روند هوش مصنوعی در سال 2023

ساخت وبلاگ

براساس نظرسنجی در سال 2020 ، بیش از 50 ٪ از شرکت ها در آن سال فقط در یک واحد تجاری یا عملکردی ، هوش مصنوعی را اتخاذ کرده اند. علاوه بر این ، یک مطالعه دیگر توسط گارتنر پیش بینی می کند که درآمد نرم افزار هوش مصنوعی به تنهایی در سال 2022 به 62 میلیارد دلار خواهد رسید ، افزایش 21. 3 ٪ از سال 2021. در نهایت ، پذیرش گسترده هوش مصنوعی در تجارت ، خودکار سازی فرایندها ، تقویت شخصی سازی و خدمات به مشتری و تجزیه و تحلیل داده ها است. برای به دست آوردن یک مزیت رقابتی. در نتیجه ، ما انتظار پیشرفت و پذیرش هوش مصنوعی در سالهای آینده را داریم. در این مقاله ، ما روندهای برتر هوش مصنوعی در سال 2022 را بررسی می کنیم.

هوش مصنوعی برای امنیت

Security and AI.

تجزیه و تحلیل ویدیو ، شناسایی صدا و تشخیص چهره نمونه هایی از هوش مصنوعی در امنیت است و مقام اول را برای روند هوش مصنوعی در سال 2022 در اختیار دارد. به عنوان مثال ، هوش مصنوعی در نظارت تصویری می تواند با تمرکز بر الگوهای رفتاری غیر طبیعی ، فعالیت های مشکوک را تشخیص دهد. این توانایی با شناسایی تهدیدهای احتمالی ، فضاهای امن تری ایجاد می کند. همچنین ، فن آوری های تشخیص صوتی و بیومتریک از الگوریتم های رایانه ای برای انتخاب جزئیات متمایز درباره صدای و چهره شخص برای تأیید هویت خود استفاده می کنند. بنابراین ، هوش مصنوعی می تواند جنایاتی مانند کلاهبرداری و سرقت هویت را تشخیص داده و از آن جلوگیری کند.

علاوه بر این ، هک و جرایم سایبری خطر قابل توجهی برای جامعه و مشاغل ایجاد می کند. هکرهای باتجربه می توانند داده های مورد استفاده در آموزش مدل را دستکاری کنند ، گسل های امنیتی را تشخیص دهند ، سیستم ها را در بر بگیرند و به اطلاعات حساس دسترسی پیدا کنند. با این وجود ، الگوریتم های هوش مصنوعی در برنامه های مختلف از جمله مواردی برای تشخیص نرم افزار مخرب ، نظارت بر شبکه های شرکت ها و جلوگیری از حملات سایبری شیوع دارند. الگوریتم های هوشمند هوش مصنوعی می توانند با تجزیه و تحلیل ترافیک شبکه و شناخت الگوهای حاکی از اهداف ناعادلانه ، از مشاغل و افراد در برابر جرایم مدرن محافظت کنند.

هوش مصنوعی مکالمه

هوش مصنوعی مکالمه بخش دیگری است که در سال 2022 به روند هوش مصنوعی کمک می کند. هوش مصنوعی مکالمه تعامل مبتنی بر گفتار را در بین کاربران و سیستم عامل ها امکان پذیر می کند تا بهتر با مشتری ها درگیر شوند. از دستورات صوتی برای دریافت و تفسیر دستورالعمل ها و همچنین ارائه پاسخ های مناسب استفاده می کند.

هوش مصنوعی مکالمه ، یادگیری ماشین (ML) و پردازش زبان طبیعی (NLP) را با نرم افزارهای سنتی مانند chatbots یا دستیاران صوتی ترکیب می کند تا به مشتریان کمک کند تا در گفتگوی متنی ، یا گفتاری یا تایپ شوند.

برای زمینه ، یادگیری ماشین زمینه ای از علوم رایانه است که نرم افزاری را با الگوریتم هایی ایجاد می کند که به طور خودکار خود را از طریق استفاده مکرر بهبود می بخشد. پردازش زبان طبیعی زمینه ای از یادگیری ماشین است که بر مدل سازی و تفسیر زبان برای نرم افزار متمرکز است تا به طور مؤثر با انسان درگیر شود.

chatbots با تشخیص گفتار با انسان تعامل می یابد و به زبان طبیعی به سؤالات پاسخ می دهد. با توانایی درک و برقراری ارتباط در زبان بشر ، دستیاران مجازی مانند الکسا ، سیری و گوگل هوم نیاز به دستگاه های صفحه لمسی را از بین برده و انقلابی در نحوه تعامل انسان با دستگاه های فناوری ایجاد کرده اند.

هوش مصنوعی مکالمه به طور گسترده در بخش های مراقبت های بهداشتی ، بانکی ، بازاریابی ، مسافرت و مهمان نوازی مشاهده می شود. به عنوان مثال ، طبق اطلاعات خودی ، هزینه های خرده فروشی مصرف کننده از طریق Chatbots پیش بینی می شود تا سال 2024 به 142 میلیارد دلار در سراسر جهان برسد.

