گزینه های سهام قیمت اعتصاب - هر آنچه را که باید بدانید

ساخت وبلاگ

در این مقاله ، هسته اصلی قیمت اعتصاب گزینه های سهام را درک خواهیم کرد.

تجارت در بازار مشتق ابعاد متفاوتی به دنیای مالی داده است. ابزارهای مختلف از گزینه های سهام گرفته تا آینده ، مبادله ها و موارد دیگر قدرت مدلهای مالی را رونمایی کرده اند که به نوبه خود باعث ایجاد صنعت تجارت کمی شده است. با این حال ، بازار مشتقات ذاتاً بسیار بی ثبات و سوداگرانه بوده است. خوب ، گزینه های سهام یکی از این مشتقات است که در آن حق خرید یا فروش امنیت را با قیمت مشخص در یا قبل از انقضا دارد. در همین راستا ، قیمت اعتصاب گزینه ای است که در هنگام استفاده از آن می توان آن را خریداری یا فروخت. در این مقاله ، هسته اصلی قیمت اعتصاب گزینه های سهام را درک خواهیم کرد.

گزینه های سهام قیمت اعتصاب

برای تعریف گزینه های سهام ، گزینه یک قرارداد مشتق است که به مالک حق می دهد ، اما نه تعهد ، می تواند امنیت اساسی را با قیمت خاص (قیمت اعتصاب) در یک بازه زمانی خاص خریداری یا بفروشد. به عبارت دیگر ، یک گزینه به شما امکان می دهد با به دست آوردن سهم در شرکت بدون اینکه موظف باشید ، از تغییرات قیمت در سهام اساسی بهره مند شوید.

در حالی که قیمت اعتصاب گزینه های سهام قیمتی است که دارنده یک گزینه می تواند امنیت اساسی را خریداری یا بفروشد. به این ترتیب ، گزینه باید در بازه زمانی مشخص شده اعمال شود ، یا منقضی شود.

درک گزینه های سهام

گزینه قراردادی است که به صاحب گزینه حق خرید یا فروش سهام خاص امنیت اساسی را با قیمت برای مدت زمان مشخص می دهد. در حالی که فروشنده در گزینه ها حق بیمه ای به نام Premium Option را دریافت می کند که هنگام امضای قرارداد به فروشنده پرداخت می شود.

این می تواند به عنوان مبلغ پرداخت شده توسط خریدار گزینه ای برای فروشنده با توجه به حق خرید یا فروش امنیت اساسی بیان شود. به همین ترتیب ، قرارداد در گزینه ها باید در تاریخ یا قبل از تاریخ انقضا اعمال شود ، یا باطل شود. اکنون ، بر اساس ماهیت یک قرارداد گزینه ، دو گزینه سهام وجود دارد: گزینه های تماس و گزینه ها. در زیر توضیح مختصری از این دو گزینه آورده شده است.

 • گزینه تماس - گزینه تماس نوعی قرارداد است که در آن مالک حق خرید سهام را با قیمت اعتصاب در یک بازه زمانی خاص دارد. در صورت استفاده از خریدار گزینه خود ، فروشنده موظف خواهد شد سهام را با قیمت خاصی بفروشد. توجه به این نکته حائز اهمیت است که خریدار گزینه موظف به استفاده از کنتراك نیست ، اما صرفاً حق انجام این کار را دارد.
 • گزینه Put - گزینه Put یک قرارداد است که در آن مالک حق فروش سهام با قیمت خاص را در مدت زمان مشخص دارد. این نشان می دهد که یک خریدار گزینه قرار داده شده حق را خواهد داشت اما تعهد به فروش سهام با قیمت خاص نیست: قیمت سهام قیمت اعتصاب. بنابراین ، قیمت اعتصاب گزینه های سهام چیست؟

قیمت اعتصاب برای گزینه های سهام چیست؟

در اصل ، قیمت اعتصاب قیمت خاصی از گزینه ای است که با انقضاء قرارداد تسویه می شود. ارزش منصفانه یک قرارداد گزینه با استناد به قیمت اعتصاب وارد می شود. به گونه ای که قیمت اعتصاب گزینه های سهام برابر با ارزش بازار منصفانه (FMV) سهام شرکت در آن مقطع زمانی باشد ، که در تاریخ انقضا گزینه است.

