5 تعهد اجباری برای شروع تجارت تجارت مورد نیاز است

ساخت وبلاگ

شروع یک تجارت تجاری نیاز به تحقیقات اولیه زیادی در رابطه با این محصول دارد. چه چیزی باید معامله شود ، در دسترس بودن بازار چیست ، سطح رقابت چیست ، دوام مورد انتظار محصول در بازار چیست ، هزینه چه خواهد بود ، حاشیه سود چه خواهد بود ، رضایت مشتری و غیره چه خواهد بود. همه اینها ، اثرات قوانین و مقررات مختلفی که برای تجارت تجارت اعمال می شود باید ارزیابی شود. برای شروع یک تجارت تجاری در هند ، شما باید برخی از تشریفات قانونی را که در زیر مورد بحث قرار می گیرد ، رعایت کنید:

1. ترکیب

تجارت تجاری می تواند توسط هر نوع نهاد ، یعنی با مالکیت تنها ، مشارکت ، مشارکت با مسئولیت محدود (LLP) ، شرکت و غیره انجام شود. بسته به نوع نهاد ، اختلاط انجام می شود. یک نگرانی اختصاصی مالکیت به هیچ قانونی نیاز به ادغام حقوقی خاصی ندارد. با این حال ، ممکن است نیاز به دریافت چند مجوز طبق قوانین مختلف باشد که در مورد شماره 5 در مورد آنها بحث خواهیم کرد.

اختلاط خاص برای ثبت نام مشارکت ، ثبت نام LLP ، ثبت نام شرکت و غیره لازم است. ادغام نگرانی مشارکت توسط قانون مشارکت هند ، 1932 اداره می شود. LLPS توسط قانون LLP ، 2008 ، شرکت های قانون شرکت ها ، 2013 و غیره.

بنابراین ، الزامات اساسی برای ادغام به عنوان یک نهاد حقوقی چیست؟

 • گواهی امضای دیجیتال (DSC)
 • شماره شناسایی شریک تعیین شده (DPIN) ، شماره شناسایی مدیر (DIN) ، و غیره
 • نام تجاری منحصر به فرد (متفاوت از موارد موجود)
 • اثبات هویت مالک (مانند شناسه رای دهنده ، گذرنامه ، گواهینامه رانندگی)
 • اثبات آدرس مسکونی مالک (مانند بیانیه بانکی ، صورتحساب برق ، صورتحساب تلفنی ، بالاتر از 2 ماه)
 • اثبات رسمی آدرس حقوقی به نام مالک (مانند قبض برق ، قبض تلفن ، صورتحساب گاز ، بالاتر از 2 ماه)
 • هیچ گواهی اعتراض (NOC) از صاحب محل که به عنوان آدرس رسمی استفاده می شود
 • PAN (حساب دائمی شماره.) و کارت Aadhar
 • رضایت کتبی شرکا یا مدیران تعیین شده برای عمل به این ترتیب تحت عنوان حقوقی

پس از در دسترس بودن الزامات فوق ، آخرین فرم اختلاط موجود را پر کرده و به همراه هزینه مقرر برای تأیید ارسال کنید. پس از تصویب ، توافق نامه LLP یا تفاهم نامه انجمن (MOA) و اساسنامه (AOA) را طبق نوع نهاد حقوقی تشکیل شده ثبت کنید.

2. علامت تجاری/ نام تجاری یا ثبت نام ثبت اختراع

علامت تجاری اساساً یک علامت ، عبارت ، کلمه ، نمادی است که یک محصول یا خدمات خاص (معروف به مارک سرویس) را نشان می دهد و از نظر قانونی آن را از محصولات یا خدمات نوع آن متمایز می کند. متعلق به یک نهاد حقوقی خاص است. از نظر قانونی به عنوان مالکیت معنوی شناخته می شود. این صاحب نام تجاری را مشخص می کند. بنابراین ، صاحب مشاغل ممکن است برای ثبت نام مارک تجاری برای محافظت از محصول یا خدمات از استفاده بدون مجوز درخواست کند. مالک می تواند از شخصی که یک علامت تجاری را نقض می کند شکایت کند.

به همین ترتیب ، یک حق ثبت اختراع وجود دارد که نوعی مالکیت معنوی است و حق قانونی و انحصاری را برای یک اختراع به مالک می دهد. بنابراین ، صاحب مشاغل ممکن است برای ثبت نام حق ثبت اختراع اقدام کند تا دیگران از استفاده تجاری از اختراع ثبت اختراع ، فروش ، واردات ، توزیع و غیره بدون اجازه استفاده کنند. مالک می تواند از شخصی که به حق ثبت اختراع نقض می کند شکایت کند.

