ماشین حساب نرخ ارز متقابل

ساخت وبلاگ

ماشین حساب نرخ ارز متقاطع ما ابزار ساده ای است که به شما امکان می دهد نرخ های متقاطع ارز را محاسبه کنید که به آن نرخ ارز متقاطع یا به سادگی نرخ متقاطع نیز گفته می شود.

در مقاله زیر توضیح می دهیم که نرخ ارز متقاطع چیست، فرمول تبدیل ارز متقاطع را به شما نشان می دهیم و در نهایت به شما آموزش می دهیم که چگونه خودتان محاسبه نرخ متقاطع را انجام دهید!

ممکن است فکر کنید عباراتی مانند «فرمول محاسبه نرخ ارز متقاطع» اصطلاحات مالی هستند که با بازارهای سهام همراه هستند و بنابراین فقط برای معامله گران مفید هستند. خوب، ما اینجا هستیم تا بگوییم که این درست نیست! هنگام سفر به خارج از کشور، نرخ مبادله ارز متقابل چیزی است که به اندازه دانستن اینکه چقدر باید انعام بدهید (به ماشین حساب انعام مراجعه کنید)، یا محاسبه هزینه بنزین سفر خود (به ماشین حساب بنزین مراجعه کنید) مفید است.

نرخ ارز متقابل چیست؟- نرخ ارز و جفت ارز

برای اینکه بفهمیم نرخ ارز متقاطع چیست، اجازه دهید کمی به عقب برگردیم و از ابتدا شروع کنیم.

نرخ مبادله نرخ جاری است که با آن می توان یک ارز را با ارز دیگری مبادله کرد.

عوامل اقتصادی تعیین کننده نرخ ارز هستند. آنها با گذشت زمان تغییر می کنند و برای تعیین ارزش یک ارز در رابطه با ارز دیگر استفاده می شوند. این مقایسه ارزش نسبی جفت ارز نامیده می شود. به عنوان مثال، EUR/USD یک جفت ارز بسیار محبوب است. EUR/USD 1. 1000 - این ورودی - یا به قول یکی در دنیای مالی - به این معنی است که 1 یورو را می توان با 1. 1 دلار آمریکا مبادله کرد.

نرخ ارز متقابل - نرخ متقاطع ارز خارجی

جفت ارز متقابل، طبق تعریف، جفت ارزهایی است که در آن واحد پول رسمی کشوری که نرخ ها در آن بررسی می شود، وجود ندارد. بیایید به مثالی نگاهی بیندازیم تا بهتر توضیح دهیم: پوند استرلینگ (GBP) واحد پول رسمی بریتانیا است و EUR/USD را می‌توان جفت ارز متقابل نامید. نرخ مبادله بین یک جفت ارز متقاطع را نرخ متقاطع ارز خارجی یا فقط نرخ متقاطع می گویند.

همانطور که اغلب اتفاق می افتد ، دنیای واقعی تمایل دارد تعاریف را پشت سر بگذارد. سرمایه گذاران در بازار ارز (FOREX) هر جفت ارز را که شامل دلار آمریکا نمی شود ، بدون توجه به اینکه از کجا تجارت می کنند ، می نامند. به این معنا ، جفت EUR/USD نرخ متقاطع نامیده نمی شود ، اما جفت GBP/EUR خواهد بود. با این وجود ، ما خبرهای خوبی برای شما داریم - هر جفت ارزی که هنگام فکر کردن در مورد نرخ ارز متقاطع در ذهن دارید ، فرمول تبدیل ارز به صورت ساده باقی می ماند. برای کسب اطلاعات بیشتر در ادامه بخوانید.

فرمول تبدیل ارز متقابل

نکته محاسبه نرخ متقاطع پیدا کردن نرخ ارز بین دو ارز است که شما فقط نرخ ارز فردی بین آن دو ارز و یک ارز مشترک سوم را می شناسید (به عنوان مثال ارز ملی کشور که در آن هستید).

به دنبال چه نرخ ارز هستید؟

موردی که مستقیماً دو ارز را مقایسه می کند ، سومین را از دست می دهد.

اما چرا؟

بیشتر اوقات ، دلیل اصلی محاسبه نرخ متقاطع این است که وضعیت فعلی شما به این معنی است که مبادله پول شما دو بار آسانتر از مبادله مستقیم آن است. فرقی نمی کند که شما در تعطیلات باشید ، بازدید از مبادله ارز محلی خود ، یا در حال تجارت در فارکس هستید ، برخی از ترکیبات ارز پیدا کردن آن دشوار است و به ندرت معامله می شود. در هر صورت ، شما احتمالاً باید بدانید که قبل از انجام هرگونه معامله ، چه معامله ای را انجام می دهید - محاسبه نرخ ارز متقابل ارز دقیقاً به شما می گوید.

