Coinex مقدمه: محافظت ضد فیشینگ برای امنیت حساب پیشرفته

ساخت وبلاگ

در سال 2020 ، تبادل رمزنگاری ایالات متحده Kraken به کاربران هشدار داد که کلاهبرداران وانمود می کنند که کارمندان Kraken هستند و کاربران Kraken را به نام "همکاری پروژه" جعل می کنند. کراکن همچنین گفت که کلاهبرداری در جامعه رمزنگاری پیشرفته تر شده است ، و کلاهبرداران از طریق نام دامنه به ظاهر قانونی ، ایمیل های جعلی را برای کاربران ارسال می کنند. این تکنیک PunyCode نامیده می شود ، که سعی می کند با جایگزینی یک یا چند کاراکتر در URL با شخصیت های مشابه از اسکریپت شخصیت دیگر ، کاربران را فریب دهد.

به عنوان یکی از کلاهبرداری های سایبری اصلی ، حملات فیشینگ اغلب از طریق ایمیل ، پیام های متنی ، رسانه های اجتماعی ، تبلیغات URL و غیره انجام می شود. هکرها همه چیز را برای بسته بندی خود به عنوان کارکنان مبادله برای سرقت اطلاعات کاربر حساس ، مانند رمزهای ورود به سیستم ، تأیید کننده Google انجام می دهند. کدها و غیره

کلاهبرداری های سایبری و حملات فیشینگ رو به افزایش است. براساس گزارشی از Phishlabs ، یک شرکت اطلاعاتی با تهدید سایبری ، حملات فیشینگ مورد هدف کاربران مبادله رمزنگاری در 6 ماه اول سال 2021 22 درصد افزایش یافته است.

Coinex در تلاش است تا با تمرکز بر امنیت ، خدمات امن ، راحت و پایدار خدمات تجارت رمزنگاری را ارائه دهد. علیرغم تلاش های مبادله برای حفظ امنیت حساب ، کاربران باید از کلاهبرداری های سایبری آگاه باشند و خطرات امنیتی احتمالی را به حداقل برسانند. گفته می شود ، چگونه کاربران می توانند از خود در برابر فیشینگ محافظت کنند و حساب های خود را ایمن تر کنند؟بگذارید هشت مرحله زیر را طی کنیم تا از حساب شما بهتر محافظت کنیم.

1. مطمئن شوید که از وب سایت و برنامه رسمی Coinex استفاده می کنید

براساس داده های مربوطه ، 47. 5 ٪ از حملات فیشینگ شناسایی شده از تکنیک های جعل هویت برند استفاده می کنند. با این کار ، هکرها مشتریان را با پیام های گمراه کننده اشتباه می گیرند که باعث می شود آنها روی پیوندهای مخرب کلیک کنند و ارزهای رمزنگاری شده خود را منتقل کنند.

دومین حمله متداول فیشینگ ویرایش کد منبع یک صفحه وب و اضافه کردن پیوندهای جعلی به آن است. طبق گفته های فیشلب ، بیش از 39 ٪ حملات از نسخه های کد منبع ناشی می شوند.

بنابراین ، کاربران باید اطمینان حاصل کنند که در وب سایت و برنامه رسمی Coinex تجارت می کنند (وب سایت رسمی: https://www. coinex. com/)

2. حساب های Coinex را با ایمیل های ایمن و جدید ثبت کنید

ایمیل یک اعتبار مهم کاربر است. تا حدی ، ثبت یک حساب Coinex با یک آدرس ایمیل جدید (شخصی که در وب سایت های دیگر ثبت نشده است) می تواند به دلیل نشت ایمیل از پر کردن اعتبار خودداری کند. پر کردن اعتبار ، نوعی حمله سایبری است که در آن اعتبار حساب های سرقت شده ، به طور معمول شامل لیست های نام کاربری و/یا آدرس های ایمیل و رمزهای عبور مربوطه (که معمولاً از طریق نشت داده ها به دست می آیند) ، برای به دست آوردن دسترسی غیرمجاز به حساب کاربری از طریق خودکار در مقیاس بزرگ استفاده می شود. درخواست های ورود به سیستم علیه یک برنامه وب.

برای محافظت در برابر پر کردن اعتبار ، کاربران باید آدرس ایمیل مورد استفاده برای ثبت نام را پیگیری کنند و مهمتر از همه ، تنظیمات امنیتی ایمیل را به طور مرتب بررسی کنید.

3. گذرواژه‌های ایمن ایجاد کنید و رمز ورود خود را مرتباً تغییر دهید

کاربران باید یک رمز عبور پیچیده با سطح امنیتی بالا برای حساب های Coinex خود ایجاد کرده و تغییرات منظم را انجام دهند. از این نظر ، مدیران رمز عبور مانند LastPass یا نگهدارنده می توانند به شما در مدیریت رمزهای عبور با سهولت کمک کنند.

