آیا معدن بیت کوین در سال 2022 سودآور است؟

ساخت وبلاگ

یادداشت تحریریه: ما از لینک های شریک در مشاور Forbes یک کمیسیون کسب می کنیم. کمیسیون ها بر نظرات یا ارزیابی های ویراستاران ما تأثیر نمی گذارد.

Is Bitcoin Mining Profitable in 2022?

گتی

ترکیبی از افزایش قیمت انرژی و کاهش قیمت های رمزنگاری شده ، تبدیل بیت کوین معدن سود (BTC) را بسیار دشوارتر کرده است.

قیمت بیت کوین امسال بی ثبات بوده است. در حالی که رمزنگاری اصلی در نوامبر 2021 به 69،000 دلار رسید ، در ماه ژوئن به 17،708 دلار فرو رفت و قبل از بازگشت دوباره به سطح معاملات فعلی خود در حدود 23،000 دلار.

براساس داده های وب سایت ردیابی Crypto BitInfoCharts.com ، سودآوری برای معدن بیت کوین در ماه ژوئیه به پایین ترین ماه در ماه ژوئیه فرو رفت.

پیشنهادات شریک cryptocurrency برجسته

برای اولین سپرده خود 240 دلار دریافت کنید (فقط ایالات متحده)

در وب سایت Etoro

در وب سایت پشتیبانی

در وب سایت Crypto.com

استخراج بیت کوین چیست؟

استخراج بیت کوین فرایندی است که توسط آن بیت کوین تأیید و در blockchain ثبت می شود.

معدنچیان بیت کوین از رایانه های قدرتمند برای تکمیل عملکردهای پیچیده ریاضی به نام هش استفاده می کنند. قدرت پردازش مورد نیاز برای معدن بیت کوین بسیار زیاد است ، اما معدنچیان بیت کوین برای استخراج هر بلوک معاملات در blockchain ، 6. 25 BTC پاداش ، تقریباً 143،000 دلار دریافت می کنند.

در حالی که هرکسی می تواند بیت کوین را از نظر فنی معدن کند ، بیشتر استخراج بیت کوین توسط شرکت هایی که مجموعه های معدن تجاری در مقیاس بزرگ را انجام می دهند که شامل مراکز داده با سرورهای تخصصی است ، انجام می شود.

این مزارع معدن اغلب در نزدیکی منابع انرژی مقرون به صرفه مانند سدهای هیدروالکتریک ، چاه های نفت و گاز یا مزارع انرژی خورشیدی ساخته می شوند.

چگونه سودآوری معدن بیت کوین با گذشت زمان تغییر کرده است؟

جنبه های تجارت معدن بیت کوین شبیه به دارایی های فیزیکی معدن مانند طلا یا نقره است. هرچه قیمت دارایی بالاتر افزایش یابد ، معدن سودآور تر می شود و معدنچیان کارآمدتر برای کسب درآمد باید باشند.

با این حال ، کریس کلاین ، بنیانگذار و مدیر عامل بیت کوین IRA ، خاطرنشان می کند که عوامل مختلفی وجود دارد که می توان در مورد سودآوری استخراج بیت کوین به غیر از قیمت خود بیت کوین در نظر گرفت.

کلاین می گوید: "در کنار قیمت ، سودآوری معدن رمزنگاری را می توان با چند عامل مختلف ، به ویژه افزایش نرخ برق و افزایش قیمت گاز و انرژی ، همراه با افزایش قیمت های معامله ، تعیین کرد."

استخراج بیت کوین به نزدیک به 139 ساعت تروات (TWH) برق در سال نیاز دارد که این بیش از مصرف انرژی سالانه نروژ است.

هرچه برق گرانتر شود ، سود معدنچیان کمتری می توانند ایجاد کنند. افزایش قیمت نفت و گاز طبیعی به طور متوسط در سال گذشته قیمت برق ایالات متحده را به طور متوسط 12. 6 ٪ افزایش داده است.

با وجود فشارهای افزایش قیمت برق و کاهش قیمت بیت کوین ، حداقل دو روند وجود دارد که در جهت درست برای معدنچیان بیت کوین حرکت می کنند.

تجهیزات معدن بیت کوین

قیمت تجهیزات استخراج بیت کوین عامل اصلی سودآوری است. قیمت های معدنچیان یکپارچه (ASIC) با استفاده از سطح بالا و میانی (ASIC) ، تراشه های تخصصی ساخته شده برای استخراج بیت کوین ، تقریباً 70 ٪ از اوج تمام وقت خود در سال 2022 کاهش می یابد که واحدها با قیمت حدود 10،000 دلار به 18،000 دلار فروخته می شوند.

کلین می گوید: "هزینه های GPU به سرعت در حال کاهش است و این به سودآوری بالاتر معدن تبدیل می شود."

