سهام برتر نفت و گاز

ساخت وبلاگ

ناتان ریف در حال نوشتن مقاله های متخصص و اخبار مربوط به موضوعات مالی مانند سرمایه گذاری و تجارت ، رمزنگاری ، ETF و سرمایه گذاری های جایگزین در سرمایه گذاری از سال 2016 است.

Refinery platform

سهام برتر نفت و گاز در سال گذشته شامل شرکت خدمات Nine Energy Service Inc. و شرکت های حمل و نقل نفتی Torm Plc و Scorpio Tankers Inc. آنها در سال گذشته به لطف قیمت بالای نفت و در سال گذشته افزایش یافته اند. نرخ تانکر ، ضرب و شتم 11 درصدی در شاخص راسل 1000.

سهام نفت و گاز به عنوان یک گروه ، که توسط معیار انتخاب انرژی بخش SPDR ETF (XLE) اندازه گیری شده است ، در سال گذشته 70 درصد صعود کرده اند و از بازار وسیع تری برخوردار هستند. در حالی که قیمت نفت در ماه های اخیر به عقب برگشته است ، آنها بالاتر از یک سال پیش باقی مانده اند. این ارقام عملکرد بازار و کلیه آمار موجود در جداول زیر از 2 دسامبر 2022 است.

ما سهام برتر نفت و گاز را در سه دسته بررسی می کنیم: به ترتیب بهترین ارزش ، سریعترین رشد و حرکت بیشتر.

سهام نفت و گاز با ارزش

این سهام نفت و گاز با کمترین نسبت 12 ماهه قیمت به درآمد (P/E) است. نسبت P/E کم نشان می دهد که شما برای هر دلار سود حاصل از آن کمتر پرداخت می کنید. سود را می توان در قالب سود سهام و خرید سهام به سهامداران بازگرداند.

سهام نفت و گاز با ارزش
قیمت ($)سرمایه گذاری در بازار (کلاه بازار) ($ B)نسبت P/E 12 ماهه
YPF SA (YPF)8. 263.21.5
شرکت PBF Energy (PBF)36. 644.51.9
شرکت Laredo Petroleum (LPI)61. 541.01.9
  • YPF SA: YPF یک شرکت نفت و گاز آرژانتینی است که محصولات نفتی را بررسی و تولید می کند. همچنین درگیر عملیات پایین دست است. حتی اگر سهام آن در سال گذشته تقریباً دو برابر شده باشد ، اما به عنوان یکی از ارزشهای برتر در نظر گرفته می شود زیرا انتظار می رود درآمد امسال بیش از 4600 ٪ افزایش یابد.
  • PBF Energy Inc: PBF نفت را اصلاح می کند و سوخت های حمل و نقل ، روان کننده ها ، روغن گرمایش و مواد اولیه را به فروش می رساند. در یک معامله نقدی و سهام ، PBF در ماه نوامبر خرید نیمی از باقی مانده PBF Logistics LP ، یک شرکت تدارکات محصولات نفتی و نفت را به پایان رساند. PBF تقریباً 48 ٪ از سهام Logistics PBF را قبل از کسب مالکیت داشت.
  • Laredo Petroleum Inc: Laredo خواص نفت و گاز طبیعی را در منطقه حوضه پرمین در تگزاس به دست می آورد ، کاوش و توسعه می دهد. لارودو در ماه نوامبر گزارش داد که درآمد خالص سه ماهه سوم 147 ٪ افزایش یافته است زیرا درآمد 22 ٪ افزایش یافته است ، به کمک قیمت های بالاتر.

سهام سریعترین رشد نفت و گاز

این سهام برتر نفت و گاز است که توسط یک مدل رشد رتبه بندی می شود که شرکتها را بر اساس وزن 50/50 از آخرین درصد رشد درآمد سه ماهه سال (YOY) و درآمدهای اخیر YOY سه ماهه خود در هر سال کسب می کند. رشد (EPS) رشد. هم فروش و هم درآمدی عوامل مهمی در موفقیت یک شرکت است. بنابراین ، رتبه بندی شرکت ها تنها با یک متریک رشد ، رتبه بندی را مستعد ناهنجاری های حسابداری آن سه ماهه می کند (مانند تغییر در قانون مالیات یا هزینه های تجدید ساختار) که ممکن است یک رقم یا دیگری غیر نماینده تجارت به طور کلی باشد. شرکت هایی با EPS سه ماهه یا رشد درآمد بیش از 2500 ٪ به عنوان Outliers حذف شدند.

