امور مالی یاهو

ساخت وبلاگ

برخی از قسمت های این صفحه در نسخه مرورگر فعلی شما پشتیبانی نمی شوند. لطفاً به نسخه مرورگر اخیر ارتقا دهید.

بازارهای ایالات متحده بسته شد

S& P 500

30

نیل

راسل 2000

نفت خام

نقره

یورو/دلار

پیوند 10 ساله

GBP/USD

USD/JPY

BTC-USD

CMC Crypto 200

ftse 100

نیکی 225

ارزش بیت کوین به عدم تمرکز آن بستگی دارد

بعضی اوقات مردم از من یک دلیل واحد می خواهند که فکر می کنم بیت کوین یک سرمایه گذاری جذاب است. این ساده است: بیت کوین سخت ترین دارایی پولی است که تاکنون ایجاد شده است.

منظور من از "سخت ترین" منظور من "سخت ترین ایجاد بیشتر" است - این دارایی پولی است که در آن من بیشترین اطمینان را دارم که عرضه محدود است. مثل طلا است ، اما بهتر است.

این مقاله در ابتدا در Crypto برای مشاوران ، خبرنامه هفتگی Coindesk با تعریف رمزنگاری ، دارایی های دیجیتال و آینده مالی ظاهر شد. برای دریافت آن در صندوق ورودی خود هر پنجشنبه در اینجا ثبت نام کنید.

در حالی که در حال حاضر نرخ سالانه عرضه طلا و عرضه بیت کوین تقریبا 2 ٪ از کمیت هایی است که قبلاً استخراج شده است ، نرخ تولید سالانه بیت کوین تقریباً در هر چهار سال تقریباً 50 ٪ کاهش می یابد تا اینکه در قرن بعد به صفر برسد. بنابراین ، بر اساس برنامه عرضه فعلی ، نرخ صدور سالانه بیت کوین تقریباً نیمی از طلا خواهد بود و همچنان به سقوط خود ادامه خواهد داد و این امر به طور قابل توجهی کمیاب تر از طلا است.

کمبود طلا - و بنابراین ارزش آن - با هزینه بالای تولید آن محدود می شود. طلا برای تولید با همجوشی هسته ای بسیار گران است ، و همچنین برای من نیز گران است. در مقابل ، عرضه بیت کوین با عدم تمرکز آن محدود می شود ، که هم از طراحی اصلی و هم از تاریخ آن سرچشمه می گیرد.

عدم تمرکز مهم است

عدم تمرکز برای خود هدف نیست. درعوض ، عدم تمرکز مهم است زیرا باعث می شود شبکه بیت کوین حداکثر در برابر حمله از هرکسی که ممکن است به دنبال تغییر سیاست پولی خود باشد ، مقاوم کند و از این طریق کمبود ذاتی آن را تهدید کند.

هیچ رمزنگاری دیگری به سطح عدم تمرکز بیت کوین نزدیک نمی شود ، و بعید به نظر می رسد که هرگونه اراده ای داشته باشد.

بنابراین چه چیزی باعث می شود بیت کوین (BTC) غیر متمرکز ترین دارایی دیجیتال باشد؟

Satoshi یک شبح است

صریح ترین راه برای تغییر سازمان ، تأثیرگذاری بر رهبر خود است. بیت کوین رهبری ندارد. بنیانگذار آن ، Satoshi Nakamoto ، بیش از یک دهه موفق به نام مستعار است. و از زمانی که ساتوشی ارتباط با جامعه بیت کوین را متوقف کرد ، هیچ فردی یا گروهی نتوانسته است تأثیر کافی برای ایجاد تغییرات اساسی در سیاست پولی بیت کوین ایجاد کند.

هیچ دارایی دیجیتالی دیگری نمی تواند این ادعا را برای داشتن سابقه طولانی و بدون رهبری تأثیرگذار ایجاد کند. هیچ رهبری برای اجبار ، کمیته ای برای رشوه دادن وجود ندارد و هیچ حوزه انتخابیه به اندازه کافی برای تغییر آن وجود ندارد.

اجرای یک گره "آسان به عنوان (تمشک) PI" است

یکی از مهمترین عوامل غیر متمرکز بیت کوین سهولت است که کاربر می تواند یک گره را اجرا کند. چنین گره هایی هر دو معاملات را از طریق شبکه رله می کنند و همچنین کل سابقه معاملات را تأیید می کنند. این امر به هر کسی اجازه می دهد تا کل تاریخ معامله بیت کوین را تأیید کند و همچنین اطمینان حاصل کند که معاملات آینده مطابق با قوانین پروتکل ، از جمله این واقعیت است که هیچ بیت کوین دوتایی نیست و عرضه کلی کاملاً محدود است. همه این کارها را می توان با کمتری از 300 دلار دنده رایانه و اتصال اینترنتی با پهنای باند کم انجام داد.

برای شبکه های دارایی دیجیتال که تعداد بیشتری از معاملات را پشتیبانی می کنند یا عملکرد ویژگی های بیشتری را ارائه می دهند ، حافظه بالاتر و پهنای باند منجر به تعداد کمتری از گره ها می شود که به جای افرادی که در موفقیت شبکه سرمایه گذاری می شوند توسط نهادهای شرکت مدیریت می شوند.

