اهمیت بررسی توافق سهامداران خود در رکود اقتصادی

ساخت وبلاگ

Adam Kudryl

با رکود بالقوه در افق ، کارآفرینان در صورت بروز کند شدن از حفظ مشاغل خود مضطرب هستند. از آنجا که حفظ مشتری می تواند برای شرکت هایی که در یک رکود اقتصادی کاهش می یابند ، مشکلی ایجاد کند و نرخ تورم نیز بالا باشد ، چالش های جریان پول متداول است.

سرمایه گذاران و سرمایه گذاران همچنین می توانند در صورت از بین رفتن رکود اقتصادی مبتلا شوند. به همین دلیل ، توجه اغلب به شرایط توافق نامه های حقوقی مانند توافق نامه سهامداران تبدیل می شود. همه طرف ها مشتاق هستند تا اطمینان حاصل کنند که در صورت کند شدن مشاغل ، از منافع آنها محافظت می شود.

توافق نامه سهامداران معمولاً پرداخت سود سهام را پوشش می دهد و شامل حمایت از بنیانگذاران و سرمایه گذاران نیز می شود. اگر جریان نقدی کمتر از پیش بینی باشد و در شرایط سریع حرکت ناشی از رکود اقتصادی ، این شرایط به سرعت می توانند به روز شوند.

در این مقاله ، ما بررسی می کنیم که چه کارآفرینان می توانند قبل از رکود اقتصادی توافق های حقوقی خود را انجام دهند و چگونه می توانند توافق نامه های سهامداران خود را تطبیق دهند تا حداکثر حمایت از همه طرفین را ارائه دهند.

فهرست:

اهمیت توافق نامه سهامداران به روز

وقتی تازه وارد تجارت هستید ، تشریفات قانونی می تواند کمی کار به نظر برسد. بسیاری از کارآفرینان ، با عجله برای از بین بردن مشاغل خود ، یک شرکت را از قفسه خریداری می کنند و به این اطمینان می دهند که مقررات استاندارد در اساسنامه خود در صورت سخت شدن از منافع آنها محافظت می کند.

با این حال ، مگر اینکه شما تنها سهامدار تجارت خود باشید ، توافق سهامداران اضافی ابزاری اساسی برای کمک به شما در ایجاد چارچوب برای نحوه اداره تجارت است. آنها حقوق و مسئولیت هایی را که هر سهامدار خواهد داشت توصیف می کنند. و اگر سرمایه گذاران خارجی داشته باشید ، آنها احتمالاً برای حمایت از منافع خود اصرار خواهند داشت که توافق نامه سهامداران داشته باشند.

توافق نامه سهامداران حرفه ای پیش نویس شامل مقرراتی خواهد بود که:

  • اختیارات سهامداران را در حوزه های کلیدی خاص محدود کنید ، به عنوان مثال برای فروش سهام خود یا تصویب قطعنامه های خاصی که اصول تجارت را تغییر می دهد
  • پرداخت سود سهام را تنظیم کنید ، و چه کسی و چه کسی می تواند آنها را دریافت کند
  • چه کسی قدرت تعیین مدیر را دارد
  • در صورت بروز اختلاف بین سهامداران چه اتفاقی می افتد

حتی اگر پیش بینی کرده اید که به توافق سهامداران بپردازید ، وقتی شرایط تغییر می کند می تواند به سرعت از بین برود. اولویت های مالکان می تواند تغییر کند ، ممکن است تجارت به سرمایه گذاری اضافی نیاز داشته باشد ، یا مسائل مربوط به جریان پول نقد ممکن است به معنای این باشد که پرداخت سود سهام دیگر ممکن نیست.

امتیازهای مهم برای مشاغل در رکود اقتصادی

نکته اصلی مهم برای مشاغل در رکود احتمالاً جریان نقدی است. از آنجا که فروش از بین می رود ، یا مشتریان مایل به تغییر شرایط پرداخت خود هستند تا دوره های اعتباری طولانی تر امکان پذیر باشد ، پول نقد می تواند تنگ شود. و اگر یک تجارت سودمند نباشد ، قادر به پرداخت سود سهام نخواهد بود و ممکن است برای پرداخت پاداش به کارمندان و مدیران تلاش کند.