شرکت ها از Chatbots محور AI برای ارائه ارتباطات در سطح انسانی و پاسخ های سریع ، به صورت خودکار وظایف سرپرست و اهرم NLP برای کمک به تشخیص کلاهبرداری استفاده می کنند. به عنوان مثال ، در صنعت بهداشت و درمان ، چت بابات می تواند با سازماندهی قرار ملاقات ها ، ارسال یادآوری به بیماران و ارائه پاسخ به سؤالات غیرقانونی ، میزان کار دستی را کاهش دهد.

هوش مصنوعی و حفاظت از محیط زیست

از هوش مصنوعی برای مبارزه با تغییرات آب و هوا و ارائه راه حل های حفاظت از محیط زیست استفاده می شود. با افزایش تغییرات آب و هوا ، ویرانی از طوفان ها ، سونامی ها ، خشکسالی ها و آتش سوزی ها را تشدید می کند ، بسیاری از شرکت ها برای پیش بینی و محدود کردن تأثیر آن به آخرین تحولات هوش مصنوعی روی می آورند.

به عنوان مثال ، از فناوری جدید هوش مصنوعی در حال حاضر برای ارسال هشدارهای فاجعه طبیعی در ژاپن و نظارت بر جنگل زدایی در آمازون با تجزیه و تحلیل تصاویر ماهواره ای از آژانس فضایی اروپا برای یافتن مناطقی که بیشتر مستعد جنگل زدایی هستند ، استفاده می شود.

هوش مصنوعی در محل های کار

AI in workspaces.

در حدود هر شغل ، ابزارها و خدمات هوشمند در حال ظهور هستند تا به ما کمک کنند تا کارهای خود را با کارآمدتر انجام دهیم و در سال 2022 ، ما بخشی از زندگی کاری روزمره خود را پیدا خواهیم کرد. به عنوان مثال ، همانطور که در ابتدا گفته شد ، هوش مصنوعی در بسیاری از بخش ها ، مانند هوش مصنوعی در صنعت مراقبت های بهداشتی ، برای کاهش میزان کار دستی اجرا شده است.

علاوه بر این ، ما در حال حاضر شاهد اجرای ابزارهای هوش مصنوعی در سایر کارکردها ، مانند بازاریابی هستیم تا به بازاریابان کمک کنیم تا تعیین کنند که چه مواردی ارزش دنبال کردن دارند. ما همچنین شاهد هوش مصنوعی در نقش های مهندسی هستیم تا مهندسان را برای نگهداری پیش بینی فراهم کند و به آنها اجازه دهیم قبل از زمان که ماشین ها به سرویس دهی یا تعمیر نیاز دارند ، قبل از زمان مطلع شوند. بنابراین ، دیدن هوش مصنوعی در مکانهای کاری یکی دیگر از روند هوش مصنوعی در سال 2022 است.

آینده هوش مصنوعی

هوش مصنوعی در چند سال گذشته به واقعیت تبدیل شده است. در طول سالها ، راه حل های هوش مصنوعی محبوب تر می شوند و به نظر می رسد آینده هوش مصنوعی امیدوار کننده است. راه حل های دارای هوش مصنوعی می تواند انسان ها را از انجام کارهای خسته کننده و تکراری مانند یک گسترش دهنده متن نجات دهد و به آنها اجازه دهد تا روی پروژه های پیچیده تر و با ارزش تر تمرکز کنند.

بدون شک ، هوش مصنوعی یک حوزه انقلابی از علوم کامپیوتر است و توسعه و تکامل آن با سرعتی سریع اتفاق می افتد. با این حال ، هوش مصنوعی همچنین در مورد آینده و تأثیر آن بر انسانها به اختلافات زیادی می پردازد. برخی هوش مصنوعی را به عنوان فناوری تاریخی می دانند ، در حالی که برخی دیگر آن را تهدیدی برای انسان می دانند. با این حال ، یک چیز مطمئناً است - اگر با مسئولیت پذیری اجرا شود ، هوش مصنوعی می تواند به نفع جامعه باشد.

برخی از روند آینده هوش مصنوعی ممکن است شامل موارد زیر باشد:

  • هوش مصنوعی در سطح انسانی
  • هوش مصنوعی تبدیل به یک بخش مهم از عملیات روزانه کاری در همه حرفه ها
  • بیشتر دستگاه هایی مانند اسباب بازی ها ، لوازم خانگی ، کنترل کننده های بازی ویدیویی و هواپیماهای بدون سرنشین با هوش جاسازی می شوند
  • وسایل نقلیه کاملاً خودمختار
  • هوش مصنوعی ممکن است به تعیین بهترین روش برای تشخیص ، جلوگیری و درمان برخی بیماری ها کمک کند
  • اتخاذ روبات های خانگی برای کمک به کارها

نتیجه

از سال 2022 ، هوش مصنوعی تأثیر قابل توجهی در زندگی روزمره ما دارد. در نتیجه ، شرکت ها از هوش مصنوعی برای ساده سازی عملیات و کارآمدتر کردن آنها استفاده می کنند. حتی اگر هوش مصنوعی در مراحل اولیه تصویب آن باقی بماند ، مشاغل در صنایع مختلف باید در نظر داشته باشند که زیرساخت های فناوری اطلاعات و مدیریت داده های خود را بهبود بخشند تا از کاربردهای تجاری هوش مصنوعی بهره مند شوند.

کتاب دستیار معامله گر...
ما را در سایت کتاب دستیار معامله گر دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : عزت‌الله انتظامی بازدید : 16 تاريخ : دوشنبه 29 اسفند 1401 ساعت: 13:45