ارتقاء فروش - تعریف ، استراتژی ها و مثال ها

ساخت وبلاگ

sales promotion

حتی اگر رضایت مشتری به اولویت اصلی مشاغل تبدیل شده باشد ، مواقعی وجود دارد که آنها نیاز به تحریک تقاضا و افزایش فروش محصولات خود برای کوتاه مدت دارند. اینجاست که ارتقاء فروش به مرحله اجرا در می آید.

ارتقاء فروش بخشی از ترکیب تبلیغاتی است که در آن تجارت از بسیاری از استراتژی های کوتاه مدت مشتری محور برای تحریک تقاضا برای محصول خود استفاده می کند و با جذابیت و/یا شایسته تر به نظر می رسد.

در اینجا تعریف ساده تری از ارتقاء فروش وجود دارد -

تعریف ارتقاء فروش

ارتقاء فروش یک استراتژی بازاریابی است که در آن محصول با استفاده از ابتکارات جذاب کوتاه مدت برای تحریک تقاضای آن و افزایش فروش آن تبلیغ می شود.

این استراتژی معمولاً در موارد زیر مورد استفاده قرار می گیرد -

 • برای معرفی محصولات جدید ،
 • برای فروش موجودی های موجود ،
 • برای جذب مشتری بیشتر ، و
 • برای بلند کردن موقت فروش.

انجمن بازاریابی آمریکا ارتقاء فروش را به عنوان - تعریف می کند -

فشار بازاریابی رسانه ها و Nonmedia برای تحریک آزمایش ، افزایش تقاضای مصرف کننده یا بهبود در دسترس بودن محصول ، برای یک دوره محدود و از پیش تعیین شده استفاده شده است.

اهمیت ارتقاء فروش

ارتقاء فروش یک تکنیک مفید برای تحقق اهداف فروش کوتاه مدت با ترغیب مشتریان بالقوه برای خرید محصول است. این یک استراتژی مهم تبلیغاتی برای -

 • اطلاعات مربوط به این برند را به مشتریان جدید یا بازار جدید گسترش دهید
 • حجم فروش را تثبیت کنید و اهداف فروش کوتاه مدت را انجام دهید
 • با ایجاد محصول بسیار زیاد ، تقاضا را برای کوتاه مدت تحریک کنید.

اهداف ارتقاء فروش

پاسخ به سوال ارتقاء فروش چیست؟همچنین به اهداف ارتقاء فروش اشاره می کند ، هدف اصلی بلند کردن موقت فروش است.

اهداف دیگر شامل می شود اما محدود به آنها نیست -

 • ایجاد بازار برای محصولات جدید: تعیین تقاضا برای یک محصول جدید در بازار محصولات مشابه دشوار است. در چنین مواردی ، شرکت با استفاده از استراتژی های تبلیغات فروش مانند قیمت گذاری ، پیشنهادات ، تخفیف ها و اصل کمبود ، از افزایش برخی فروش ها تصمیم می گیرد.
 • رقابتی بمانید: شرکت ها از تکنیک های تبلیغات موقت فروش برای رقابت با استراتژی های کوتاه مدت بازاریابی رقیب استفاده می کنند.
 • اعتماد نمایندگی ها را بدست آورید: تکنیک های ارتقاء فروش فروش محصولات را افزایش می دهد. این باعث افزایش درآمد نمایندگی ها می شود و منجر به ترجیح آنها برند می شود.
 • محصولات را به بازارهای جدید ببرید: بازارهای جدید اغلب وارد آن می شوند. ارتقاء فروش باعث افزایش کشش می شود و باعث می شود مشتریان بیشتری محصول جدید را امتحان کنند.
 • افزایش آگاهی از برند: این شامل مشوق های جذاب است که به افزایش آگاهی از برند کمک می کند ، که در نهایت منجر به فروش بیشتر می شود.
 • وو مشتریان موجود: از ارتقاء فروش نیز برای مقابله با استراتژی های شکارچی رقبا و نگه داشتن مشتریان موجود با این برند استفاده می شود.