در طول بیماری همه گیر Covid-19 ، دولت با ارائه طرح های وام یا یارانه های تحت حمایت دولت ، به صاحبان مشاغل با مشکل روبرو شد ، اما بسیاری از این مشاغل ممنوع از پرداخت سود سهام یا پاداش به عنوان شرط پشتیبانی استفاده کردند. و اگر وام گرفته اید ، ممکن است متوجه شوید که میثاق های مالی و سایر در توافق نامه وام خود ممکن است در صورت عدم موفقیت در مورد نقاط عطف یا معیارهای مالی مورد انتظار ، بر توانایی شما در اداره کار خود تأثیر بگذارد.

بنابراین ، اطمینان از اینكه توافق سهامداران شما به اندازه كافی انعطاف پذیر باقی بمانند تا بتوانید هرگونه مسائلی را كه با آن روبرو هستید ، انعطاف پذیر باشد ، از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

آوردن سرمایه گذاران جدید

اگر تجارت شما در رکود اقتصادی با مشکل روبرو است ، یک گزینه ممکن است تأمین بودجه اضافی برای سهولت در موقعیت جریان نقدی شما باشد. اگر این برنامه شما است ، باید اطمینان حاصل کنید که توافق سهامداران شما این امکان را فراهم می کند. اگر اینگونه نباشد ، پس باید به سرمایه گذاران موجود خود نزدیک شوید و درخواست اصلاح توافق را کنید. و حتی اگر این بودجه بیشتر را پیش بینی کند ، ممکن است شرایطی وجود داشته باشد که برای سرمایه گذاران موجود مانند Drag یا Tag در امتداد حقوق یا مقررات ضد رقیق بسیار مطلوب باشد. اینها ممکن است برای سرمایه گذاران جدید غیرقابل قبول باشد و نیاز به تغییر داشته باشد.

یک سهامدار جدید همچنین ممکن است موقعیت رای گیری را در شرکت تغییر دهد ، بنابراین باید توافق سهامداران را در کنار جدول کلاه خود بررسی کنید تا بررسی کنید که خوشحال هستید که می توانید کنترل تصمیم گیری مهم را حفظ کنید.

تغییر در حقوق سود سهام

یکی از راه های فشار آوردن به تجارت خود در رکود اقتصادی ، تغییر نحوه پرداخت سود سهام است تا بتوانید تا حد ممکن پول نقد را حفظ کنید. اگر مفاد توافق نامه سهامداران شما بسیار انعطاف پذیر است ، درخواست اصلاح این موارد می تواند فضای تنفس حیاتی را به شما بدهد.

خروج سهامدار

ممکن است متوجه شوید که رکود اقتصادی باعث می شود سهامدار یا سرمایه گذار بخواهد از تجارت خارج شود. مگر اینکه این موضوع توسط توافق سهامداران پیش بینی شده باشد ، و شرایط خروج منطقی باشد ، ممکن است شما برای جلوگیری از اختلافات ، نیاز به تغییر توافق سهامداران خود داشته باشید.

به عنوان مثال ، سهامدار در حال ترک ممکن است بخواهد برخی از سهام خود را حفظ کند و شما طرفدار آن نیستید. یا می خواهید محدودیت های دیگر یا میثاق های محدود کننده را بر روی بنیانگذار ترک قرار دهید تا بتوانید از تجارت خود در برابر رقابت محافظت کنید. شما می توانید این کار را با تطبیق یا اضافه کردن مقررات Leaver انجام دهید.

تطبیق مقررات لیور

مقررات Leaver اصطلاحاتی است که معمولاً در توافق نامه سهامداران یافت می شود که دیکته می کند چه اتفاقی می افتد اگر یک فرد تجارت را ترک کند ، خواه این یک سهامدار باشد که باشد یا همچنین مدیر یا کارمند نیست.

