دستکاری در بازار: نهنگ ها ، ماهی ها و امواج واقعاً بزرگ

ساخت وبلاگ

ثروتمندترین 1 ٪ زمین نیمی از ثروت جهان را در اختیار دارد. برای خاص تر بودن ، 36 میلیون نفر (0. 7 ٪) با توجه به گزارش های منتشر شده توسط Credit Suisse ، 128. 7tn (45. 9 ٪) از ثروت جهانی را کنترل می کنند [1]. این "نهنگ های مؤثر" ثروت جهانی است.

خلیج عظیمی که بین Uber-Wealthy و خوب ، بقیه سیاره وجود دارد ، باید باعث نگرانی شود. Urs Rohner ، رئیس Credit Suisse ، عبارت "ضرر هزاره" را ابداع کرد که در آن تنها اقلیت بسیار کمی از دستاوردهای بالا در نیروی کار آینده تا کنون قادر به نقض تقسیم ثروت خواهد بود [2]. این معایب شامل بیکاری بالا ، قوانین وام مسکن محکم تر ، افزایش نابرابری درآمدی و کاهش حقوق بازنشستگی است.

به همان اندازه که جالب است ، این مقاله در مورد Uber-Wealthy در بازارهای سنتی نیست. این در مورد Uber-Wealthy در سرزمین رمزنگاری ، به اصطلاح "نهنگ" رمزنگاری است که قدرت تغییر کل بازارها را با چند کلیک موش دارد.

blockchain بزرگ و قدرتمند

blockchain به عنوان اکولایزر بزرگ مورد استقبال قرار گرفته است. این توانایی را دارد که در گروه های بسیار متنوعی از شرکت کنندگان ، قدرت ، ثروت و منابع را غیر متمرکز کند. این می تواند وسیله ای را برای فقرا و افراد بی پناه برای شرکت در اقتصاد جهانی فراهم کند ، مبادلات فوری ارزش را تسهیل کند و در نحوه برخورد با انواع دارایی ها متحول شود.

اما اول ، بیایید در مورد بیت کوین صحبت کنیم. تخمین زده می شود که حدود 1000 کاربر تقریباً 40 ٪ از بیت کوین را در گردش دارند. بله ، این "نهنگ ها" 40 ٪ از کلاس دارایی 114 میلیارد دلاری را در خود جای داده اند.

درست مانند هر کلاس دارایی سنتی دیگر ، دارندگان بزرگ فردی (یا گروه های سرمایه گذاری) می توانند و انجام دهند ، برای دستکاری در قیمت ، تبانی می کنند. با توجه به ماهیت سوداگرانه ارزهای رمزنگاری شده (و نوزادی آن) ، باید تعجب آور باشد که هر وقت یک نهنگ یک حرکت بزرگ انجام می دهد ، بقیه اقیانوس اثرات را احساس می کنند.

برخی از اقتصاددانان نشان می دهند که تئوری بازی با وجود نهنگ هایی که مقادیر زیادی را در بر می گیرند ، از ارزش سکه پشتیبانی می کنند. اصل اساسی نهنگ هایی است که دارای مقادیر زیادی بیت کوین هستند که نمی خواهند ارزش سرمایه گذاری خود را با جابجایی بازار از بین ببرند. اگر یک نهنگ حرکت کند ، ممکن است مقداری از دارایی های خود را قبل از نهنگ های دیگر و ماهی های کوچکتر نقدینگی کند و همه چیز را به سمت پایین بکشد. اوضاع از زمان ظهور معاملات حاشیه ، موقعیت های کوتاه ، گزینه ها و غیره پیچیده تر شده است.

با این حال، در عمل، سفارش‌های بزرگ بیت‌کوین (BTC) معمولاً به صورت خصوصی و پشت درهای بسته انجام می‌شود تا اطمینان حاصل شود که ماهی‌های کوچک نگران نمی‌شوند.

در هر صورت، یک منطقه خاکستری جدی در اطراف دستکاری بازار در فضای ارزهای دیجیتال وجود دارد. با کنار گذاشتن تفاوت قوانین بین حوزه های قضایی، همچنین اساساً مشخص نیست که دستکاری بازار کریپتو در چارچوب های نظارتی جهانی قرار می گیرد. از آنجایی که بیت کوین یک «ارز دیجیتال» است و لزوماً یک امنیت نیست (بسته به کشوری که در آن هستید)، ممنوعیت‌های برخی فعالیت‌های تجاری حتی کمتر واضح می‌شوند.

ابتدا، اجازه دهید در مورد برخی از روش‌هایی که نهنگ‌ها برای دستکاری بازارهای کریپتو استفاده می‌کنند، صحبت کنیم.