استراتژی های ارتقاء فروش

استراتژی های ارتقاء فروش را می توان به سه نوع گسترده تقسیم کرد. اینها هستند -

 • استراتژی کشش - استراتژی کشش سعی می کند تا مشتریان را به "بیرون کشیدن" محصولات از شرکت تبدیل کند. این شامل استفاده از ارتباطات بازاریابی و ابتکاراتی مانند تخفیف های فصلی ، طرح های مالی و غیره است.
 • استراتژی فشار - استراتژی فشار تلاش می کند تا محصول را از شرکت به سمت مشتریان دور کند. این شامل متقاعد کردن کانال های واسطه ای برای انتقال محصول از کانال های توزیع به مصرف کنندگان نهایی با استفاده از تلاش های فروش تبلیغاتی و شخصی است. این استراتژی شامل استفاده از تاکتیک هایی است که به ویژه برای فروشندگان ، بازرگانان ، فروشندگان ، توزیع کنندگان و نمایندگان توسعه یافته است.
 • استراتژی هیبریدی - یک استراتژی ارتقاء فروش ترکیبی از استراتژی کشش و فشار برای فروش محصول با کمترین مقاومت ممکن استفاده می کند. این شامل جذب مشتریان با استفاده از کوپن های ویژه و همچنین ایجاد مشوق برای بازرگانان برای فروش محصولات این برند است.

انواع تبلیغات فروش

ارتقاء فروش را می توان به طور گسترده ای به دو نوع تقسیم کرد که براساس آنها ارتقاء مورد هدف قرار می گیرد. اینها هستند -

ارتقاء فروش مصرف کننده

هنگامی که استراتژی های ارتقاء فروش برای مصرف کنندگان نهایی هدف قرار می گیرد ، از آن به عنوان ارتقاء فروش مصرف کننده یاد می شود. به عنوان مثال می توان 20 ٪ تخفیف از محصولات خاص را به مشتریان ارائه داد. انگیزه اصلی ارتقاء مصرف کننده گرا ، افزایش مستقیم فروش با جذب مشتریان جدید و wooding های موجود است.

تکنیک های ارتقاء فروش برای مصرف کنندگان

ابزارهای ارتقاء فروش مورد استفاده برای ارتقاء مصرف کننده گرا--

 • نمونه های رایگان: توزیع نمونه های رایگان باعث افزایش آگاهی از برند می شود و روانشناسی مالکیت را در جایی که شخص در صورت دوست بودن نمونه ، محصول تبلیغ شده را انتخاب می کند ، تحریک می کند.
 • هدایای رایگان - ارائه هدایای رایگان مشتری را به خود جلب می کند زیرا در حالی که هزینه کمتری را پرداخت می کنند ، بیشتر می شوند.
 • تخفیف/کوپن تخفیف - کوپن های تخفیف یک روش عالی برای افزایش فروش برای کوتاه مدت است. مردم به دنبال کوپن های تخفیف می روند زیرا به آنها اجازه می دهند محصولاتی را که نمی توانستند از پس آن برآیند خریداری کنند.
 • طرح های مبادله ای - طرح های مبادله ای مشتری های زیادی را به خود جلب می کنند زیرا حتی برای محصول قدیمی خود ارزش دریافت می کنند.
 • طرح های مالی-طرح های مالی مانند EMI بدون هزینه ، EMI با بهره کم و غیره ، خرید محصولات گران قیمت را برای مشتریان آسان می کند.
 • طرح های حمل و نقل - گاهی اوقات هزینه های حمل و نقل عظیم باعث می شود مشتریان از خرید محصولات خودداری کنند. چنین طرح های حمل و نقل کوتاه مدت اصطکاک را از بین می برد.
 • تخفیف های بسته نرم افزاری - این معاملات یک روش عالی برای کاهش موجودی فروخته نشده است. این شامل فروش محصولات بسته بندی شده با قیمتی کمتر از زمانی است که این تعداد محصولات به طور جداگانه خریداری می شوند.
 • معاملات خرید فله - این یک تاکتیک تبلیغاتی عالی برای کاهش موجودی فروخته نشده است. این شامل ارائه تخفیف به مشتریانی است که به صورت عمده خریداری می کنند.

