پول چیست

ساخت وبلاگ

تعریف ویکی پدیا از پول در پاراگراف اول صحیح است ، اما یک مشکل اساسی در بند دوم وجود دارد. پول به عنوان پول کالا سرچشمه نمی گرفت. این یک فرض معمول اما نادرست است که به زودی توضیح داده خواهد شد.

سه تئوری مهم در مورد منشأ پول وجود دارد:-

1 پول برای اهداف تجاری ایجاد شد.

2 پول برای اهداف اجتماعی ایجاد شد.

3 پول برای اهداف مذهبی ایجاد شد.

1 پول برای اهداف تجاری ایجاد شد

اکثر اقتصاددانان تصور می کنند که پول برای اهداف تجاری تهیه شده است ، زیرا این انعطاف پذیر تر از Bartering بود. این بدان معنی بود که پول به خودی خود کالایی ارزشمند بود ، مانند گاوها در تمدن های باستان ، بعداً طلا و نقره با وزن و سرانجام سکه های طلا و نقره - سکه های طلا و نقره.

این همه به اندازه کافی منطقی به نظر می رسد تا زمانی که متوجه شوید این تلاش برای توجیه منشأ پول فلزی است ، در غیر این صورت گاوها در این ایده پول فلزی قرار دارند؟آنها نمی کنندعلاوه بر این ، پول فلزی سطح بالایی از توسعه را فرض می کند: این امر به رسمیت شناختن مالکیت خصوصی بر خلاف دارایی قبیله ای فرض می شود: این امر به رسمیت شناختن قراردادها و یک سیستم حقوقی برای اجرای آنها فرض می کند. در حالی که گاو به عنوان پول بسیار آسان تر است ، زیرا ارزش آن برای یک جامعه بدوی آسان است ، بدون اینکه سیستم حقوقی برای اجرای خودسرانه ارزش داشته باشد.

2 پول برای اهداف اجتماعی ایجاد شد

نظریه دوم این است که پول برای اهداف اجتماعی ایجاد شده است ، مانند تعیین قیمت عروس یا به عنوان پول خون برای کسی که توسط قبیله دیگری کشته یا زخمی شده باشد.

3 پول برای اهداف مذهبی ایجاد شد

نظریه سوم این است که پول برای اهداف مذهبی تهیه شده است. برنارد لائوم در کتاب خود Heiliges Geld (پول مقدس) اظهار داشت که منشأ پول در معابد شرقی به عنوان فداکاری مقرر در خدایان و پرداخت به کاهنان است.

طلا می توانست ساده ترین فلز برای انسان باستان به معدن از صخره های تختخواب رودخانه باشد ، با مس ساده ترین و نقره بعدی نیاز به پیشرفته ترین فناوری برای معدن دارد. این بر خلاف تمام ایده های غریزی ما است که طلا با ارزش است زیرا به دست آوردن آن بسیار دشوار است. در عوض ، طلا دقیقاً ارزشمند شد زیرا به دست آوردن آن نسبتاً آسان بود و زیبا به نظر می رسید. طلا و نقره به عنوان حقوقی برای کاهنان و پیشنهادات خدایان و سایر کالاهایی مانند جو و گندم به معابد در شرق ارائه می شدند. با گذشت زمان ، معابد بخش بزرگی از طلا و نقره موجود را به دست می آوردند. این نظریه توسط مقادیر زیادی از طلا و نقره که توسط اسکندر بزرگ از معابد شرقی در سال 330 قبل از میلاد به دست آمده پشتیبانی می شود. [iii]

کسب درآمد از طلا

بین 1500 سال قبل از میلاد و 1000 سال قبل از میلاد ، واسطه مبادله از یک استاندارد گاو به یک طلا با توجه به وزن استاندارد منتقل شد. [IV] معابد نقش عمده ای در تبدیل طلا به پول داشتند.

در طول قرن ها طلا و نقره در معابد جمع شده اند. فقط برای اهداف تزئینی بسیار مورد نیاز بود. این واقعیت که معابد در حال جمع آوری اینقدر طلا بودند ، می توانست عامل اصلی تصمیم به تبدیل آن به پول باشد یا از آن درآمد کسب کند.