اگر کسی شرایط خوبی را ترک کند ، به طور کلی پیامدهای آنها باید مطلوب باشد. از طرف دیگر ، اگر آنها شرایط بد را ترک کنند ، شرایط عزیمت کمتر مثبت خواهد بود ، زیرا آنها یک "بدن بد" تلقی می شوند.

ممکن است شما بخواهید اکنون شرایط مقررات Leaver را مجدداً مورد بررسی قرار دهید تا شرایط پیرامون تصمیم بنیانگذار ، کارمند یا سرمایه گذار برای ترک آن را پوشش دهد. یا اگر توافق نامه سهامداران شما حاوی مقررات Leaver نیست ، اکنون زمان خوبی برای اضافه کردن آنها است.

تصمیم گیری در رکود اقتصادی

به طور معمول ، تصمیمات اداری شرکت یا با اکثریت آراء مدیران یا قطعنامه سهامداران توسط اکثریت (51 ٪) یا در صورت قطعنامه ویژه با یک اکثریت عالی 75 ٪ گرفته می شود. برخی از تصمیمات مدیر و سهامداران ممکن است آستانه تصویب بالاتری داشته باشند یا حتی طبق توافق سهامداران نیز به اتفاق آرا باشند ، به ویژه در مواردی که یک شرکت می خواهد یک تغییر استراتژیک جهت را ایجاد کند و همه سهامداران می خواهند حرفی برای گفتن داشته باشند.

با این حال ، در یک رکود اقتصادی ، ممکن است متوجه شوید که باید در مورد پرواز تصمیم گیری کنید ، بنابراین ممکن است بخواهید توافق سهامداران خود را دوباره بررسی کنید تا به شما امکان دهد چنین قطعنامه هایی را راحت تر تصویب کنید. اگر نتوانید اکثریت لازم را برای موافقت با برنامه های خود موافقت کنید ، عدم انجام چنین اصلاحیه می تواند باعث ایجاد شبکه شود.

حل اختلاف

اگر خود را در مورد مشاجره با سهامداران در مورد چگونگی پیشبرد مشاغل پیدا کردید ، ممکن است متوجه شوید که روند حل اختلاف موجود شما بسیار سفت و سخت یا دست و پا گیر است. خطر چنین شرایط انعطاف پذیر این است که خود را در موقعیتی پیدا می کنید که در آن نمی توانید با یک فرآیند طولانی و پر هزینه برای حل و فصل امور ، با یک روند طولانی و پر هزینه روبرو شوید. به مراتب بهتر است که مسائل را از پیش خودداری کنید و به طور دوستانه با اصلاحات مناسب موافقت کنید تا بتوانید طوفان اقتصادی را آب و هوا کنید و بدانید که همه شما با هم کار می کنید تا کسب و کار خود را به موفقیت ادامه دهید.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد توافق نامه سهامداران ، مقالات ما را مشاهده می کنم آیا می توانم توافق سهامداران خودم را بنویسم؟و توافق سهامداران چه باید داشته باشند؟اگر برای تهیه پیش نویس یا بررسی توافق نامه سهامداران به کمک نیاز دارید ، با وکلای شرکت های ما مشورت کنید. در شماره 0800 689 1700 با ما در تماس باشید ، به ما در [email protected]. co. uk از طریق ایمیل برای ما ایمیل کنید ، یا فرم کوتاه زیر را با استعلام خود پر کنید.

در مورد متخصص ما

Adam Kudryl

آدام کودریل

آدام کودریل رئیس مشوق های شرکت و کارمندان است. وی در آوریل 2018 به عنوان شریک شرکتی به هارپر جیمز پیوست. او یک وکیل بسیار با تجربه شرکت و دارایی (به ویژه دارایی ساخت و ساز) است.

کتاب دستیار معامله گر...
ما را در سایت کتاب دستیار معامله گر دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : عزت‌الله انتظامی بازدید : 26 تاريخ : دوشنبه 7 فروردين 1402 ساعت: 16:13