4- 2FA را فعال کنید

2FA (تأیید هویت 2 فاکتور) یک روش تأیید اعتبار رمز عبور است که در آن کاربر برای ورود به کد تأیید اعتبار ثانویه علاوه بر رمز عبور هنگام ورود به سیستم ، لازم است. Coinex فعال سازی توابع 2FA را برای محافظت از امنیت پیشرفته توصیه می کند.

5. روی پیوندها از منابع ناشناخته یا پیوست های ایمیل مشکوک کلیک نکنید

مهاجمان به طور معمول اطلاعات حساب را از طریق پیوندهای مخرب یا پیوست هایی که حاوی ویروس هستند ، سرقت می کنند. اگر اطلاعاتی را از منابع ناشناخته دریافت کرده اید ، لطفاً مراقب باشید و از کلیک بر روی هر لینک یا پیوست قبل از تأیید اینکه اطلاعات از Coinex است ، خودداری کنید.

6. تلفن ها و رایانه های خود را ایمن تر کنید

با فعال کردن محافظت از رمز عبور یا محافظت از بیومتریک در تلفن ها و رایانه ها ، می توان از نقض داده ها به دلیل از بین رفتن دستگاه ها جلوگیری کرد. در حالی که نصب نرم افزار آنتی ویروس ترجیح داده می شود ، کاربران برای جلوگیری از حملات ویروس نباید هیچ نرم افزاری را از منابع ناشناخته بارگیری کنند. علاوه بر این ، قبل از اتصال دستگاه خود به شبکه های عمومی ، همیشه باید ابتدا شبکه های قابل اعتماد را در نظر بگیرید.

7. اطلاعات حساب خود را بدون هیچ گونه افشاگری پیگیری کنید

در نظر داشته باشید: Coinex هرگز از شما عبور از رمزهای عبور ، کدهای تأیید اعتبار یا سایر اطلاعات حساب نمی خواهد ، بنابراین لطفاً اطلاعات حساب خود را پیگیری کنید و آن را برای کسی فاش نکنید. تمام اطلاعات مربوط به Coinex مشمول اعلامیه های رسمی است. اگر حساب شما غیر طبیعی است ، لطفاً در اسرع وقت با Coinex تماس بگیرید.

8. برای امنیت حساب پیشرفته یک کد ضد فیشینگ تنظیم کنید

کد ضد فیشینگ یک ویژگی امنیتی است که توسط Coinex ارائه شده است ، که به کاربران امکان می دهد یک کد ضد فیشینگ شخصی را به حساب های خود اضافه کنند تا امنیت حساب را تقویت کند. پس از فعال شدن کد ضد فیشینگ ، محتوای ایمیل ارسال شده توسط Coinex حاوی کد ضد فیشینگ است که شما تعیین کرده اید ، که می تواند تشخیص دهد که آیا ایمیل دریافت شده از وب سایت رسمی Coinex برای جلوگیری از کلاهبرداری های فیشینگ است.

چگونه می توان کد ضد فیشینگ را تنظیم کرد؟

8. 1 وارد حساب خود شوید ، از فهرست [حساب] روی [تنظیمات حساب] کلیک کنید.

8. 2 پس از وارد کردن صفحه تنظیمات حساب ، روی [تنظیمات] در سمت راست کد ضد فیشینگ کلیک کنید.

8. 3 روی [ارسال کد] کلیک کنید و [کد تأیید ایمیل] را که به ایمیل ثبت شده خود ارسال شده است وارد کنید ، سپس برای تکمیل تنظیمات روی [Next] کلیک کنید. توجه: لطفاً یک کد ضد فیشینگ ایجاد کنید که به راحتی می توانید شناسایی کنید.

8. 4 پس از تنظیمات موفقیت آمیز ، ایمیل های ارسال شده توسط Coinex حاوی کد ضد فیشینگ شما هستند که می تواند مشخص کند که آیا ایمیل دریافت شده از وب سایت رسمی Coinex است یا خیر. توجه: لطفاً کد ضد فیشینگ خود را برای هر کسی ، از جمله خدمات مشتری Coinex فاش نکنید.

پیش بروید و مراحل فوق را برای محافظت بیشتر در برابر حملات فیشینگ انجام دهید.

کتاب دستیار معامله گر...
ما را در سایت کتاب دستیار معامله گر دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : عزت‌الله انتظامی بازدید : 14 تاريخ : دوشنبه 29 اسفند 1401 ساعت: 18:01