سهام سریعترین رشد نفت و گاز
قیمت ($)کلاه بازار ($ b)رشد EPS (٪)رشد درآمد (٪)
شرکت Vertex Energy (VTNR)7. 280.6133. 31490
Permian Basin Royalty Trust (PBT)20. 911.0866. 7717. 1
شرکت DMC Global (BOOM)18. 470.42200159. 7
  • Vertex Energy Inc: Vertex سوخت های جایگزین و معمولی ، از جمله روغن موتور و روغنهای پایه را برای تولید کنندگان روان کننده تولید و توزیع می کند. همچنین جریان های زباله های صنعتی را بازیافت می کند. درآمد خالص تقریباً سه برابر شد زیرا درآمد در آخرین دوره مالی خود تقریباً 15 برابر شد. معکوس 48 میلیون دلاری ضررهای مشتق غیر واقعی و سایر موارد غیر تکرار شونده سود را تحت تأثیر قرار داد.
  • Permian Basin Royalty Trust: Permian Basin یک اعتماد است که دارای منافع در تگزاس خواص تولید مایعات نفت و گاز طبیعی (NGLS) است. معتمد Royalty Basin Permian Basin Simmons Bank است.
  • DMC Global Inc: DMC محصولات ساختمانی ، خدمات تولید فلز و راه حل های خوب را ارائه می دهد. DMC در ماه نوامبر گزارش داد که درآمد خالص حدود 20 برابر به 8. 2 میلیون دلار افزایش یافته است در حالی که فروش خالص در آخرین سه ماهه 160 درصد رشد داشته است. رشد در سه چهارم اول سال 2022 با کسب DMC در دسامبر 2021 از 60 ٪ کنترل علاقه به شرکت محصولات معماری Arcadia تحت تأثیر قرار گرفت.

سهام نفت و گاز با بیشترین حرکت

این سهام نفت و گاز است که بیشترین بازده کل را در طی 12 ماه گذشته داشته است. شرکت هایی با کل بازده بیش از 2500 ٪ به عنوان Outliers حذف شدند.

سهام نفت و گاز با بیشترین حرکت
قیمت ($)کلاه بازار ($ b)12 ماهه بازده کل (٪)
Nine Energy Service Inc. (نه)10. 040.3765. 5
Torm plc (TRMD)29. 342.4335. 6
شرکت Tankers Scorpio (STNG)53. 903.0327. 8
فهرست 1000 راسلN/AN/A-10. 9
بخش انتخاب انرژی SPDR ETF (XLE)N/AN/A69. 9
  • Nine Energy Service Inc: Nine Energy خدمات تکمیل کننده نفت را به توسعه دهندگان منابع نفت و گاز در آمریکای شمالی ارائه می دهد. این چاه ها را سیمان ، آماده سازی و مته ها می کند و خدمات سیم کشی را ارائه می دهد.
  • Torm plc: Torm یک شرکت تانکر بریتانیایی است که محصولات نفتی تصفیه شده از جمله بنزین و سوخت جت را به کاربران نهایی منتقل می کند.
  • Scorpio Tankers Inc: Scorpio ، مستقر در موناکو ، محصولات نفتی تصفیه شده را حمل می کند. ناوگان این شرکت شامل 131 تانکرهای متعلق به امور مالی ، املاک و مستغلات است. عقرب در 15 دسامبر 2022 سود سهام سه ماهه 0. 10 دلار را پرداخت می کند.

