چگونه می دانید مبادله رمزنگاری متمرکز است یا غیر متمرکز است؟

ساخت وبلاگ

هر کلاس از مبادله رمزنگاری دارای خصوصیاتی است که برای کاربران مختلف جذاب است.

پیمایش در فضای رمزنگاری

طبق گفته Crypto. com ، تعداد افرادی که از ارزهای رمزپایه استفاده می کنند حدود 300 میلیون نفر است. پیش بینی می شود این تعداد تا پایان سال 2022 ، تقریباً یک دهم جمعیت جهان ، به 1 میلیارد برسد. در حالی که این تعداد به طور پیوسته در حال افزایش است ، همه افراد درگیر Crypto دانش صحیحی از اصول ندارند.

به عنوان مثال ، عدم تمرکز و تمرکز اصطلاحاتی است که معمولاً هنگام توصیف مبادلات رمزنگاری مورد استفاده قرار می گیرند. اما آیا ویژگی هایی را می دانید که یک مبادله متمرکز یا غیرمتمرکز می کند؟در این مقاله ، ما برای بهبود درک خود به این اصطلاحات نگاهی کوتاه خواهیم پرداخت. بیایید شیرجه بزنیم.

مبادلات cryptocurrency

اول ، ما باید بدانیم که مبادله رمزنگاری چیست. به عبارت ساده ، مبادله رمزنگاری بستری است که افراد ارزهای دیجیتالی را خریداری یا می فروشند. هر مبادله قوانین عملیاتی خود را دارد ، اما همه آنها فروشندگان مایل به رمزنگاری را قادر می سازند تا خریداران مایل را به راحتی پیدا کنند.

بسته به نحوه عملکرد آن ، یک مبادله رمزنگاری می تواند به صورت متمرکز یا غیرمتمرکز طبقه بندی شود. بگذارید به ویژگی های هر کلاس نگاه کنیم:

مبادلات متمرکز - CEX

  • این مبادله هایی است که خریداران و فروشندگان Crypto معاملات خود را از طریق شخص ثالث انجام می دهند. اعتماد زیادی به تجارت در صرافی های متمرکز لازم است زیرا معامله گران دارایی های خود را در بازداشت این سکو قرار می دهند.
  • مبادلات متمرکز همیشه کاربران خود را ملزم به ثبت حساب با استفاده از اطلاعات قابل شناسایی مانند نام و آدرس ایمیل و غیره می کند ، یعنی قبل از کاربران می تواند از مبادله استفاده کند.
  • مبادلات متمرکز به طور معمول تنظیم می شود و نیاز به رعایت مقررات کشورهایی که در آن فعالیت می کنند ، مطابقت دارند.
  • مبادلات موجود در این کلاس محدود به هیچ گونه blockchain خاص نیست. آنها می توانند از تجارت دارایی های رمزنگاری متعلق به هر blockchain پشتیبانی کنند.

نمونه های برجسته مبادلات متمرکز شامل Binance ، Coinbase ، Kucoin ، Huobi و غیره است.

مبادلات غیر متمرکز - DEX

این طبقه از مبادلات ویژگی های متضادی با مبادلات متمرکز دارد:

  • معاملات شخص ثالث را برای مدیریت معامله یا حضانت دارایی معامله گران درگیر نمی کند. معامله گران دارایی های خود را در کیف پول شخصی خود نگه می دارند و فقط در زمان تجارت آنها را آزاد می کنند.
  • مبادلات غیرمتمرکز قبل از اینکه کاربران بتوانند تجارت کنند ، نیازی به هیچ نوع KYC ندارند. هرکسی که دارای کیف پول رمزنگاری باشد می تواند بدون هیچ گونه تبعیض آمیز در Dexes تجارت کند.
  • Dexes به دلیل ماهیت غیر متمرکز خود ، تنظیم آن آسان نیست. آنها می توانند بدون نیاز به رعایت مقررات ، در هر حوزه قضایی فعالیت کنند.
  • بیشتر مبادلات غیر متمرکز برای کار بر روی یک blockchain خاص ساخته شده اند. با این حال ، با تحولات اخیر ، آنها شروع به حمایت از بیش از یک زنجیره کردند ، اما هنوز به اندازه تعداد پشتیبانی شده توسط CEX معمولی نیست.

نمونه های شناخته شده ای از مبادلات غیر متمرکز شامل Uniswap ، پنکیک ، نانوایی ، Apeswap ، 1inch ، Sushiswap ، Dodo و غیره است.

آیا کلاس از دیگری بهتر است؟لزوماً چنین نیستهرکدام ویژگی های خود را دارند که باعث جذابیت کاربران مختلف رمزنگاری می شود.

عوامل نتیجه گیری

ما متداول ترین ویژگی هایی را که مبادلات متمرکز را از موارد غیر متمرکز متمایز می کند ، ذکر کرده ایم. این لیست شامل تمام ویژگی های موجود نیست. درعوض ، موارد اصلی را که باید هنگام تلاش برای طبقه بندی مبادله به دنبال آن باشید ، تشریح می کند. مهمتر از همه ، هر مبادله ای که شما را ملزم به ثبت حساب با نام و آدرس ایمیل یا سایر اشکال KYC می کند ، و قبل از تجارت و غیره ، دارایی های خود را از کیف پول خود به آدرس کیف پول خود واریز می کنید ، بدون شک مبادله ای متمرکز است. اگر مبادله خواستار آن الزامات نباشد ، شما با یک مورد غیر متمرکز سروکار دارید.

