گزینه های وانیلی توضیح داده شده است

ساخت وبلاگ

Trading vanilla options in South Africa

معامله گران آفریقای جنوبی می توانند گزینه های وانیلی (قراردادهای) یک ابزار مالی خاص را در یک زمان از پیش تعیین شده ، قیمت ثابت و مبلغ ثابت خریداری و بفروشند. هنگامی که این گزینه ها را تجارت می کنید ، کنترل کاملی بر قیمتی که در آن تجارت می کنید ، ابزار مالی اساسی و کمیت شما معامله می کنید. تجارت گزینه های وانیل در طی یک روز ، یک هفته ، چند ماه و یک سال امکان پذیر است. بسیاری از معامله گران چیزهای زیادی درباره گزینه های وانیل نمی دانند. در حقیقت ، بیشتر افراد گزینه های نقطه تجارت را نسبت به گزینه های وانیل ترجیح می دهند. به حقیقت گفته می شود ، لحظه ای که می فهمید گزینه های وانیل چگونه کار می کنند ، آنها برای تجارت بسیار جذاب هستند. برای مبتدیان ، شما طیف گسترده ای از گزینه ها را در دسترس دارید و می توانید جنبه های اصلی این معاملات را کنترل کنید. با متعادل کردن ریسک و پاداش ، می توان از دسترسی به چندین ابزار مالی استفاده کرد.

اصطلاحات مهم گزینه های وانیلی

معامله گران قبل از تجارت گزینه های وانیل در آفریقای جنوبی باید شرایط خاصی را درک کنند. به طور موثری 2 نوع گزینه وانیلی وجود دارد:

 • گزینه های تماس با گزینه های تماس ، خریدار حق خرید ساز را با قیمت مشخص دارد. گزینه های تماس توسط معامله گران که در بازار صعودی هستند خریداری می شود.
 • گزینه های خود را قرار دهید ، خریدار حق دارد ابزار مالی مشخص شده را بفروشد. گزینه های قرار داده شده به طور معمول توسط معامله گران که در مورد بازارها نزولی هستند خریداری می شوند.

خرید/فروش گزینه ها و گزینه های تماس در اوقات فراغت خود امکان پذیر است.

خریداران باید حق بیمه را به فروشندگان بپردازند - مبلغ مشخصی برای داشتن گزینه. اگر معامله گر به عنوان خریدار گزینه عمل کند ، این حق بیمه را پرداخت می کند. وقتی معامله گر آن گزینه را بفروشد ، معامله گر این حق بیمه را دریافت می کند. چندین عامل حق بیمه را از جمله قیمت ابزار/نرخ فعلی تعیین می کنند. از آنجا که این قراردادهای آینده گرا هستند ، عنصر زمان مهم است. تاریخ انقضا به عنوان تاریخی که می توان از آن استفاده کرد شناخته شده است. قیمت اعتصاب قیمتی است که خریدار گزینه می تواند تجارت را اجرا کند. گزینه هایی با تاریخ در آینده به طور معمول حق بیمه بالاتری نسبت به گزینه هایی با تاریخ کوتاه مدت دارند. در مورد خرید بیمه نیز صادق است.

بی ثباتی بازار

نوسانات ابزار مالی نیز حق بیمه را تعیین می کند. هنگامی که نوسانات بالایی وجود دارد ، قیمت گزینه افزایش می یابد. نوسانات بالا با حرکات بزرگتر بازار همراه است که می تواند سود بیشتری کسب کند. این حتی قبل از این که گزینه اعتصاب آن باشد ممکن است. معامله گران می توانند تصمیم بگیرند که در هر زمان در روز تجارت ، موقعیت های گزینه را ببندند. این بدان معنی است که شما می توانید از طریق افزایش قیمت یا از طریق افزایش نوسانات ، از حق بیمه بالاتر سود ببرید.

