دلیل واقعی مردم میلیون ها دلار برای NFT هزینه می کنند

ساخت وبلاگ

بازار توکن غیرقانونی (NFT) از سال 2021 رشد بی سابقه ای را تجربه کرده است. اگرچه فعالیت معاملات بین فوریه و مارس از 3. 9 میلیارد دلار به 964 میلیون دلار کاهش یافته است ، اما بازار هنوز هم بسیار فعال است و باعث می شود فرد تعجب کند که چه چیزی NFTS را ارزشمند می کند؟چرا مردم NFT را خریداری می کنند؟

درک علم در پشت NFT ها لزوماً نشان نمی دهد که چرا مردم میلیون ها دلار برای دارایی دیجیتالی که به عنوان مجموعه ای از شماره ها در blockchain وجود دارد ، خرج می کنند.

در این مقاله ، ما توضیح دادیم که NFT ها از ابرداده تشکیل شده اند که نمایانگر آثار هنری ، الگوی رفتاری ، موسیقی یا حتی یک توییت است که به عنوان NFT ذکر شده است. بنابراین هرکسی که توییت جک دورسی را با قیمت 2. 9 میلیون دلار خریداری کرد ، توییت را خریداری نکرد. آنها ابرداده را به نمایندگی از توییت خریداری کردند.

در حالی که این به شما بینشی می دهد که چگونه NFTS کار می کند ، روشن نمی کند که چه چیزی آنها را ارزشمند می کند. در هر صورت ، این ثابت می کند که چرا آنها باید ارزش کمتری از آنچه هستند باشند.

پاسخ ساده به این که چرا هر چیزی ارزشمند است این است که مردم می گویند اینگونه است. پول هیچ ارزشی ندارد. ارزش آن توسط مردم به آن نسبت داده می شود ، بدون آنکه فقط یک تکه کاغذ باشد.

همین مورد را می توان در مورد NFT ها گفت ، اما من تصمیم گرفتم با برخی از متخصصانی که هزاران دلار برای NFT ها خرج کرده اند صحبت کنم تا افکار خود را در مورد آنچه که NFTS ارزشمند می کند ، دریافت کنند ، و آنها چیزهای مهیج برای گفتن داشتند.

آیا خرید NFT فقط یک فلکس است؟

Micheal Ugwu ، Angel Investor ، مدیرعامل Freeme Digital ، و Crypto/Web3 Aficionado ، شاید بهترین کسی باشد که در مورد NFT و رمزنگاری و به یک دلیل خوب با آن صحبت می کند.

اوگوو زود وارد فضای NFT شد. او یکی از معدود نیجریه های شناخته شده ای است که صاحب NFT از مجموعه های معتبر مانند پانک های رمزنگاری و کلوپ قایق بادبانی میمون (BAYC) است. یک NFT از این مجموعه با حداقل 300K دلار و به اندازه 3 میلیون دلار به فروش می رسد.

در حالی که NFTS از BAYC ممکن است اکنون ثروت داشته باشد ، اوگوو به من گفت که وقتی در آوریل 2021 راه اندازی شد ، آنها 300 دلار فروختند. با این حال ، این مجموعه از آن زمان هویت قوی و قابل احترام ایجاد کرده است که ارزش خود را افزایش داده است.

"میمون های حوصله نمونه ای از PFP است که به عنوان یک تصویر پروفایل نیز شناخته می شود. آنها به عنوان هویت دیجیتال دیده می شوند و با انتقال به این دنیای Web3 و متاور ، شما به تدریج می بینید که مردم هویت واقعی انسانی خود را به یک طرف سوق می دهند و این هویت های نامطلوب را اتخاذ می کنند. "

اما چرا کسی می خواهد هویتی را بر اساس یک میمون حوصله اتخاذ کند؟به گفته UGWU ، مردم در اطراف این تصاویر فوق العاده گران قیمت مارک هایی می سازند و برای انجام این کار قدرت زیادی وجود دارد.

"شماره یک شما هویت دیجیتال است و می توانید برند خود را در اطراف آن بسازید. ما دیده ایم که مردم با استفاده از برند بی حوصله APE رستوران ها را باز می کنند. "

داشتن یک میمون حوصله به عنوان یک فرد ، گروه یا حتی یک شرکت روابط عمومی خوبی است و شما با لوکس و کلاس در ارتباط هستید.

جالب اینجاست که داشتن یک میمون حوصله به طور خودکار شما را به بخشی از یک باشگاه اختصاصی تبدیل می کند ، یکی از قدرتمند که باعث می شود UGWU میمون های حوصله را به عنوان یک ابزار عضویت توصیف کند.