ارتقاء فروش تجارت

هنگامی که فعالیت های تبلیغاتی با در نظر گرفتن فروشندگان ، توزیع کنندگان یا نمایندگان استراتژیک می شوند ، به آن ارتقاء فروش تجارت می گویند. در این نوع ارتقاء فروش ، پیشنهادات در کانال های تجاری با هدف جلب خرده فروشان ، عمده فروشان ، نمایندگان یا توزیع کنندگان ارائه می شود. این کار برای به دست آوردن فضای قفسه بیشتر در مقایسه با رقبا ، ایجاد انگیزه فروشندگان برای فروش بیشتر محصولات این برند و افزایش فروش به طور غیرمستقیم انجام می شود.

تکنیک های ارتقاء فروش برای معامله گران هدفمند است

 • نمایشگرهای نقطه خرید - این شامل ارائه واحدهای نمایش رایگان نقطه خرید (POP) به خرده فروشان برای افزایش فروش آنها است.
 • نمایشگاه های تجاری - نمایش های تجاری یک استراتژی تبلیغاتی عالی است که در آن تجارت محصول خود را به هزاران معامله گر در نمایشگاه تجاری ارتقا می بخشد. نمایش های تجاری همچنین در مقایسه با معمولاً خریداری شده ، تخفیف های بزرگی را مشاهده می کنند.
 • Push Money - همچنین به عنوان Spiffs شناخته می شود ، این تکنیک شامل پرداخت های اضافی به معامله گران برای ایجاد انگیزه در آنها برای رسیدن به اهداف مشخص شده است. به عنوان مثال ، برای فروش محصول A و 30 دلار برای فروش محصول B برای یک دوره زمانی مشخص ، به آنها پاداش 50 دلاری در هر واحد می دهد.
 • لودرهای معامله - این هدایای ارائه شده به معامله گران (عمده فروشان و خرده فروشان) برای سفارش مقدار مشخصی از محصول است.
 • معاملات تجاری - این امتیازات ویژه ای است که به بازرگانان ارائه می شود تا آنها را ترغیب به تبلیغ یک محصول خاص و افزایش فروش آن برای یک دوره زمانی محدود کنند.
 • خرید کمک هزینه - تخفیف های ویژه ای که هنگام سفارش تعداد مشخصی از محصولات به فروشندگان ارائه می شود.

نمونه های ارتقاء فروش

یک محصول را می توان برای مدت زمان محدود با استفاده از تاکتیک های بیشمار تبلیغ کرد. در اینجا چند نمونه از تاکتیک های ارتقاء فروش وجود دارد -

فروش جمعه سیاه

فروش جمعه سیاه یک فروش فصلی است که فقط یک بار در سال اتفاق می افتد. این شامل تخفیف های عظیم و پیشنهادات ویژه ای است که محدود به یک روز است. در نتیجه ، منیفولد فروش را افزایش می دهد.

hostinger black friday sale

یکی بخری یکی می بری

خرید یکی از آنها یک نوع (BOGO) یک نوع محبوب از تبلیغات فروش است که در آن دو محصول با قیمت یک ارائه می شود. این برای تبلیغ یک محصول جدید یا پاک کردن موجودی در پایان فصل بسیار عالی است.

Buy one get one

پاداشهای ارجاع

بازاریابی ارجاع یک استراتژی تبلیغاتی عالی برای فروش است که در آن شرکت مشتریان خود را برای ایجاد مشتریان جدید سوق می دهد. این کار با ارائه تخفیف های ویژه ، پیشنهادات ، بازپرداخت یا مزایای پولی واقعی انجام می شود.

ebates refer a friend

ادامه دهید ، به ما بگویید چه فکر می کنید!

آیا چیزی را از دست دادیم؟بیا دیگه! به ما بگویید که در مورد مقاله ما در بخش نظرات چه فکر می کنید.

یک مشاور راه اندازی ، بازاریاب دیجیتال ، مسافر و Philomath. Aashish با بیش از 20 راه اندازی کار کرده است و با موفقیت به آنها کمک کرده است که از آن استفاده کنند ، پول جمع کنند و موفق شوند. هنگام کار نکردن ، او را می توان پیاده روی ، کمپینگ و ستاره دار پیدا کرد.

کتاب دستیار معامله گر...
ما را در سایت کتاب دستیار معامله گر دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : عزت‌الله انتظامی بازدید : 35 تاريخ : يکشنبه 6 فروردين 1402 ساعت: 1:04