به جدول زیر نگاه کنید که نشان می دهد چگونه حرکات قیمت در گزینه های فراخوانی/قرار داده شده تحت تأثیر قرار می گیرد:

چگونه حرکات قیمت در گزینه های تماس/قرار دادن تحت تأثیر قرار می گیرد

افزایش در:گزینه های فراخوانیگزینه ها
نقطه+
قیمت اعتصاب+
تاریخ انقضا++
نوسان++

یک درس سریع در گزینه های وانیل

هنگامی که گزینه Put یا گزینه تماس را خریداری می کنید ، حق بیمه پیشرو را از مانده نقدی حساب خود پرداخت می کنید. سود بالقوه بی حد و حصر است. از طرف دیگر ، هنگامی که گزینه ها را می فروشید ، حق بیمه را به صورت مقدماتی دریافت می کنید و آن را به مانده نقدی شما واریز می شود. نکته منفی این است که اگر بازار علیه شما حرکت کند ممکن است در معرض ضررهای نامحدود قرار بگیرید. این معادل دیدگاه باخت در یک تجارت نقطه است.

برای کاهش این خطرات ، معامله گران طیف گسترده ای از منابع موجود ، مانند سفارشات ضرر توقف را دارند. گزینه های دیگر در دسترس شما شامل خرید گزینه ای بیشتر از پول است ، در نتیجه قرار گرفتن در معرض کلی شما را محدود می کند. هنگام خرید گزینه ها ، خطر محدودی دارید. خطر شما به میزان پولی که برای حق بیمه هزینه کرده اید محدود می شود. وقتی گزینه ها را می فروشید (یک روش سودآور برای تولید درآمد) ، شما مانند یک شرکت بیمه عمل می کنید. شما در مورد موقعیت آنها از یک معامله گر دیگر محافظت می کنید.

پس از جمع آوری حق بیمه ، بازار با توجه به احساسات سوداگرانه واکنش نشان می دهد. معامله گر سودهایی را که از آن خطر ایجاد کرده است ، حفظ خواهد کرد. اگر معامله گر اشتباه کند ، هیچ تفاوتی با اشتباه بودن در یک تجارت معمولی وجود ندارد. در هر صورت ، معامله گران در معرض نزولی بالقوه نامحدود قرار می گیرند. می توان موقعیت را با سفارشات ضرر متوقف کرد ، اما با گزینه هایی که معامله گر حق بیمه کسب می کند که یک مزیت قابل توجه نسبت به معاملات نقطه ای است.

مراحل سریع و آسان برای تجارت گزینه های وانیلی در آفریقای جنوبی

 1. چشم انداز بازار را در مورد ابزار مالی اساسی خود تجزیه و تحلیل کنید. اگر فکر می کنید یک ابزار مالی افزایش خواهد یافت ، می توانید ابزار مالی را با تجارت منظم در محل خریداری کنید.
 2. همچنین می توانید گزینه تماس را خریداری کنید. هنگامی که از این استراتژی استفاده می کنید ، بیشترین چیزی که می توانید از آن استفاده کنید حق بیمه ای است که به صورت مقدماتی پرداخت می شود. شما می توانید این موقعیت را در هر زمان بفروشید و این امن ترین راه برای شروع دیدگاه صعودی خود در بازار است.
 3. با تجارت وانیل ، می توانید گزینه های Put Put را نیز بفروشید. اگر ابزار مالی بالاتر از قیمت اعتصاب در زمان انقضا باشد ، این گزینه هیچ ارزشی نخواهد داشت و معامله گر کل حق بیمه ای را که جمع شده است ، حفظ می کند.

نمونه هایی از معاملات گزینه وانیلی

بگذارید فرض کنیم که جفت EUR/GBP در حال حاضر با 1. 1000 معامله می شود. اگر اعتقاد دارید که جفت ارز این هفته افزایش می یابد ، این همان چیزی است که می توانید انتظار داشته باشید: تجارت Spot: ممکن است برای 10،000 واحد از جفت EUR/GBP موقعیتی را باز کنید. اگر جفت EUR/GBP قدردانی کند ، فوراً سود کسب خواهید کرد.