اگر پیشرفت در محاسبات همانطور که در سالهای اخیر وجود دارد ادامه یابد ، ما ممکن است به زودی در دنیایی زندگی کنیم که در آن افراد بتوانند گره های بیت کوین را روی تلفن های هوشمند خود اجرا کنند. این می تواند به طور چشمگیری تعداد گره های بیت کوین را افزایش دهد ، که باعث نمی شود شبکه بیشتر شود.

معدن بیت کوین سکه ها را گسترش می دهد

فرآیند استخراج بیت کوین به تجهیزات و انرژی نیاز دارد. این امر باعث توزیع بیت کوین ها از معدنچیان به دارندگان فردی در طی سالیان متمادی شده است زیرا معدنچیان برای تأمین بودجه عملیات خود مجبور شده اند تعداد قابل توجهی از سکه ها را بفروشند. این سیستم با سیستم های اثبات سهام در تضاد است ، که در ابتدا تمایل به پاداش گروه های کوچکی از بنیانگذاران با سکه های رایگان دارند و سپس به آنها اجازه می دهند تا به مرور زمان سهام خود را حفظ کنند و از فروش سکه ها برای تأمین بودجه انرژی مورد نیاز برای معدن خودداری کنند.

در حالی که برخی از معدنچیان بیت کوین به منظور جمع آوری بیت کوین در ترازنامه های خود ، موفق به جمع آوری سرمایه شدند ، این استراتژی هنوز برای زنده ماندن یکی از "زمستان های بی رحمانه" بیت کوین ، که در آن شرکت ها به پایان باند بودجه خود می رسند و مجبورند سرفه کنندسکه های بالا در ازای پول فیات. شاید این زمان متفاوت باشد ، اما در این میان احتمالاً فرض می شود که برخی از معدنچیان در نهایت مجبور به فروش برخی از بیت کوین های خود هستند.

علاوه بر این ، این توزیع سکه ها از معدنچیان به سرمایه گذاران جدید با فروش سکه ها توسط سرمایه گذاران اولیه تقویت می شود. دقیقاً مانند شرکت هایی مانند آمازون ، سرمایه گذاران اولیه با افزایش ارزش آن دارایی ها ، با گذشت زمان ، سهام خود را به فروش می رسانند ، بنابراین با بیت کوین است. این واقعیت که بیت کوین قبلاً 13 سال است و به یک کل شبکه نزدیک شده است و به 1 تریلیون دلار نزدیک شده است ، نشان می دهد که بیت کوین ها قبلاً به طور قابل توجهی گسترش یافته اند. با افزایش ارزش بیت کوین ، دارندگان بزرگ به احتمال زیاد از بیت کوین متنوع می شوند زیرا شرکت کنندگان جدید موقعیت های خود را می سازند.

13 سال درگیری عدم تمرکز بیت کوین را اثبات کرده است

هنگامی که قانون اساسی ایالات متحده وارد شد ، این یک ایده عالی بود اما هنوز در دنیای واقعی آزمایش نشده بود. قرن ها بعد ، سیستم حاکمیتی که در قانون اساسی مفصل است ، تاکنون به چالش ها و حملات قوی بوده است.

بیت کوین به همین ترتیب در تاریخ 13 ساله خود از چالش های بی شماری جان سالم به در برد و در جنگهای اندازه بلوک به اوج خود رسید. در این مبارزه ، گروهی از شرکت ها با علاقه به بیت کوین سعی در تغییر پروتکل داشتند تا تعداد بیشتری از معاملات در ثانیه را افزایش دهد. اقلیت صوتی از اپراتورهای گره و توسعه دهندگان در برابر این تغییر مقاومت کردند ، تا حدودی بر این خطر که افزایش اندازه بلوک باعث افزایش اندازه blockchain می شود و بنابراین اجرای یک گره را دشوارتر می کند. چنین تغییری می تواند تعداد گره های موجود در شبکه را کاهش دهد و در نتیجه عدم تمرکز آن را کاهش دهد.

درس ناشی از این درگیری این بود که بیت کوین توسط یک گروه قدرتمند اقتصادی از افراد که به دنبال تحمیل اراده خود به دلیل اعتراض کاربران متوسط شبکه هستند ، تغییر نمی یابد. الیگارشی ها مجبور شدند به خواست گروهی از آوازهای صوتی تعظیم کنند. و ، به طور مهم ، این پویا قدرت عدم تمرکز بیت کوین را اثبات کرد.

خط پایین

به لطف طراحی آن که بر اجرای آن ، عدم وجود رهبری قابل شناسایی ، موانع کم برای اجرای یک گره و سابقه اثبات شده مقاومت در برابر همکاری ، بیت کوین به عنوان غیر متمرکز ترین شبکه پولی جهان متمرکز شده است. این امر آن را به دارایی پولی با معتبرترین کمبود تبدیل می کند.

به نظر من ، در دنیایی که به نظر می رسد پول فیات قدرت خرید خود را با نرخ بالایی از دست می دهد ، این خصوصیات باعث می شود که بیت کوین جذاب ترین دارایی پولی برای نگهداری باشد و بهترین فرصت سرمایه گذاری تنظیم شده با ریسک بلند مدت در دسترس است.

کتاب دستیار معامله گر...
ما را در سایت کتاب دستیار معامله گر دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : عزت‌الله انتظامی بازدید : 15 تاريخ : پنجشنبه 3 فروردين 1402 ساعت: 19:15