کشف کنید که در هنگام تصحیح بازار چه کاری باید انجام دهید

ساخت وبلاگ

نوسانات روزانه در بورس می تواند سود را در یک لحظه به ضرر و زیان تبدیل کند و برعکس. برای به دست آوردن ایده بهتر از عملکرد و رشد بازار سهام (یا عدم وجود آن) ، باید مانند چند سال یا یک دهه به یک دوره طولانی تر نگاه کنید.

ایندکس ها به عنوان معیار برای سنجش حرکت و عملکرد بخش های بازار استفاده می شوند.

در هند ، Sensex شاخص معیار است و سنجشی از اقتصاد هند را فراهم می کند.

اصلاح بازار چیست؟

بازار خرس چیست؟

تفاوت بین تصحیح بازار و بازار خرس چیست؟

آیا اصلاحات بازار منجر به بازار خرس می شود؟

هنگام تصحیح بازار چه کاری باید انجام دهید؟

برای کشف همه پاسخ ها بخوانید و همچنین در هنگام تصحیح بازار از DOS و NOT آگاه باشید.

فهرست مطالب:

اول ، بیایید به تصحیح بازار نگاه کنیم.

اصلاح بازار چیست؟

تصحیح بازار معمولاً به عنوان کاهش 10 ٪ -20 ٪ از شاخص از جدیدترین اوج خود تعریف می شود. بسیاری از عوامل می توانند یک اصلاح را ایجاد کنند. عوامل کلان اقتصادی ، بازار بیش از حد گرم شده و غیره

یک شاخص ممکن است به طور خلاصه (روزها و هفته ها) یا برای یک دوره پایدار (ماه ها و سال ها) اصلاح شود. این ممکن است منجر به ایستگاه های وحشت برای بسیاری از سرمایه گذاران شود.

ما باید درک کنیم که این فقط نشانه ای از تنظیم مجدد بالقوه است. اکنون که می دانید تصحیح بازار چیست ، بگذارید ببینیم بازار خرس چیست.

بازار خرس چیست؟

بازار خرس دوره ای است که بازارها 20 ٪ یا بیشتر کاهش می یابد. این می تواند کوتاه مدت (چند ماه) یا بلند مدت (چند سال) باشد.

یک اقتصاد لاغر ، حباب بازار ، جنگ و ناآرامی های سیاسی ممکن است باعث ایجاد بازار خرس شود.

رفتار گله ، ترس و عجله برای محافظت از خسارات نزولی می تواند منجر به طولانی شدن دوره های بازار خرس شود.

اکنون بیایید تفاوت عمده بین اصلاح بازار و بازار خرس را ببینیم.

تصحیح بازار در مقابلبازار خرس

اصلاح فقط یک رویداد چرخه ای است در حالی که یک بازار خرس عمیق تر است و تأثیر بیشتری دارد.

در تصحیح ، سرمایه گذاران هنوز هم خوش بین هستند اما در یک سرمایه گذار بازار خرس منفی تر است. هیچ کس نمی تواند پیش بینی کند که آیا تصحیح می تواند به بازار خرس تبدیل شود یا معکوس شود (گاو).

داده های تاریخی نشان می دهد که همه اصلاحات به بازار خرس تبدیل نشده اند. بیایید اصلاحات بازار گذشته را تجزیه و تحلیل کنیم.

در زیر یک نمودار نوار وجود دارد که اصلاحات بازار و بازارهای خرس را نشان می دهد.

تجزیه و تحلیل اصلاحات بازار گذشته:

از نمودار نوار فوق ، متوجه خواهید شد که فقط 4 اصلاح بازار وجود داشته است که از سال 1991 تا 2022 به بازارهای خرس (میله های قرمز) تبدیل شده اند.

و در زیر یک ستون جدولی وجود دارد که تاریخ بازارهای خرس ، دلایل بازارهای خرس و همچنین درصد تغییر در بازارهای خرس را نشان می دهد.

بینش از تجزیه و تحلیل:

When historical data is analyzed, there have been 22 market corrections (> 10%) since 1991, and only four of them became bear markets (>20 ٪) ، در سالها:

حالا بیایید نگاهی به روزهای Sensex بالا و درصد پایین بیاوریم.

Sensex Days Up Vs. درصد پایین (1991-2022)

روزهای بالا - 53. 13 ٪

روزهای پایین - 46. 87

"خود را آماده کنید تا با تصحیح بازار ، سقوط بازار و رکود اقتصادی روبرو شوید. سپس سرمایه گذاری کنید. "

اکنون می فهمیدید که همه اصلاحات بازار منجر به بازارهای خرس نمی شود. بنابراین چه کاری باید انجام دهید وقتی تصحیح بازار وجود دارد؟بیایید دریابیم

چگونه یک سرمایه گذار مانند شما باید هنگام اصلاح بازار واکنش نشان دهد؟

پاسخ این است که واکنش نشان ندهید بلکه در هنگام تصحیح بازار پاسخ دهید.

راه حل درست در زیر است.