گزینه تماس خرید: در این مورد ، شما می توانید با یک اعتصاب با قیمت اعتصاب 1. 1020 ، یک گزینه تماس را با یک هفته خریداری کنید. شما حق بیمه را طبق بستر معاملاتی - 50 پیپ یا 0. 0050 پرداخت خواهید کرد. اگر در زمان انقضا ، جفت EUR/GBP از قیمت اعتصاب بیشتر باشد ، شما تفاوت بین نرخ غالب جفت EUR/GBP و قیمت اعتصاب را کسب خواهید کرد. سطح Breakeven شما قیمت اعتصاب + حق بیمه ای است که در ابتدا پرداخت کرده اید. به دلیل افزایش نوسانات ضمنی این جفت ، می توانید در هر زمان قبل از تاریخ انقضا این گزینه ، سود کسب کنید. هرچه جفت EUR/GBP بیشتر حرکت کند ، سود شما بیشتر می شود.

مثال دیگر این مسئله را بیشتر روشن می کند: اگر این زوج در 1. 1100 منقضی شود ، گزینه شما 80 پیپ در سیاه خواهد بود ، که در غیر این صورت در پول شناخته می شود. سود حاصل از شما معادل 80 پیپ کمتر از حق بیمه 50 پیپ خواهد بود. از طرف دیگر ، اگر قیمت نقطه کمتر از قیمت اعتصاب در زمان انقضا باشد ، ضرر شما در حق بیمه 50 پیپ شما قرار می گیرد.

به یاد داشته باشید ، ضررهای شما همیشه به آنچه پرداخت کرده اید محدود خواهد شد اگر این نقطه کمتر از قیمت اعتصاب در زمان انقضا باشد.

فروش گزینه های Put: در این مورد می توانید یک گزینه Put را بفروشید. این بدان معنی است که معامله گر - شما - حق بیمه را مستقیماً در حساب خود دریافت خواهید کرد. اگر در مورد حرکات بازار اشتباه کنید ، شما یک سطح از ریسک را به عنوان یک فروشنده فرض می کنید. قیمت اعتصاب را با دقت انتخاب کنید. شما باید با این دیدگاه خود راحت باشید که EUR/GBP با انقضاء پایین تر از قیمت اعتصاب حرکت نمی کند.

از دیدگاه متفاوت ، شما باید کاملاً راحت باشید که جفت EUR/GBP را با قیمت اعتصاب خریداری کنید. اگر قیمت نقطه پایین تر به پایان برسد ، شما (فروشنده) حق دارید گزینه ای را برای جفت EUR/GBP با قیمت اعتصاب اعمال کنید. در ازای دریافت ریسک به عنوان یک فروشنده گزینه ، حق بیمه مقدماتی را دریافت خواهید کرد. اگر قیمت اعتصاب کمتر از قیمت نقطه باشد ، می توانید حق بیمه را حفظ کنید و می توانید گزینه دیگری را به صورت رایگان بفروشید. این درآمد بیشتری را به مانده حساب شما می افزاید.

vanilla options trading explained

در هر دو مورد ، بازار حق بیمه را تعیین می کند. همانطور که می توانید از سکوی معاملات AvaOptions در زمان پایان تجارت بگویید ، تمام سود/ضرر براساس قیمت اعتصاب ابزار اصلی است. آنها بیشتر میزان ابزار مالی را در زمان انقضا تعیین می کنند.