این یک مفهوم بسیار مهم است زیرا هر موقعیتی که در یک قرارداد گزینه گرفته شود ، بر اساس FMV امنیت اساسی انجام می شود. اگرچه برخی از عوامل ، از جمله نوسانات ، نوسانات و شرایط بازار ، بر قیمت اصلی بازار سهام تأثیر می گذارد. حتماً قیمت اعتصاب گزینه های سهام را درک کنید زیرا این یک مفهوم اصلی در تجارت گزینه ها است.

چگونه گزینه های سهام قیمت اعتصاب می کنند؟

قیمت اعتصاب گزینه های سهام مؤلفه اصلی هر قرارداد گزینه است. این یک معیار مهم بر اساس تعیین قیمت اعتصاب است و یک معامله گر می تواند تعیین کند که آیا یک قرارداد خاص سود خود را در انقضاء می کند یا خیر. گفته می شود ، قیمت اعتصاب به تسهیل روند تصمیم گیری تماس و قرار دادن گزینه ها کمک می کند. بنابراین ، ارزش بازار منصفانه (FMV) به عنوان پایه ای برای تعیین قیمت اعتصاب گزینه های سهام استفاده می شود.

نمونه ای از قیمت اعتصاب

اکنون که شما یک ایده عادلانه در مورد قیمت اعتصاب و چگونگی تعیین آن دارید ، بیایید به یک مثال قیمت اعتصاب بپردازیم تا بهتر آن را بشناسید. بگذارید به دو تماس فرضی نگاه کنیم و قراردادهای گزینه ها را قرار دهیم.

گزینه تماس با سهام مایکروسافت

با فرض اینکه شما یک معامله گر گزینه هستید و تجزیه و تحلیل قیمت مایکروسافت در آینده افزایش می یابد. گفته می شود ، شما مایل به ورود به قرارداد گزینه تماس هستید. به همین ترتیب ، در این قرارداد ، 100 سهام سهام مایکروسافت با 100 دلار تا تاریخ انقضا ، که سه ماه بعد است. حال اگر مایکروسافت با قیمت 110 دلار با انقضاء و قیمت اعتصاب 100 دلار معامله شود ، حقوق قرارداد گزینه تماس را اعمال می کنید. در اینجا سود 1600 دلار به دست می آورید ، در حالی که گزینه ها برای هر سهم 2 دلار خریدار هزینه دارد.

 • قیمت اعتصاب - 100 دلار
 • قیمت معاملات - 110 دلار
 • مقدار - 100 سهم
 • هزینه گزین ه-2 دلار برای هر سهم
 • از کجا ، سود 110 دلار است - (100 دلار +2 دلار) = 8 دلار
 • 800 دلار (سهام 8 x 100 دلار) = 1600 دلار

گزینه را در سهام Google قرار دهید

اکنون ، این مورد را در نظر بگیریم که قیمت Google زیر 100 دلار در هر سهم کاهش یابد. در این زمان است که شما مایل به قرارداد یک گزینه Put هستید. در این حالت ، شما 100 سهم از Google را با قیمت 100 دلار در هر سهم خریداری می کنید. در اینجا ، قیمت یک گزینه قرار داده شده 5 دلار است ، در حالی که سهام به 80 دلار کاهش می یابد. این منجر به سود کل 1500 دلار شد که در آن 20 دلار سود از 5 دلار حق بیمه پرداخت شده برای این گزینه کم شد و با 100 سهم ضرب شد.