او صاحب یک میمون حوصله است ، به این معنی که او عضو این باشگاه اختصاصی در کنار افراد مشهور مانند ستاره پاپ آمریکایی جاستین بیبر است. ستاره فوتبال ، نیمار ؛و خواننده آمریکایی ، پست مالون.

"سال گذشته ، هنگامی که من در NFC NYC شرکت کردم ، طیف وسیعی از احزاب مختلف منحصر به فرد در نیویورک وجود داشت ، و برای ورود به آن باید یک میمون حوصله داشته باشید."

در حالی که NFT ها ممکن است یک پدیده جدید باشد ، پرداخت میلیون ها دلار برای انحصار جدید نیست.

با توجه به بررسی غرفه شیکاگو ، مردم مایل به پرداخت هزینه های زیادی هستند زیرا "این نشان دهنده جنبه ای عمیق از طبیعت انسانی است: ما ارزش بیشتری را برای مواردی که افراد دیگر می خواهند اما نمی توانند داشته باشند ، فقط به این دلیل که می توانند" ارزش بیشتری داشته باشیم. آنها را داشته باشید. "

به گفته Coingecko ، فقط 6،267 نفر در جهان میمون های حوصله خود را دارند. با توجه به اینکه یک نفر می تواند چندین کیف پول حاوی میمون های حوصله نگه داشته باشد ، احتمالاً این تعداد کمتر است.

با توجه به تصادف فعلی Crypto Market ، قیمت کف آن به میزان قابل توجهی کاهش یافته است ، اما هنوز یک بازار بیش از 1. 6 میلیارد دلار دارد.

مفهوم انحصاری بودن همانطور که در مورد همه چیز دیگر صدق می کند ، در مورد NFT ها نیز صدق می کند ، هرچند دیجیتالی و نوپا.

به گفته Ugwu ، "این فقط مربوط به داشتن تصویر میمون یا تصویر کارتونی نیست. برای من ، ارتباط زیادی با تشکیل سرمایه دارد. "با توجه به اینکه چگونه میمون های بی حوصله او را برای فرصت ها قرار می دهند ، چیزی که او به عنوان یک تاجر می فهمد.

فراتر از انحصار

Bored Ape Yacht Club NFTs

عکس توسط دیلن کالوی در Unsplash

منحصر به فرد بودن عالی است ، فکر بودن در همان مهمانی که جاستین بیبر مطمئناً من را خوشحال می کند ، اما این جایی نیست که ارزش NFTS به پایان برسد.

BAYC توسط شرکت Web3 Yuga Labs ایجاد شده است که در حال حاضر 450 میلیون دلار پس از 450 میلیون دلار جمع آوری شده توسط آندرسن هوروویتز در مارس 2022 ارزش دارد.

در حالی که داشتن یک میمون حوصله با داشتن عدالت در آزمایشگاه های یوگا برابر نیست ، رشد این شرکت بر ارزش NFT های آن تأثیر می گذارد.

"شما در آزمایشگاه های یوگا عدالت ندارید. با این حال ، از آنجا که میمون های حوصله محصولات پیدایش آزمایشگاه های یوگا بودند ، با افزایش ارزش آزمایشگاه های یوگا ، ارزش NFT شما افزایش می یابد. "

این نباید با امنیت اشتباه گرفته شود. میمون ها به سادگی محصولاتی از شرکت هستند که با ارزش تر شدن شرکت در ارزش افزایش می یابند.

تصور کنید که با افزایش ارزش گذاری اپل ، آیفون ها گران تر می شوند. اگرچه این یک مقایسه دقیق نیست زیرا هر دو شرکت کلاس محصول کاملاً متفاوت دارند ، اما تخیل یک عامل اساسی در درک Web3 است.

این بیشتر فقط یک انعطاف است

"چیز دیگری که باید به خاطر بسپارید این است که در دنیای واقعی ، مردم دوست دارند انعطاف پذیر باشند."

و مردم چگونه انعطاف می کنند؟

Ugwu آن را با دقت بیان می کند زیرا افرادی که می گویند چیزهایی مانند "من می توانم 300 میلیون پوند (722،559 دلار) را برای یک ماشین" یا "اوه ، وای! من این رولکس یا این پتک فیلیپ را دارم. "

اما NFT ها انعطاف پذیری را به دنیای دیجیتال می آورند. میمون های خنده دار به معادل 300 میلیون پوند لامبورگینی ها و ساعتهای مچی الماس در متاور تبدیل می شوند.