 • انضباط را تمرین کنید و سرمایه گذاری کنید.

به عنوان مثال: سقوط بازار سهام وجود دارد و شما SIP خود را متوقف می کنید. این واکنشی است که نباید مجاز باشد.

پس چگونه باید پاسخ دهید؟

با ماندن در رشته سرمایه گذاری و تمرین نظم و انضباط پاسخ دهید.

 • اصلاحات فرصتی برای خرید سهام با ارزش بالا با قیمت تخفیف می دهد.
 • رفتار گله را دنبال نکنید.
 • به خاطر داشته باشید که تصادفات ذاتی بازار سهام است در حالی که بهبودی نیز سازگار بوده است. سرمایه گذاری در طولانی مدت به شما کمک می کند تا با سهولت از چنین تصادفاتی زنده بمانید.

سرمایه گذاران در حال آماده سازی برای اصلاحات یا تلاش برای پیش بینی اصلاحات ، پول بیشتری از دست داده اند ، زیرا در خود اصلاحات از دست داده اند.- پیتر لینچ

3 درس مهم وجود دارد که باید از تصادفات بازار سهام گذشته آموخته شود. آیا می خواهید آنها را کشف کنید؟فیلم زیر را تماشا کنید.

وقتی تصحیح بازار وجود دارد ، چه کار دیگری باید انجام دهید؟

در هنگام تصحیح بازار به اصول سرمایه گذاری خود بپیوندید

 • اهداف زندگی و مبلغ مورد نیاز برای تحقق آنها را ذکر کنید. پیش نویس یک برنامه ، این به شما کمک می کند تا حتی در صورت پر کردن جاده ، دست نخورده بمانید.
 • بسته به تحمل ریسک و جدول زمانی اهداف ، سرمایه گذاری در دارایی های مختلف (متنوع) را در نظر بگیرید.
 • نوسانات بازار می تواند تخصیص دارایی را کاهش دهد. بهتر است از تصحیح بازار برای تعادل در نمونه کارها استفاده کنید.
 • سرمایه گذاران پس انداز می کنند برای هدفی که در 10 سال یا بیشتر انجام می شود ، وقت دارند که به طور بالقوه از افت بازار بهبود یابند. اگر هدف در کوتاه مدت قرار دارد ، سرمایه گذاری را به یک کلاس دارایی پایدار تغییر دهید. به طوری که شما هدف خود را از دست نخواهید داد.

نتیجه

هیچ بازار خرس برای همیشه اجرا نمی شود. رکود بازار خرس در مقایسه با تظاهرات بازار گاو نر کوتاه مدت است. طبق برنامه سرمایه گذاری / برنامه مالی خود تصمیم بگیرید. اجازه ندهید که وحشت تصمیم خود را تغییر دهد. در دوره خود ادامه دهید و هنگامی که بازار بهبود می یابد ، از این مزیت بهره مند شوید.

بهتر است از برنامه ریز مالی خود نظر بپرسید زیرا این صندوق در معرض خطر بالایی قرار دارد.

اگر نظر یا سؤال دارید ، آنها را در کادر نظر زیر بنویسید.

اگر نظر یا سؤال دارید ، آنها را در کادر نظر زیر بنویسید.

یا آیا علاقه مند به ایجاد یک برنامه مالی جامع برای اهداف مالی خود هستید؟

با ثبت نام برای 30 دقیقه مشاوره برنامه مالی رایگان خود ، از صف پرش کنید. در زیر روی دکمه "Slot Your Slot Now!" کلیک کنید.

تعامل خواننده

پاسخ دهیدلغو پاسخ

نوار کناری اصلی

Client Login

پستهای اخیر

 • اشتباهات سرمایه گذاری SIP! چگونه بر آنها غلبه کنیم؟
 • صندوق متقابل Flexi Cap چیست: توضیح داده شده است
 • توضیح داد: صندوق متقابل ELSS چیست؟
 • یک راهنمای ساده برای صندوق های متقابل چند کلاه
 • توضیح داده شده: صندوق های متقابل کلاه کوچک

من سه سال گذشته از برنامه ریزان سرمایه گذاری جامع استفاده می کنم. آقای Srinivasavaradhan در اولین مشاوره رایگان به تمام سؤالات من پاسخ داد و با صبر و شکیبایی بسیار صبر کرد. من وقتی که برای برنامه جامع ثبت نام کردم ، توانستم اهداف کوتاه مدت ، میان مدت و بلند مدت خود را به وضوح تعریف کنم و پیشنهاد برنامه سرمایه گذاری آنها را برای رسیدن به اهداف خود بدست آوردم. آنها هر زمان که برای هرگونه سؤال با آنها تماس می گیرم یا سرمایه گذاری می کنم بسیار مودب و بسیار حرفه ای هستند. آنها هرگز شما را تحت فشار قرار نمی دهند تا روی محصولات مالی پیشنهادی خود سرمایه گذاری کنید. من با سرمایه گذاری مستقیم و بدون کمک آنها پول خود را از دست می دادم زیرا وقت و دانش در مورد محصولات مختلف مالی ندارم. برنامه ریزی ریسک نیز به عنوان بخشی از برنامه ریزی مالی انجام می شود. به راستی ، آنها برنامه ریزان جامع هستند وقتی صحبت از برنامه ریزی مالی شما می شود. آنها به شما کمک می کنند تا اهداف زندگی خود را تعریف کنید ، منابع مالی خود را درک کرده و طرحی برای سرمایه گذاری در جهت رسیدن به آن اهداف ایجاد کنید. آنها برنامه شما را در هنگام پیشرفت بررسی می کنند تا اطمینان حاصل کنند که شما در مسیر صحیح برای دستیابی به آن اهداف قرار دارید. Kudos به تیم و ادامه کار خوب. من خوشحالم که برنامه ریزان سرمایه گذاری جامع را برای برنامه ریزی و مدیریت مالی خود پیدا کردم.