جعل

این یکی نسبتاً ساده است و فقط به مقدار زیادی پول نیاز دارد. فرض اصلی این است که هر چه حجم بازار خاص کمتر باشد، دستکاری آن بر اساس فشار فروش درک شده آسان تر است. این روش همچنین شامل ارتباط با جامعه گسترده تر نیست.

به عبارت ساده تر، معامله گران مقادیر زیادی از یک ارز دیجیتال را جمع آوری می کنند، سفارش های فروش بزرگی را در یک صرافی که در دفتر سفارش عمومی دیده می شود، ارسال می کنند و سپس منتظر می مانند تا بازار از سفارش های فروش بزرگ وحشت کند و شروع به دامپینگ کند. دارندگان سکه (یا ربات‌های آنها) سعی می‌کنند تا دارایی‌های خود را قبل از اینکه سفارش‌های فروش بزرگ بازار را حرکت دهند، به فروش برسانند. این فروش های کوچکتر به سرعت انباشته می شوند و قیمت را پایین می آورند. در همین حال، معامله‌گر دستور فروش هنگفت را لغو می‌کند و سپس شروع به خرید مقادیر زیادی از ارز با قیمت بسیار پایین‌تری می‌کند.

پول آسان، درست است؟متأسفانه، احتمالاً غیرقانونی است. در ایالات متحده، وزارت دادگستری (DOJ) و کمیسیون معاملات آتی کالا (CTFC) در حال حاضر تحقیقاتی را در مورد این فعالیت ها انجام می دهند.

تجارت شستشو

این یک موضوع داغ در جامعه است. تعدادی از صرافی‌های بزرگ مشکوک به مشارکت در تجارت شستشو در مقیاس بزرگ برای افزایش ارزش سکه (و در نتیجه دفاترشان) هستند. ایده اصلی پشت معاملات شستشو، اجرای معاملات "جعلی" است که به نظر غیرمتخصصان مشروع هستند اما در واقع معامله گرانی هستند که سکه ها را به حساب خودشان خرید/فروش می کنند.

معامله گران دستورات خرید و فروش را علیه خود اجرا می کنند تا تصوری از افزایش فعالیت بازار ایجاد کنند تا اعتماد در میان معامله گران دیگر افزایش یابد. این امر ظاهر نقدینگی و تقاضا را ایجاد می کند.

Bitfinex یک مبادله بزرگ "موفق" موفقیت آمیز است که در اوایل سال جاری تحت نظارت شدید قرار گرفت ، پس از ظهور اتهامات مربوط به موتور تجاری خود که اجازه تجارت علیه همان حساب را می دهد. به طور معمول ، هر مبادله سنتی دیگر ممنوعیت های صریح علیه خود را دارد. در حالی که شرایط خدمات BitFinex حاوی ممنوعیت است ، موتور واقعی تجارت مورد استفاده در سکوی آنها این امکان را فراهم می کند تا در شرایطی که افراد با موفقیت شستشو ده ها میلیون دلار در دارایی های رمزنگاری شده را انجام دهند. برای بررسی دقیق تر حماسه Bitfinex ، مقاله متوسط زیر را بخوانید.

پیامدهای معاملات شستشو فراتر از دستکاری قیمت سکه است. Bitfinex در ادامه به ارزش شرکت خود درآمدهای خود ، که در درجه اول ناشی از حجم معاملات بود ، ارزش قائل شد. نتیجه خالص یک ارزیابی کاملاً دلخواه و مصنوعی بر اساس فعالیت تجارت WASH بود.

بله ، این نیز غیرقانونی است و شروع به فریب در قلمروهای کلاهبرداری آشکار می کند.

لایه بندی

لایه بندی بسیار شبیه به کلاهبرداری است. معامله گران سفارشات مختلفی را در نقاط قیمت کلیدی در سراسر کتاب سفارش قرار می دهند تا قبل از تغییر بازار ، از حفظ موقعیت های کلیدی استفاده کنند. به طور طبیعی ، معامله گران قصد ندارند واقعاً این معاملات را اجرا کنند. در حالی که برخی از این سفارشات نگهداری می شوند ، 80-90 ٪ از این سفارشات درست قبل از اینکه نقطه قیمت ایجاد شود ، ایجاد یک دیدگاه جعلی از تقاضای بازار و تغییر قیمت سکه را لغو می کند.

پمپاژ و دامپینگ

این روش یک روش متداول در جامعه رمزنگاری است. باز هم ، این شامل نهنگ هایی است که از ماهی های کوچکتر برای اجرای معاملات برای دستکاری قیمت استفاده می کنند.