اکنون که می دانید چه چیزی و چرا ، آخرین سوال مهم چگونه است.

پاسخ در اینجا رضایت بخش نخواهد بود - این پاسخ متداول در دنیای امور مالی است: "بستگی دارد". این به نقل قول داده شده بستگی دارد - دو مورد وجود دارد:

  1. بیایید با ساده تر شروع کنیم. شما دو نقل قول ارزی دارید که در آن سفارش ارزها یکسان است. این بدان معناست که در هر دو نقل قول ، ارز مشترک مخرج است.

به عنوان مثال ، شما نقل قول هایی برای یورو/دلار (یورو/دلار) و GBP/USD (پوند/دلار) دارید. شما می خواهید نرخ متقاطع EUR/GBP را پیدا کنید. شما می توانید این کار را با غواصی نرخ اول توسط دوم انجام دهید:

از آنجا که مخرج ، یک ارز مشترک (در این مورد دلار) ، یکسان است ، می توانید آن را به صورت متقابل.

  1. وقتی نقل قول هایی را دارید که ترتیب ارزها متفاوت است ، چیزها کمی سخت تر هستند.

بیایید از مثال قبلی با ارزها بمانیم. این بار نقل قول هایی برای USD/EUR و GBP/USD دارید. شما می خواهید ارز مشترک - USD - در هر دو نقل قول مخرج باشد. به زبان ساده ، شما باید یکی از جفت ها را "تلنگر" کنید. به عبارت دیگر ، شما باید متقابل کسری را پیدا کنید:

  1. از طرف دیگر ، به جای آن می توانید از ماشین حساب ما استفاده کنید. حروف بزرگ "A" ، "B" و "C" هر یک ارزهای مختلف را نشان می دهند. همانطور که می بینید حرف "C" در هر دو جفت وجود دارد و ارز مشترک را نشان می دهد. به عنوان مثال ، "A" می تواند یورو باشد ، "B" - GBP و "C" - USD. نقل قول ها را وارد کنید و ما از محاسبه صحیح نرخ صلیب مراقبت خواهیم کرد. لازم نیست نگران چیزی باشید!

فرمول محاسبه نرخ ارز متقابل در عمل - محاسبه نرخ متقابل

اکنون که فرمول تبدیل ارز متقاطع را می شناسید. بیایید ببینیم که چگونه از آن در عمل با اعداد استفاده کنیم.

  • بیایید بگوییم که شما نرخ یورو دلار را می دانید و 1. 1 یورو در/دلار است.
  • شما همچنین نرخ پوند دلار را می دانید و 0. 8 USD/GBP است.
  • شما می خواهید نرخ متقاطع EUR/GBP را محاسبه کنید.

شما می توانید آن را در چند مرحله ساده انجام دهید:

ارز مشترک خود را پیدا کنید - ارز که در هر دو جفت رخ می دهد. در این مثال ، این دلار است.

ترتیب ارزها را بررسی کنید. اگر ارز مشترک مخرج در هر دو نقل قول است ، به مرحله بعدی بروید. اگر اینطور نیست ، متقابل را پیدا کنید. در اینجا ، یک جفت اول دلار دارد و دیگری آن را دوم می کند. شما باید برای یکی از آنها متقابل پیدا کنید:

1 ÷ 0. 8 USD/GBP = 1. 25 GBP/USD.

نرخ اول را با دوم تقسیم کنید تا ارز مشترک را لغو کنید:

1. 1 EUR/USD ÷ 1. 25 GBP/USD = 0. 88 EUR/GBP.

خودشه. شما با موفقیت نرخ ارز متقاطع را محاسبه کرده اید.

به یاد داشته باشید ، نیازی به انجام این کار با دست نیست ، بنابراین به چکش کاری خود برگردید (به عنوان ماشین حساب Hammock Hang Hang) ، استراحت کنید و بگذارید ماشین حساب نرخ ارز ما کار را برای شما انجام دهد.

کتاب دستیار معامله گر...
ما را در سایت کتاب دستیار معامله گر دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : عزت‌الله انتظامی بازدید : 15 تاريخ : دوشنبه 7 فروردين 1402 ساعت: 15:36