چرا گزینه های تجارت؟

 • مدیریت ریسک در پایان روز ، در واقع یک سرمایه گذاری ایمن در نظر گرفته می شود ، برای یک خریدار گزینه ، آنها بسیار خطرناک تر از تجارت FX هستند. برای یک فروشنده ، خطرات نزولی نیز کمتر از آن است که در تجارت نقطه ای اشتباه باشد ، زیرا فروشنده گزینه ای را برای تعیین قیمت اعتصاب مطابق با اشتهای ریسک خود قرار می دهد ، و او برای داشتن ریسک حق بیمه ای کسب می کند. گزینه ها برای آشنایی با محصول نیاز به سرمایه گذاری اولیه زمان دارند.
 • بیان هر نمای بازار شاید منحصر به فرد ترین مزیت گزینه ها این باشد که با ترکیب تماس های طولانی و کوتاه و قرار دادن گزینه ها و موقعیت های بلند یا کوتاه ، می توان تقریباً هر نمای بازار را بیان کرد. معامله گر در USDJPY نزولی است ، اما مطمئن نیستید؟او می تواند گزینه ای برای تاریخ انقضا هدف خود خریداری کند ، بنشیند و استراحت کند. این که آیا USD-JPY فردا بالا می رود یا پایین می رود ، او در موقعیت خود تا به امروز به تاریخ انقضا ایمن است. اگر او به درستی تبدیل شود ، حداقل از ارزش حق بیمه نسبت به قیمت اعتصاب پایین تر است ، او سود کسب می کند.
 • استراتژی های متعدد مانند هر ابزار ، گزینه های معاملاتی خطرات و خسارات احتمالی آن را دارد. با این حال ، تفاوت عمده ای بین گزینه معاملات و گزینه های معاملاتی وجود دارد. در معاملات Spot ، معامله گر فقط می تواند در جهت بازار حدس بزند - آیا آن بالا یا پایین می رود. از طرف دیگر ، او می تواند بر اساس بسیاری از عوامل دیگر استراتژی را اجرا کند - قیمت فعلی در مقابل قیمت اعتصاب ، زمان ، روند بازار ، اشتهای ریسک و موارد دیگر ، یعنی او کنترل بسیار بیشتری بر روی نمونه کارها خود دارد و بنابراین فضای بیشتری داردبرای مانور
 • گزینه های مرکز یادگیری ابزاری عالی برای هر معامله گر است که فقط کمی وقت سرمایه گذاری می کند تا نحوه کار آنها را بفهمد. Avatrade یک بخش آموزش کامل را ارائه می دهد که مستقیماً از سکوی معاملاتی قابل دسترسی است.
 • افزایش گزینه های معاملاتی برای یک معامله گر با تجربه و پرخاشگر ، می توان از گزینه های بی شمار استفاده کرد. برای معامله گر مبتدی یا یک معامله گر محافظه کار تر ، استراتژی های گزینه های طولانی مانند گزینه های خرید و گسترش گزینه ها ، ورود به ریسک محدود را به بازار ارائه می دهد. این انعطاف پذیری با استفاده از محصولات و ابزارهای ارائه شده در سکوی AvaOptions عاقلانه ، امکانات بیشتری را برای سودآوری ایجاد می کند.

مقدار ذاتی گزینه وانیل

پس از ایجاد گزینه ، همیشه یک مقدار ذاتی خواهد داشت. اینها با اصطلاحات "در پول" ، "در پول" و "خارج از پول" بیان شده است. گزینه ای که در پول وجود دارد از ارزش ذاتی مثبت برخوردار است زیرا قیمت اعتصاب گزینه در مقایسه با قیمت واقعی بازار دارایی زیربنایی مطلوب است.

 • در مورد گزینه تماس ، در این پول به این معنی است که دارنده قادر به خرید دارایی زیرین زیر قیمت فعلی بازار است.
 • در مورد گزینه قرار داده شده ، در این پول به این معنی است که دارنده قادر به فروش دارایی زیربنایی با قیمتی بالاتر از قیمت فعلی بازار است.

توجه داشته باشید که در هیچ یک از این موارد در پول نیست به این معنی است که معامله گر از تجارت سود دارد. همچنین لازم است هزینه های مرتبط با خرید گزینه مانند هزینه های کمیسیون یا گسترش را در نظر بگیرید. اگر قیمت اعتصاب یک گزینه و قیمت بازار دارایی زیربنایی یکسان باشد ، گفته می شود که گزینه در پول است. این بدان معناست که هیچ ارزشی برای گزینه وجود ندارد زیرا در تعادل با قیمت بازار است.

همچنین اگر قیمت اعتصاب در مقایسه با قیمت واقعی بازار مطلوب نباشد ، گزینه ای از پول در نظر گرفته می شود.

 • در مورد گزینه تماس ، خارج از پول به این معنی است که قیمت اعتصاب گزینه بالاتر از قیمت بازار دارایی زیرین است و گزینه در حال حاضر هیچ ارزش ذاتی ندارد.
 • در مورد گزینه قرار داده شده ، خارج از پول به این معنی است که قیمت اعتصاب گزینه پایین تر از قیمت بازار دارایی زیرین است و گزینه در حال حاضر هیچ ارزش ذاتی ندارد.