معامله گران یک altcoin (معمولاً یک سکه نسبتاً ناشناخته با کلاه بازار کوچک) را انتخاب می کنند تا هدف "پمپ" باشد. معامله گران گروه های بزرگی از سرمایه گذاران دیگر را از طریق اخبار جعلی ، تبلیغات دروغین و دستیابی به سرمایه گذاران خرده فروشی از طریق رسانه های اجتماعی هماهنگ می کنند. جامعه که توسط طوفان رسانه ای که ایجاد شده است ، هدایت می شود ، جامعه شروع به خرید مقادیر زیادی از سکه می کند که به سرعت قیمت را بالا می برد.

هنگامی که قیمت به اندازه کافی بالا باشد ، معامله گران با فروش Altcoins خود با قیمت بالاتر ، "دامپینگ" را شروع می کنند. با توجه به نقدینگی کم آلتکین ها ، اثرات زباله معمولاً فوری است و قیمت می تواند در عرض چند ثانیه کاهش یابد. به طور معمول در فرآیند پمپ و زباله ، لغزش زیادی وجود دارد و بسیاری از معامله گران از سکه های بی ارزش که در راه بالا خریداری کرده اند ، باقی مانده اند.

حمله خرس

حمله خرس برعکس پمپ و زباله است. Manipulators اخبار جعلی را برای پایین آمدن قیمت یک سکه پخش می کند. با رسیدن قیمت به پایین ترین زمان ، معامله گران شروع به خرید مقادیر زیادی از سکه می کنند.

در بازارهای مالی سنتی ، معمولاً پمپ و زباله ها و خرس ها به عنوان نوعی کلاهبرداری در اوراق بهادار محسوب می شوند.

روکش نقره

دستکاری در بازار که برای تنها هدف از افزایش ارزش سکه با هزینه معامله گران خرده فروشی استفاده می شود ، سوءاستفاده از بازار است. سرمایه گذاری در بازرگانان خرده فروشی اعتماد به نفس و پشتیبانی از Crypto را به عنوان یک کلاس دارایی و به عنوان یک توزیع کننده ثروت (یا تساوی دهنده در صورت مشترک شدن در برخی از آسمان آبی که در مورد اقتصاد رمزنگاری مشترک است) را کاهش می دهد.

اگرچه ، با گفتن همه اینها ممکن است استدلالی برای آنچه من "مدیریت ارزش سکه" می نامم وجود داشته باشد. در مقاله آخر من به بررسی اقتصاد توکن و برخی از اصول زیربنای ارزش سکه در اکوسیستم هایی که دارای یک ابزار ابزار هستند ، پرداختم. در شرایطی که سکه ها به یک هدف کاربردی عمل می کنند ، از جمله دسترسی به کالاها و خدمات یا شرکت در حاکمیت ، ممکن است دلیل بشردوستانه تری برای حفظ قیمت سکه وجود داشته باشد.

این نوع اکوسیستم های توکن به ایجاد ارزش متکی هستند. سهامداران راه پیش رو برای مشاغل نشانه را اداره نمی کنند ، در عوض این تئوری بازی و تلاش های متقابل برای رشد ارزش توکن است. اگر قیمت یک نشانه ابزار افزایش یابد ، بنیانگذاران (به عنوان سازندگان توکن) برنده می شوند و کاربران (به عنوان دارندگان نشانه اصلی) برنده می شوند.

مسئله در زمان بندی نهفته است. برای ساخت یک اکوسیستم زمان لازم است. تلاش های هماهنگ برای کدگذاری در قوانین ، تکرار سیستم عامل ها ، بازاریابی محصولات و مقیاس بندی پروژه انجام می شود. در حالی که همه این کارها انجام می شود ، قیمت توکن می تواند و معمولاً سقوط کند. نشانه های ابزار همچنین به مبادلات ثانویه افزایش می یابد و باعث افزایش قرار گرفتن در معرض اعتیاد به مواد مخدره و سوداگرانه که تجارت رمزنگاری است.

بنابراین ، آیا اگر آنها به خاطر منافع بیشتر اکوسیستم انجام شوند ، آیا ما به فعالیت های شیفتی چشم می زنیم؟اگر ارزش سکه قبل از استقرار سیستم عامل ها باشد و یک اکوسیستم شروع به رشد کند ، پس ابزار کاربردی آن نشانه با پروژه خواهد مرد. مطمئناً ، ممکن است برخی از برندگان و بازندگان در این راه وجود داشته باشند ، اما هنگامی که اکوسیستم به توده بحرانی رسید ، همه برنده هستند ... حداقل در تئوری.

من فکر می کنم آنچه در آن به وجود می آید ، پروژه ای است که درک می شود موفقیت آمیز است ، به مراتب بیشتر موفق خواهد بود.

کتاب دستیار معامله گر...
ما را در سایت کتاب دستیار معامله گر دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : عزت‌الله انتظامی بازدید : 18 تاريخ : شنبه 5 فروردين 1402 ساعت: 6:06