وقتی NFT ها بی ارزش می شوند

انسانها ارزش را برای چیزها نسبت می دهند ، و ما همچنین می توانیم ارزش خود را از بین ببریم. NFTS ، به همان اندازه انقلابی که مورد توجه قرار گرفته است ، می توانند ارزش های خود را از بین ببرند.

در مارس 2021 ، بنیانگذار توییتر ، جک دورسی ، اولین توییت خود را به عنوان NFT با 2. 9 میلیون دلار فروخت.

این خبر با هیجان و شک و تردید روبرو شد. اما خریدار ، کارآفرین کریپتوی متولد ایرانی ، سینا استاوی ، قطعاً فکر می کرد که در مورد NFT چیز ارزشمندی وجود دارد تا اینکه سعی کرد آن را بفروشد.

کارآفرین NFT را با قیمت 48 میلیون دلار ذکر کرد اما 280 دلار پیشنهاد داد.

به گفته کوندسک ، تا پایان حراج ، بالاترین پیشنهاد NFT 277 دلار بود. استاوی به خبرنامه گفت که اگر پیشنهاد خوبی نداشته باشد ، ممکن است NFT را بفروشد.

من سعی کردم بفهمم که چرا ارزش NFT یک شیرجه بینی شرم آور و بدون موفقیت انجام داد. با این حال ، این ثابت می کند که فقدان ابزار واقعی در پشت NFT ها همچنان یک سؤال بزرگ بر ارزش آنها خواهد بود.

برای عشق به هنر؟

NFT ها فقط به دلیل خلاقیت یا مهارت کامل هنرمندی که آنها را خلق کرده اند ، برای برخی افراد ارزشمند است. مردم به همان دلیلی که 69 میلیون دلار برای یک اثر هنری دیجیتال توسط هنرمند NFT ، مایک وینکلمن پرداخت می کنند ، میلیون ها دلار برای یک قطعه ون گوگ خرج می کنند.

وقتی نوبت به خرید NFT برای عشق به هنر می رسد ، بیشتر با یکی از یک اثر هنری اتفاق می افتد. اینها آثار هنری مجرد است که برخلاف 10،000 مجموعه رایانه ای که به عنوان تصاویر پروفایل (PFP) گفته می شود ، توسط یک هنرمند ایجاد شده اند.

در حالی که Ugwu صاحب NFTS از مجموعه های مختلف است ، او همچنین NFT هایی را که خریداری کرده است فقط به دلیل اینکه آنها را دوست داشت ، دارد. از جمله آنها آثار هنرمند و نویسنده دیجیتال نیجریه آنتونی آزکووه است.

اما گاهی اوقات ، اگر نه همیشه ، عشق به هنر تحت تأثیر ارزش هنرمند است. این همان چیزی است که Venn Oputa ، بنیانگذار مجموعه NFT آفریقا ، Afrobubble ، درباره دلیل ارزش NFT گفت.

و این فقط در مورد NFT ها صدق نمی کند. به گفته اوپوتا ، "اگر در ابتدا به برخی از کارهای پیکاسو نگاه می کنید ، شاید از آن الهام گرفته نشده باشید ، شاید آن را خریداری نکرده باشید. اما هرچه این هنرمند به عنوان یک فرد با ارزش تر شد و بیشتر مورد توجه قرار گرفت ، ارزش آثار او افزایش یافت. "

آنچه NFTS را ارزشمند می کند از دیدگاه های مختلف قابل مشاهده است ، که با چرا مردم هر چیزی را خریداری می کنند.

یک دیدگاه مشترک که درک بسیاری از مردم از اینکه چرا NFT ها ارزشمند هستند ، این است که این قطعه هنری که برای میلیون ها دلار خریداری می شود به راحتی در دسترس هر کسی در اینترنت است.

با این حال ، همین موضوع را می توان در مورد هنر معمولی نیز گفت. چندین ماکت از مونا لیزا و بسیاری از آثار هنری دیگر وجود دارد ، اما روش هایی برای شناسایی اصلی وجود دارد.

به راحتی می توان از یک نقاشی میلیون دلاری عکس گرفت و آن را در اینترنت پخش کرد. با این حال ، این ارزش کار اصلی را کاهش نمی دهد. NFT ها به تازگی شناسایی کار اصلی را آسانتر کرده اند.

بنابراین پرداخت 1 میلیون دلار برای Meme Dance Coffin هنوز هم می تواند معقول باشد ، حتی اگر بسیاری از ما آن را در تلفن های خود داشته باشیم.

کتاب دستیار معامله گر...
ما را در سایت کتاب دستیار معامله گر دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : عزت‌الله انتظامی بازدید : 12 تاريخ : دوشنبه 29 اسفند 1401 ساعت: 13:43