 • قیمت اعتصاب - 100 دلار
 • قیمت معاملات - 80 دلار
 • مقدار = 100 سهم
 • هزینه گزین ه-5 دلار در هر سهم
 • از کجا ، سود 20 دلار - 5 دلار = 15 دلار برای هر سهم است
 • 15 $ 100 100 = 1500 دلار

گزینه های سهام قیمت اعتصاب و اهمیت آن

قیمت اعتصاب گزینه های سهام یک مفهوم اساسی برای تجارت گزینه ها است. قیمت اعتصاب در تجزیه و تحلیل یک قرارداد گزینه و تعیین ارزش یک گزینه استفاده می شود. به همین ترتیب ، قیمت اعتصاب بر نحوه تجارت گزینه ها ، چگونگی محاسبه ارزش منصفانه آنها و چگونگی ترجمه آنها به سود یا ضرر تأثیر می گذارد. بنابراین ، تأثیر قیمت اعتصاب گزینه های سهام برای همه معامله گران گزینه های سهام بسیار مهم است.

عواملی برای تعیین گزینه های سهام قیمت اعتصاب

هدف اصلی قیمت اعتصاب تعیین ارزش عادلانه بازار یک گزینه است. در اینجا سه عامل برتر وجود دارد که ارزش قیمت اعتصاب گزینه های سهام را تعیین می کنند.

 • نوسانات - این یکی از مهمترین عواملی است که ارزش یک گزینه را تعیین می کند. این عامل باعث نوسانات عظیمی در قیمت گزینه می شود. نوسانات بیشتر در بازار حاکی از آن است که احتمال بیشتری برای قیمت یک گزینه به سرعت در حال تغییر است.
 • ریسک ها - ریسک مرتبط با عمل نیز باید ضمن تعیین قیمت اعتصاب گزینه های سهام در نظر گرفته شود. این ویژگی تأثیر مهمی بر ارزش قیمت اعتصاب خواهد داشت. اگر سهام دارای ریسک بزرگ یا زیاد باشد ، قیمت اعتصاب گزینه بیشتر خواهد بود. به همین ترتیب ، اگر ریسک کم باشد و بازار پایدار باشد ، قیمت اعتصاب پایین تر خواهد بود.
 • نقدینگی - در بازار مشتق ، تعداد زیادی از گزینه ها معامله می شوند. از این رو ، باید ضمن تعیین قیمت اعتصاب گزینه های سهام ، نقدینگی دارایی اساسی را در نظر بگیرید. نقدینگی بالاتر بدان معنی است که گزینه ها بیشتر در بازار مستقر می شوند. در مقایسه ، نقدینگی کم نشان می دهد که گزینه ها مجبور می شوند کمتر از ارزش منصفانه خود تسویه حساب کنند.

چگونه می توان گزینه های سهام اعتصاب را تعیین کرد؟

برای درک چگونگی تعیین قیمت های اعتصاب گزینه های سهام ، باید به مکانیک تعیین ارزش عادلانه بازار سهام نگاه کنیم. ارزش عادلانه بازار سهام به قیمتی است که یک سرمایه گذار مایل به پرداخت یک سهام عدالت معین است. این ارزش بر اساس عوامل مختلفی از جمله شرایط بازار ، سناریوی اقتصادی غالب و سلامت مالی کلی شرکت تعیین می شود.

برای تعیین قیمت اعتصاب گزینه های سهام خود از ارزیابی 409a استفاده کنید

کد درآمد داخلی IRS (IRC) بخش 409A سهام مشترک شرکت ارزش بازار منصفانه را تعیین می کند. انجام ارزیابی های 409A یک فرایند مفصل است که شامل معیارهای مختلف مالی و غیر مالی است. به همین ترتیب ، از ارزیابی 409A می توان برای تعیین قیمت اعتصاب گزینه های سهام استفاده کرد.