علاوه بر این ، اندی لانگ ، مدیرعامل Cryptocurrency Miner Maner White Rock Management ، می گوید قیمت های پایین تر بیت کوین باعث می شود که معدنچیان کارآمد کمتری را خاموش کنند و شروع به از دست دادن پول می کنند. از طرف تلنگر ، تعداد کمتری از معدنچیان به این معنی است که معدنچیان کارآمدتر با کاهش قیمت ها شروع به کسب بیت کوین بیشتری می کنند.

وی گفت: "نبوغ سیستم مکانیسم دشواری است که به طور خودکار تولید بلوک را حفظ می کند و به طور متوسط یک بلوک جدید هر 10 دقیقه است. بنابراین با قیمت های پایین تر ، برخی از معدنچیان حوله را پرتاب می کنند. اما همیشه معدنچیان کارآمد با تجهیزات با کارایی بالا وجود خواهند داشت که باعث امنیت شبکه می شوند. "

شبکه بیت کوین هاشرات

برای معدن بیت کوین ها ، تمام رایانه های متصل به شبکه بیت کوین میلیون ها تلاش برای تکمیل هش در هر ثانیه از روز انجام می دهند. هشرات اندازه گیری می کند که چه تعداد محاسبات را می توان در ثانیه انجام داد ، و این اندازه گیری می تواند توسط میلیاردها ، تریلیون ها ، چهارگوشها و حتی کوینتیلیون ها باشد. به عنوان مثال ، یک Terahash برابر است با 1 تریلیون هش در ثانیه.

سودآوری استخراج بیت کوین به عنوان HashPrice اندازه گیری می شود ، که در 24 ساعت گذشته به ازای هر Terahash (Th) در ثانیه اندازه گیری می شود. اگر همه را با هم قرار دهید ، مخفف آن اندازه گیری در روز در هر ثانیه در روز است.

محاسبه HashPrice شامل متغیرهایی از قبیل مشکل شبکه ، قیمت بیت کوین ، یارانه بلوک بیت کوین و هزینه معاملات است.

سودآوری بیت کوین در طی رونق بازار رمزنگاری در دسامبر 2017 در حدود 3. 39 دلار در ثانیه به اوج خود رسید.

HashPrice بیت کوین در اواخر اکتبر 2021 به اندازه 0. 412 دلار در هر ثانیه در هر ثانیه بود. امروز ، فقط 0. 104 دلار در هر ثانیه کاهش می یابد.

در حالی که سودآوری معدن بیت کوین کاهش یافته است ، کل فعالیت استخراج معدن در نزدیکی اوج تمام وقت باقی مانده است.

Hashrate این شبکه در حال حاضر حدود 202. 3 میلیون TH در ثانیه است که از 72. 9 میلیون TH در ثانیه در سال گذشته و 6. 5 میلیون TH در ثانیه در اوایل آگوست 2017 است.

شرکت های معدن بیت کوین

از آنجا که سودآوری معدن بیت کوین در سال 2022 کاهش یافته است ، قیمت سهام برتر Crypto Miners نیز کاهش یافته است. خوشبختانه ، تحلیلگر Canaccord Genuity ، جوزف وفی می گوید کارآمدترین معدنچیان بیت کوین هنوز سود قابل توجهی را در سکوهای خود کسب می کنند.

"بیشتر شرکت های پیشرو معدن در پوشش ما دارای ناوگان نسبتاً جدیدی هستند که می توانند با قیمت BTC بسیار پایین تر از سطح فعلی سودآور باقی بمانند ، همانطور که با قیمت براق از 7000 تا 9000 دلار برای اکثر آنها برای تولید هاشرات افزایشی مشهود است."وفی می گوید.

انتخاب های برتر سهام معدن بیت کوین VAFI شامل Argo Blockchain (ARBK) ، فن آوری های blockchain Hive (Hive) ، Hut 8 Mining (HUT) و IRIS Energy (IREN) است.

VAFI می گوید: "به طور کلی ، با وجود بازگرداندن شدید در قیمت نقطه BTC ، مدل معدن برای بیشتر معدنچیان پیشرو بسیار سودآور است."

Canaccord Genuity برای هر یک از چهار سهام معدن ذکر شده رتبه بندی "Outperform" دارد.

سایر معدنچیان بزرگ بیت کوین شامل ماراتن دیجیتال (MARA) ، blockchain شورش (شورش) ، کنعان (CAN) و Bitfarms (BITF) هستند.

خط پایین

چندین متغیر در محاسبه سودآوری معدن بیت کوین وجود دارد.

در حالی که بسیاری از این متغیرها در طول زمستان رمزنگاری سال 2022 بدتر شده اند ، رکود به پاکسازی بازار معدنچیان کم کارآمد کمک کرده و به رهبران این بسته اجازه داده است تا سهم بازار خود را در پیش بینی آنچه که امیدوار هستند افزایش دهندصعود چرخه بعدی در قیمت های رمزنگاری و سودآوری معدن رمزنگاری در سالهای آینده.

کتاب دستیار معامله گر...
ما را در سایت کتاب دستیار معامله گر دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : عزت‌الله انتظامی بازدید : 25 تاريخ : پنجشنبه 3 فروردين 1402 ساعت: 17:09