نظریه این است که کاهنان باید با کسب درآمد از برخی از این طلای مازاد استفاده کنند: آنها می توانستند به عنوان مثال مشخص کنند که 130 گرم طلا به ارزش 1 گاو است. اضافه کاری کاهنان برای خدمات خود هزینه می کردند ، مانند مشاوره در مورد زمان کاشت محصولات زراعی ، و هزینه ای برای این خدمات به دست می آوردند.

این تئوری که کاهنان با تصمیم خودسرانه ارزش طلا را تعیین می کنند ، با منشأ تجارت پول مغایرت دارد ، که فرض می کند که ارزش طلا با تلاش درگیر در استخراج آن و شکل دادن به یک واحد استاندارد پول تعیین می شود.

پول موجودی قانون است

با استفاده از منطق برای این سه نظریه می توان فهمید که چگونه یک گاو یک واحد استاندارد ارز در ایرلند باستان و یونان با یک دختر برده به ارزش 3-4 گاو در هر دو این دو تمدن باستان بود. [v] برای یک گاو آسان است؛گاو چند ساله است ؛چه تعداد گوساله گاو احتمالاً دارد. چه مقدار شیر گاو احتمالاً تولید می کند. ارزش مخفی و گوشت آن ، کود آن ، شجره نامه آن ...

اما چگونه می توانید بگویید 130 دانه طلا ، که به نظر می رسد وزن استاندارد یک واحد پولی طلا در دوران باستان بوده است؟کاهنان در بین عموم مردم اقتدار داشتند. آنها عرضه زیادی از طلا داشتند. آنها قیمت خدمات خود را تعیین کردند. و هنگامی که آنها تصمیم به کسب درآمد از طلا گرفتند ، می توانند ارزش آن را در رابطه با قیمت واحد استاندارد حساب پول و سپس موجود ، که یک گاو بود ، تعیین کنند.

نظریه منشأ پول در تمدن مدرن که بیشترین حس را دارد این است که پول برای اهداف مذهبی ایجاد شده است. با فرمان توسط کاهنان در معابد ، ارزش به دست آورد. بنابراین پول ، به شکل طلا یا نقره با وزن ، اولین ارز فیات بود. این ارزش هم به عنوان وسیله پرداخت و هم به عنوان کالایی داشت.

بنابراین طلا با وزن پول موجودی از قانون است و هیچ ارتباطی با عرضه و تقاضای طلا ، دشواری درک شده در استخراج طلا و نظریه تجارت منشأ پول ندارد.

ارزش پول

آیا پول به دست می آید زیرا بانک ها 97 ٪ از آن را به صورت اعتبار صادر می کنند؟آیا پول به این دلیل که توسط بانک ها به عنوان بدهی صادر می شود ، ارزش می گیرد و باید به همراه بهره بازپرداخت شود؟چه چیزی ارزش آن را می دهد؟

پول فقط به دلیل همه شهروندان کشور که در یک چارچوب حمایتی اجتماعی و قانونی با هم کار می کنند ، ارزش دارد. پول فقط ارزش دارد زیرا به عنوان یک مبادله مبادله برای کل کشور پذیرفته می شود و توسط دولت برای پرداخت مالیات پذیرفته می شود. اگر بتوانیم بپذیریم که این همان چیزی است که پول را با ارزش می کند ، پس از آن پول باید به عنوان یک منبع عمومی در نظر گرفته شود تا برای کالای مشترک صادر شود. اگر این چیزی است که پول را با ارزش می کند ، نباید توسط بانک های خصوصی به نفع خودشان صادر شود.

خصوصیات پول

پول با توجه به اقتصاددانان سه ویژگی دارد:-

1 وسیله پرداخت ؛

2 واحد حساب ؛

3 فروشگاه ارزش.