مزایای سهام نفت و گاز

تورم/نرخ بهره پرچین: از نظر تاریخی ، افزایش تورم با قیمت نفت بالاتر در ارتباط است و با سرمایه گذاری در سهام نفت و گاز ، سرمایه گذاران را به سرمایه گذاران ارائه می دهد. به طور معمول ، فدرال رزرو با هدف کاهش تقاضای مصرف کننده ، نرخ بهره را برای مقابله با تورم بالا می برد. به گفته باب ایاسینو ، بنیانگذار شرکت Path Trading Partners ، قیمت قراردادهای خام واسطه ای غرب تگزاس (WTI) در طی شش چرخه محکم شدن نرخ گذشته به طور متوسط 16. 06 ٪ شش ماه پس از افزایش هر نرخ افزایش یافته است. اگرچه WTI از زمان شروع افزایش نرخ بهره در ماه مارس امسال حدود 15 ٪ کاهش یافته است ، صندوق ETF و تولید نفت و تولید SPDR S-S& P (XOP) از سپتامبر 2022 13 ٪ به دست آورده است و به سرمایه گذاران کمک می کند تا در سایر بخش ها ضرر کنند.

مزایای مالیاتی: سرمایه گذاری در سهام نفت و گاز طیف وسیعی از مزایای مالیاتی منحصر به فرد را به سرمایه گذاران و تولید کنندگان می دهد. برخی از مزایای کلیدی شامل روش مطلوب درآمد فعال و غیرفعال و کسر برخی از هزینه های حفاری و اجاره نامه است. به عنوان مثال ، قانون مالیات خدمات درآمد داخلی (IRS) درآمد حاصل از حق امتیاز نفت و گاز را به عنوان درآمد منفعل می داند و ضمن طبقه بندی ضررهای خالص به عنوان درآمد فعال است. این ممکن است برخی از سرمایه گذاران را قادر سازد که ضررهای درآمد تولید خود را از سایر اشکال درآمد مانند سود سرمایه جبران کنند.

خطرات سهام نفت و گاز

محکم کردن مقررات دولت: سهام نفت و گاز با چالش های افزایشی از مقررات زیست محیطی روبرو می شوند زیرا دولت ها اهداف را برای کاهش انتشار کربن تعیین می کنند و همچنان به تشویق سوخت های فسیلی به منابع انرژی تجدید پذیر ادامه می دهند. سهام در این بخش از قبل دارای سرمایه بالایی (CAPEX) است. بنابراین ، اضافه کردن هزینه های اضافی برای تحقق اهداف آب و هوایی در ذخایر نقدی ، به ویژه اگر قیمت انرژی شروع به کاهش کند.

نوسانات قیمت: سهام نفت و گاز مستعد ابتلا به نوسانات قابل توجه قیمت کالاها است که ناشی از اصول عرضه و تقاضا و رویدادهای ژئوپلیتیکی است. به عنوان مثال ، یک تصمیم غافلگیرکننده برای افزایش تولید توسط سازمان کشورهای صادرکننده نفت (OPEC) می تواند باعث فروش شدید قیمت نفت شود. برعکس ، شکستن جنگ می تواند منجر به افزایش قیمت انرژی شود. به عنوان مثال ، به دلیل موقعیت روسیه به عنوان بزرگترین صادرکننده گاز در جهان ، گاز طبیعی از زمان حمله روسیه در اوکراین در فوریه 2022 حدود 75 درصد به دست آورد.

نظرات ، نظرات و تحلیل های بیان شده در اینجا فقط برای اهداف اطلاعاتی است و نباید مشاوره یا توصیه های سرمایه گذاری فردی برای سرمایه گذاری در هرگونه امنیت یا اتخاذ هرگونه استراتژی سرمایه گذاری در نظر گرفته شود. اگرچه ما معتقدیم که اطلاعات ارائه شده در اینجا قابل اعتماد است ، ما صحت یا کامل بودن آن را تضمین نمی کنیم. دیدگاه ها و استراتژی های شرح داده شده در محتوای ما ممکن است برای همه سرمایه گذاران مناسب نباشد. از آنجا که شرایط بازار و اقتصادی در معرض تغییر سریع است ، کلیه نظرات ، نظرات و تحلیل های موجود در محتوای ما از تاریخ ارسال ارائه می شود و ممکن است بدون اطلاع قبلی تغییر کند. این ماده به عنوان یک تحلیل کامل از هر واقعیت مادی در مورد هر کشور ، منطقه ، بازار ، صنعت ، سرمایه گذاری یا استراتژی در نظر گرفته نشده است.

کتاب دستیار معامله گر...
ما را در سایت کتاب دستیار معامله گر دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : عزت‌الله انتظامی بازدید : 37 تاريخ : چهارشنبه 2 فروردين 1402 ساعت: 0:31