گزینه ها اغلب از پول خارج هستند زیرا قیمت دارایی زیرین وقت کافی برای حرکت به اندازه کافی برای سودآوری این گزینه ندارد. گزینه هایی که از پول خارج هستند ، معمولاً حق بیمه کمتری نسبت به پول یا گزینه های پول دارند. بنابراین هزینه یک گزینه یا قیمت پرداخت شده به این بستگی دارد که آیا گزینه در پول ، پول یا خارج از پول است. عوامل دیگری نیز وجود دارد که می تواند بر حق بیمه یک گزینه تأثیر بگذارد ، از جمله نوسانات دارایی زیرین و زمان باقی مانده تا زمان انقضاء. نوسانات بیشتر و مدت زمان طولانی تر تا زمان انقضاء گزینه ، هر دو فرصت را برای جابجایی در پول قبل از انقضا ارائه می دهند و بنابراین هزینه حق بیمه گزینه افزایش می یابد.

مزایای گزینه های معاملاتی چیست؟

 • گزینه های خطر مهاجرت به عنوان سرمایه گذاری ایمن در نظر گرفته می شوند. در حقیقت ، خریداران گزینه ها آنها را نسبت به تجارت دارایی زیرین خطرناک تر می دانند. برای فروشندگان ، خطرات نزولی کمتر از آن است که در سمت اشتباه یک تجارت نقطه ای قرار بگیرند. فروشنده گزینه قیمت اعتصاب را بر اساس اشتهای خود برای ریسک تعیین می کند. فروشنده همچنین حق بیمه ای را برای تحمل این خطر ایجاد می کند. معامله گران باید ابزار مالی اساسی را هنگام گزینه های معاملاتی درک کنند.
 • از دیدگاه صعودی/نزولی در بازارها استفاده کنید: با تجارت گزینه ها ، می توانید در اوقات فراغت خود به مدت طولانی یا کوتاه به ابزارهای مالی بروید. اگر در جفت GBP/USD نزولی هستید ، می توانید براساس تاریخ انقضا هدف خود گزینه ای را خریداری کنید و منتظر بمانید تا تجارت در پول به پایان برسد. صرف نظر از جهت حرکت قیمت جفت GBP/USD فردا ، شما تا تاریخ انقضا ایمن هستید. اگر در پایان صحیح باشید و قیمت نقطه از قیمت اعتصاب با ارزش حق بیمه پایین تر باشد ، سود حاصل می کنید.
 • طیف گسترده ای از گزینه های معاملاتی که معامله گران باتجربه روش های زیادی برای استفاده از گزینه ها دارند. به عنوان یک تازه کار ، احتمالاً شما یک معامله گر محافظه کار هستید و استراتژی های طولانی مانند گسترش گزینه های خرید را ترجیح می دهید. اینها ورود ریسک محدودی را برای تازه واردان به بازارهای مالی ارائه می دهند. AvaOptions گزینه های زیادی را بر اساس اشتهای خاص ریسک و ترجیحات تجاری شما در اختیار شما قرار می دهد. این به طور طبیعی منجر به سود بیشتر پتانسیل برای شما می شود.
 • چندین استراتژی را اجرا کنید ، تمام ابزارهای مالی با خطرات سود و زیان همراه هستند. تفاوت بین گزینه های معاملاتی و نقطه تجارت در این است که با دومی شما به سادگی در مورد جهت حرکت بازار حدس می زنید. به عبارت دیگر ، بازارها افزایش می یابند یا سقوط می کنند. هنگامی که گزینه های تجارت را انجام می دهید ، می توانید یک استراتژی تجاری را بر اساس تعداد بیشماری از عوامل اجرا کنید. می توانید قیمت فعلی را در مقابل قیمت اعتصاب ، اشتهای شما برای ریسک ، روند بازار و حرکات و سایر عوامل مورد توجه قرار دهید. شما کنترل بیشتری بر سبد مالی خود و فضای بیشتری برای قابلیت مانور دارید.
 • مرکز یادگیری Avatrade هنگام تجارت گزینه های وانیلی در Avatrade آفریقای جنوبی ، شما به یک بخش آموزش کامل مستقیم از بستر معاملاتی خود دسترسی دارید. این یک مزیت حق بیمه در دسترس همه معامله گران ثبت شده است.