من قصد داشتیم بازنشسته شوم و واقعاً درک نکردم که چگونه برای داشتن آزادی مالی و تحقق اهداف خود سرمایه گذاری کنم. به طرز ناامیدی در جستجوی اینترنت بود و خوشبختانه با برنامه ریزان سرمایه گذاری جامع روبرو شد. من تعداد مقالات را در وب سایت آنها خوانده ام و فهمیدم که این آژانس است که من می خواهم و خدمات آنها را برای برنامه ریزی بازنشستگی خود درگیر کردم. این یک تجربه عالی برای ارتباط با کل نگر است. درست از روز اول تعامل ما خارق العاده بود و آنها چنان برنامه شگفت انگیزی به من دادند که هرگز تصور نمی کردم. من به اندازه کافی خوش شانس هستم که در لیست مشتری های جامع باشم. من به دوستانم هم جامع توصیه کرده ام.

من یک سال گذشته از خدمات آنها استفاده کرده ام. آنها در این زمینه بسیار آگاه هستند و با همه شک و سؤالات بسیار صبور هستند. برنامه ریزی مالی شخصی با حفظ اهداف کوتاه مدت ، میان مدت و بلند مدت شما در ذهن شما ارائه می شود. آنها شما را تحت فشار قرار نمی دهند تا طرح های مورد نظر خود را خریداری کنند. آنها ورودی و پیشنهادات خود را ارائه می دهند و تصمیم را در اختیار شما قرار می دهند که صداقت و اصل بالا آنها را نشان می دهد.

برنامه ریزی مالی صلح را در زندگی به ارمغان می آورد. سرمایه گذاری جامع در رسیدن به برنامه مالی بر اساس اهداف آینده پشتیبانی کرده است. سرمایه گذاری های من از آن زمان به طور منظم است. آنها در تجارت خود متخصص هستند ، دیگران را توصیه می کنند.

من از یک سال گذشته از برنامه ریزان سرمایه گذاری جامع استفاده کرده ام. سفر فوق العاده بوده است. من خودم یک فرد مالی هستم ، همیشه فکر می کردم می توانیم از امور مالی نیز مراقبت کنیم و برنامه ریزی کنیم. با این حال ، به دلیل کمبود وقت و فریب خورده ، همه چیز همیشه به همین دلیل نیست. پس از پیوستن به سرمایه گذاری جامع برای اولین بار ICAME برای دانستن اهداف مالی و تعیین آنها. برخی از رویاها بر اساس درآمد و پس انداز غیر واقعی بودند ، بنابراین یک بررسی واقعیت داشتند. همچنین اطلاعات و فریبنده سرمایه گذاری در اوراق بهادار منظم و با ارزش تر را بدست آورد. من قطعاً پیشنهاد می کنم از برنامه ریزان سرمایه گذاری جامع استفاده کنید. آنها حرفه ای هستند ، قبل از ارائه برنامه ها ، داستان کامل را می شنوند. آنها در صورت وجود برخی از انحرافات فوری ، به این معنا انعطاف پذیر هستند ، آنها به برنامه ریزی همان کمک می کنند. برای همه متخصصان/افراد پیشنهاد می کنم از کمک های حرفه ای برنامه ریزان سرمایه گذاری جامع برای بهترین نتیجه در سرمایه گذاری بلند مدت و اهداف مالی استفاده کنید. آخرین توصیه این است که از اوایل زندگی شروع کنید. این واقعاً خوب می پردازد که از ابتدا شروع به کار کند و در غیر این صورت رویاها باید تنظیم شوند :)

این اولین سال من با تیم جامع است و می گویم که آنها در ایجاد یک برنامه مالی و پیگیری های پیگیری در طول سال بسیار مفید هستند. من قطعاً اگر کسی که مایل است پس انداز خود را به صورت حرفه ای انجام دهد ، به آنها پیشنهاد می کنم.

کتاب دستیار معامله گر...
ما را در سایت کتاب دستیار معامله گر دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : عزت‌الله انتظامی بازدید : 27 تاريخ : پنجشنبه 3 فروردين 1402 ساعت: 18:02