عواملی که بر گزینه های سهام تأثیر می گذارند قیمت اعتصاب

خوب ، برای شما ضروری است که بدانید قیمت اعتصاب یک گزینه توسط تعدادی از عوامل تحت تأثیر قرار می گیرد. نکات زیر بینش کاملی از عواملی که بر قیمت اعتصاب گزینه های سهام تأثیر می گذارد ، در اختیار شما قرار می دهد.

 • رقت سهام - در واقع ، رقیق کردن سهام تأثیر اساسی بر قیمت اعتصاب دارد. هنگامی که شرکت تصمیم به رقیق کردن سهام خود با صدور سهام جدید گرفت ، گزینه های موجود در سهام نسبتاً کم ارزش تر می شوند. در نتیجه ، ارزش قیمت اعتصاب گزینه های سهام کاهش می یابد.
 • گزینه های سهام قیمت ثابت-اگر یک شرکت تصمیم بگیرد قرارداد گزینه ای را با قیمت ثابت صادر کند ، این امر بر ارزش کلی قیمت اعتصاب تأثیر می گذارد. به دلیل کاهش در ریسک مرتبط با سهام ، قیمت اعتصاب گزینه ثابت سهام با ارزش تر از گزینه قیمت متغیر است.
 • در گزینه های سهام پول - در این حالت ، یک قرارداد گزینه با ارزش تر خواهد بود زیرا قیمت سهام با انقضا بالاتر از قیمت اعتصاب خواهد بود. هرچه گزینه سهام در پول بیشتر باشد ، با ارزش تر می شود.
 • زیر آب - قیمت اعتصاب در سناریوی گزینه زیر آب بیشتر از واقعیت فعلی خواهد بود. با گفتن این موضوع ، گزینه ای که در زیر آب قرار دارد ، یک وضعیت مطلوب برای دارنده گزینه است. این یک گزینه خوب برای تجارت است زیرا با ریسک کمتری و امنیت بیشتر همراه است.

قیمت FMV و اعتصاب چگونه متفاوت است؟

FMV به ارزش بازار منصفانه اشاره دارد ، در حالی که قیمت اعتصاب قیمت گزینه ای است که در مبادله معامله می شود. قیمت اعتصاب براساس FMV سهام زیربنایی در زمان انقضا است. با این حال ، تفاوت در ارزش این دو در این واقعیت نهفته است که سود هر سهم را برای دارنده گزینه نشان می دهد. بنابراین ، حرکت FMV بر قیمت اعتصاب یک سهام تأثیر خواهد گذاشت.

قیمت اعتصاب و ورزش چگونه متفاوت است؟

به طور معمول ، از قیمت اعتصاب برای تعیین ارزش یک قرارداد گزینه استفاده می شود. در حالی که ورزش اصطلاحی است که برای تعیین اجرای یک گزینه استفاده می شود. روند تمرین منجر به دارنده قرارداد گزینه ای می شود که حق خرید یا فروش دارایی زیرین را با قیمت خاص ، قیمت اعتصاب داشته باشد.

از متخصصان کمک کنید تا قیمت اعتصاب خود را با EQVISTA تعیین کنند!

همانطور که مشاهده می کنید ، قیمت اعتصاب یک گزینه منبع اصلی تعیین ارزش گزینه های سهام است. این مستقیماً بر تصمیمات معاملاتی گزینه شما ، بهینه سازی و مدیریت ریسک تأثیر می گذارد. از آنجا که قیمت اعتصاب معمولاً براساس ارزش سهام زیرین است ، درک این مسئله که چگونه بر تجربه تجارت شما تأثیر می گذارد بسیار مهم است. Eqvista در اینجا برای کمک به شرکت ها برای تعیین بهترین رویکرد برای اعتصاب قیمت است. با تیم ما در تماس باشید و ما مشتاقانه منتظر همکاری با شما هستیم.

کتاب دستیار معامله گر...
ما را در سایت کتاب دستیار معامله گر دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : عزت‌الله انتظامی بازدید : 57 تاريخ : پنجشنبه 3 فروردين 1402 ساعت: 20:12