گزینه های عجیب و غریب

دو نوع دیگر از گزینه ها وجود دارد که می توان آنها را خریداری کرد و آنها اغلب با گزینه های وانیلی ترکیب می شوند تا نتیجه خاصی ایجاد کنند. اولین مورد از این گزینه ها به عنوان گزینه های عجیب و غریب شناخته می شوند که شرایط یا محاسبات خاصی را به اجرای آنها اضافه می کنند. یک مثال گزینه های مانع است که شامل سطح ماشه است. در صورت رسیدن به سطح ماشه ، گزینه می تواند به وجود بیاید یا متوقف شود. نوع دیگری از گزینه های عجیب و غریب گزینه دیجیتال است که در صورتی که قیمت دارایی زیربنایی بالاتر یا پایین تر از سطح مشخص باشد ، به صاحب گزینه پرداخت می کند. نوع سوم گزینه عجیب و غریب گزینه آسیایی است که بازپرداخت آن به میانگین قیمت معاملات دارایی زیرین در طول عمر کامل این گزینه گره خورده است.

معاملات وانیلی Avatrade

به عنوان پلت فرم معاملات پیشرو در آفریقای جنوبی ، Avatrade خود را به ارائه تسهیلات تجاری FX در سطح جهانی به مشتریان ما می دهد. رویکرد مشتری محور ما تضمین می کند که طیف گسترده ای از ابزارها و منابع تجاری با کلیک یک دکمه در دسترس شما قرار می گیرد. ما شما را راهنمایی خواهیم کرد و در تمام جلسات تجاری شما به شما کمک خواهیم کرد. به سادگی MT4 یا MT5 (Metatrader) پیشرفته ترین و محبوب ترین پلت فرم تجارت را در بازار بارگیری کنید. می توانید گزینه های معاملاتی را با کلیک یک دکمه شروع کنید. با طیف وسیعی از ابزارهایی که به شما کمک می کند تا از بازارهای مالی به شما کمک کند ، صفحه نمایش را انتخاب کنید که به بهترین وجه مطابق با ترجیحات شما باشد.

سؤالات متداول اصلی گزینه های وانیل

دارایی های متنوعی وجود دارد که گزینه های وانیلی را با آنها مرتبط می کند. معروف ترین گزینه های وانیلی سهام است ، اما شما همچنین گزینه های وانیلی را برای کالاهایی مانند طلا و نفت خام ، ارزها ، اوراق قرضه و تعداد زیادی از دارایی های دیگر در دسترس خواهید داشت. این امر می تواند برای معامله گران بتواند استراتژی هایی را که در غیر این صورت ممکن است خطر زیادی را ایجاد کند ، آسان تر کند. هر دو گزینه Call و Put گزینه ها را می توان برای تمام دارایی های مختلفی که دارای گزینه های وانیل هستند خریداری کرد.

گزینه های وانیل یکی از انواع ساده تر مشتقات مالی است ، بنابراین می توان آنها را توسط بازرگانان تازه کار بدون خطر اضافی استفاده کرد. آنها ممکن است برای کسی که قبلاً هرگز در زندگی خود معامله نکرده است ، مناسب نباشد ، اما برای کسانی که خطرات مربوط به گزینه های وانیل را کاملاً درک می کنند ، هیچ دلیلی برای استفاده از آنها به عنوان بخشی از یک استراتژی تجارت وجود ندارد.

در گزینه های پول مواردی هستند که دارای ارزش ذاتی هستند. به عبارت دیگر ، این گزینه دارای ارزش است زیرا قیمت اعتصاب در مقایسه با قیمت واقعی بازار دارایی مطلوب است. گزینه تماس با پول به این معنی است که دارنده فرصتی برای خرید دارایی زیر قیمت فعلی بازار خود دارد. در گزینه پول قرار داده شده به این معنی است که معامله گر این فرصت را دارد که دارایی را با قیمتی بالاتر از قیمت فعلی بازار بفروشد. در گزینه Money به طور خودکار به این معنی نیست که معامله گر سود نیز دارد. شما همچنین باید در هرگونه هزینه و هزینه معاملاتی عامل باشید.

کتاب دستیار معامله گر...
ما را در سایت کتاب دستیار معامله گر دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : عزت‌الله انتظامی بازدید : 17 تاريخ : پنجشنبه 3 فروردين 1402 ساعت: 23:02