هر دو علامت تجاری و ثبت اختراعات را می توان با ارسال برنامه های ثبت نام مربوطه به همراه هزینه مقرر دریافت کرد. پس از تصویب درخواست ، تجارت می تواند با این نام انجام شود.

3. ثبت نام تحت قوانین مالیاتی

هر تجارت تجاری در هند ، مالیات مستقیم و غیرمستقیم را به خود جلب می کند. مالیات مستقیم مالیات بر درآمد را پوشش می دهد در حالی که مالیات غیرمستقیم GST (مالیات کالا و خدمات) را پوشش می دهد.

طبق قانون مالیات بر درآمد ، یک نهاد تجاری موظف است بدهی مالیاتی را در قالب مالیات پیش پرداخت ، TDS (مالیات کسر شده در منبع) ، TCS (مالیات جمع آوری شده در منبع) ، مالیات بر ارزیابی و غیره پرداخت کند. مالیات پرداخت می شودبا توجه به نگرانی اختصاصی اختصاصی با توجه به نرخ دال در حالی که مالیات توسط نگرانی های مشارکت ، شرکت ها و غیره پرداخت می شود ، طبق نرخ ثابت طبق قانون مالیات بر درآمد ، 1961. به منظور TDS و TCS ، نهاد کسر یا جمع آوری مالیات جمع آوریبرای به دست آوردن برنزه (کسر مالیات و شماره حساب جمع آوری) لازم است.

طبق قانون GST ، یک نهاد تجاری موظف است بر اساس محدودیت گردش مالی خود ، ابتدا GSTIN (شماره شناسایی مالیات کالا و خدمات) را بدست آورد. حد آستانه گردش مالی برای ثبت نام GST در مورد تأمین کننده کالا 40 پوند است ، به جز برخی از کشورهای مشخص شده و 20 پوند برای کشورهای مشخص ، و در صورت تأمین کننده خدمات ، 20 پوند لک است ، به جز برخی از ایالت های مشخص شدهو 10 پوند برای کشورهای مشخص شده.

لطفاً توجه داشته باشید که قبل از اقدام بیشتر به ثبت نام GST ، PAN از نهاد را بدست آورید ، زیرا ثبت نام GST مبتنی بر PAN است. همچنین ، ثبت نام برای هر ایالت که در آن تجارت گسترش می یابد ، بدست می آید.

ثبت نام GST نیز می تواند به طور داوطلبانه بدست آید ، در صورتی که نهاد تجاری بخواهد از مزایای ITC (اعتبار مالیاتی ورودی) بهره ببرد.

4. قراردادهای تجاری

یک تجارت تجاری همچنین باعث ایجاد قراردادهای بین طرفین درگیر در تجارت می شود. یک قرارداد کتبی برای جلوگیری از هر نوع اختلاف در آینده مهم است زیرا شرایط و ضوابط قانونی در قرارداد برای هر دو طرف الزام آور است. قراردادهای تجاری می توانند به صورت تفاهم نامه (یادداشت تفاهم) ، توافق نامه فروشنده ، توافق نامه اجاره ، توافق نامه بیمه ، توافق نامه مالی و غیره باشند.

5- سایر نیازهای متفرقه

جدا از تعهدات اجباری فوق ، در زیر برخی دیگر از مواردی که باید در نظر گرفته شوند وجود دارد:

 • یک حساب جاری را در یک بانک باز کنید.(شرکت های خرد ، کوچک و متوسط) یا قانون مغازه ها و موسسه و غیره.
 • مجوزهای مربوط به دسته های مشخص از مشاغل تجاری مانند IEC (کد واردات- صادرات) ، FSSAI (ایمنی مواد غذایی و استاندارد هند) و غیره را بدست آورید.
 • برای برخورد با کالاهایی که ممکن است بر محیط زیست تأثیر بگذارد ، مانند کالاهای خطرناک ، مواد شیمیایی و غیره ، طبق قوانین زیست محیطی ترخیص کنید.

نتیجه

تعهدات فوق به شخص کمک می کند تا یک نهاد تجاری برای تجارت در هند ایجاد کند. هنگامی که ، فعالیت تجارت شروع می شود ، سایر تشریفات قانونی پدیدار می شوند که باید توسط اشخاص رعایت شوند. این سازگاری های حقوقی به قوانین مربوط به نوع خاصی از نهاد و همچنین به فعالیت تجاری مربوط بستگی دارد.

کتاب دستیار معامله گر...
ما را در سایت کتاب دستیار معامله گر دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : عزت‌الله انتظامی بازدید : 1141 تاريخ : چهارشنبه 9 فروردين 1402 ساعت: 11:28