سلب مسئولیت: در کل بسیار مهم است که هنگام خرید نشانه هایی که به تازگی ذکر شده اند ، احتیاط کنید. برای کسانی که قبلاً مقاله های ما را در مورد ایمنی در BSC نخوانده اند ، مراجعه به موارد زیر ، در اینجا و اینجا بسیار مهم است.

این یک بیانیه مطبوعاتی پرداخت شده است ، bsc. news تأیید نمی کند و مسئولیت هرگونه محتوا ، صحت ، کیفیت ، تبلیغات ، محصولات یا سایر مطالب موجود در این صفحه را بر عهده ندارد. تیم پروژه این مقاله تبلیغات را با قیمت 1500 دلار خریداری کرده است. خوانندگان باید قبل از انجام هرگونه اقدامات مربوط به شرکت ، تحقیقات خود را انجام دهند. BSC. News به طور مستقیم یا غیرمستقیم مسئول هرگونه خسارت یا خسارت ناشی از آن یا ادعا شده توسط یا در ارتباط با استفاده از یا اتکا به هرگونه محتوا ، کالاها یا خدمات ذکر شده در بیانیه مطبوعاتی نیست.

سلب مسئولیت: در کل بسیار مهم است که هنگام خرید نشانه هایی که به تازگی ذکر شده اند ، احتیاط کنید. برای کسانی که قبلاً مقاله های ما را در مورد ایمنی در BSC نخوانده اند ، مراجعه به موارد زیر ، در اینجا و اینجا بسیار مهم است.

این یک بیانیه مطبوعاتی پرداخت شده است ، bsc. news تأیید نمی کند و مسئولیت هرگونه محتوا ، صحت ، کیفیت ، تبلیغات ، محصولات یا سایر مطالب موجود در این صفحه را بر عهده ندارد. تیم پروژه این مقاله تبلیغاتی را با قیمت 2500 دلار خریداری کرده است. خوانندگان باید قبل از انجام هرگونه اقدامات مربوط به شرکت ، تحقیقات خود را انجام دهند. BSC. News به طور مستقیم یا غیرمستقیم مسئول هرگونه خسارت یا خسارت ناشی از آن یا ادعا شده توسط یا در ارتباط با استفاده از یا اتکا به هرگونه محتوا ، کالاها یا خدمات ذکر شده در بیانیه مطبوعاتی نیست.

سلب مسئولیت: این یک پرداخت هزینه از من است (AMA) ، bsc. news تأیید نمی کند و مسئولیت یا مسئولیت هرگونه محتوا ، دقت ، کیفیت ، تبلیغات ، محصولات یا سایر مواد موجود در این صفحه را بر عهده ندارد. تیم پروژه این تبلیغات را با قیمت 2000 دلار خریداری کرده است ، خوانندگان باید قبل از انجام هرگونه اقدامات مربوط به شرکت ، تحقیقات خود را انجام دهند. BSC. NEWS به طور مستقیم یا غیرمستقیم مسئول هرگونه خسارت یا خسارت ناشی از آن یا ادعا شده توسط یا در ارتباط با استفاده از یا اتکا به هرگونه محتوا ، کالاها یا خدمات ذکر شده در AMA نیست.

فراموش نکنید که برنامه BSC News Mobile را در iOS و Android بارگیری کنید تا از آخرین اخبار مربوط به زنجیره BNB و Crypto استفاده کنید.

اگر به ابزار و استراتژی در مورد ایمنی و آموزش رمزنگاری نیاز دارید ، حتماً آموزش ها ، توضیح دهندگان رمزنگاری و کیت ابزار تجارت را از BSC News بررسی کنید.

به دنبال کار در Crypto هستید؟لیست های CryptoJobsNow را ببینید!

سلب مسئولیت: این مقاله محتوای حق بیمه BSC News منحصر به فرد است. محتوای حق بیمه بدون عضویت برای مدت زمان محدود قابل مشاهده است. پس از اتمام دوره زمانی محدود ، خوانندگان برای مشاهده محتوای حق بیمه نیاز به عضویت یا نگه داشتن یک BSC News NFT دارند. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد عضویت حق بیمه ، به وب سایت BSC News NFT ، Discord و Twitter مراجعه کنید.

نویسنده

Ahamdi Abarikwu

Ahamdi Abarikwu یک مهندس برق و عاشق هر رمزنگاری است. او همچنین یک نویسنده مشتاق ، تصحیح کننده و ویراستار است. او عاشق بازی Scrabble در اوقات فراغت خود است. او کیسه هایی را بیشتر در BabyDoge ، CSM (شبکه ذخیره سازی پوسته) و ژولد نگه می دارد.

کتاب دستیار معامله گر...
ما را در سایت کتاب دستیار معامله گر دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : عزت‌الله انتظامی بازدید : 15 تاريخ : دوشنبه 29 اسفند 1401 ساعت: 18:17