پول - تعریف

از سه ویژگی پول - وسیله پرداخت مهمترین و دور است. اگر پول توسط جمعیت عمومی به عنوان وسیله پرداخت بی قید و شرط پذیرفته شود ، برای جامعه ارزشمند است. پول شهروندان را قادر می سازد تا برای منافع مشترک همکاری کنند.

تعاریف احتمالی زیادی از پول وجود دارد:-

1 پول موجودی قانون است.

2 پول به خودی خود ثروت ملموس نیست بلکه قدرت به دست آوردن ثروت است.

3 پول یک نشانه است ، بی ارزش از خودش اما نمادی از ثروت است.

4 پول یک قدرت اجتماعی انتزاعی مبتنی بر قانون است.

5 پول هر چیزی است که دولت در مالیات می پذیرد.

6 پول یک واسطه مبادله است که از نظر قانونی توسط دولت اجرا می شود.

7 پول واسطه ای است که توسط مردم پذیرفته می شود.

8 پول فقط به عنوان یک واسطه مبادله ارزش دارد زیرا توسط مردم پذیرفته شده است و توسط دولت اعمال می شود که از طرف مردم عمل می کند.

تعریف استفان زرلنگا از پول این است:-

جوهر پول (جدا از هر آنچه برای نشان دادن آن استفاده می شود) یک قدرت اجتماعی انتزاعی است که در قانون تجسم یافته است ، به عنوان یک وسیله پرداخت بی قید و شرط.[vi]

تعریف من از پول این است:-

پول وسیله ای برای پرداخت بی قید و شرط است ، نشانه ای برای ثروت ، بی ارزش از خود ، اما نمادی از ثروت است زیرا در قانون ثبت شده است. و توسط دولت به عنوان یک منبع عمومی ، برای و از طرف مردم اداره می شود.

پول فلزی

فروشگاه ارزش ارزش که پول کالا در مهمترین ویژگی پول به عنوان وسیله پرداخت بی قید و شرط دخالت کرده است.

در ایالات متحده ، تعداد قابل توجهی از افراد وجود دارند که این مشکل را تشخیص می دهند اما راه حل آنها برای کسب درآمد از طلا یا نقره باعث می شود وضعیت بد فعلی با بانکداری کسری که بسیار بدتر است ، بدتر شود. برای آنها پول کالایی است. این با پرونده تاریخی برای پول مغایرت دارد ، یعنی این موجودی از قانون است و بنابراین باید نشانه ثروت باشد ، نمادی از ثروت باشد ، اما خود ثروت نیست.

سکه های طلا و نقره ممکن است توسط افراد ثروتمند احتکار شود ، به این انتظار که در آینده ارزش بیشتری داشته باشند. این امر باعث می شود میزان پول در گردش خون ، تداخل در عملکرد اصلی پول ، این است که این یک واسطه مبادله است.

این قوانین را خوب رعایت کنید: این یک اشتباه بسیار رایج است که بگوییم پول کالایی است ... شمش با وزن آن ارزش دارد ... پول با تمبر آن ارزش دارد.[vii]

جان لاک ، پزشک و فیلسوف انگلیسی (1632 - 1704)

نقره و طلای ... () از ارزش دائمی برخوردار نیست ... ما باید بین پول ، همانطور که کالای تجاری است ، که کالای تجاری است ، تمایز قائل شویم ، و با استفاده از آن با ارزش ارز ، برای ارزش آن به عنوان کالا و ارزش آن به عنوان یک ارز استدو چیز متفاوت ... [viii]

بنیامین فرانکلین ، پدر بنیانگذار ایالات متحده ، Polymath (1706 - 1790)

نقره یا طلای کافی در جهان وجود ندارد که به عنوان یک ارز به درستی کار کند. اگر کسی پول را به عنوان کالایی مانند طلا یا نقره تعریف کند ، به آن افراد ثروتمند که بیشتر ثروت جهانی طلا و نقره را کنترل می کنند ، و کنترل بیشتری بر سرنوشت ملت و جهان می دهد.

بانکداری ذخیره کسری فقط به دلیل وجود پول فلزی می تواند توسط طلافروشی ها ایجاد شود. این امر به سفته ها و در نهایت اعتبار و سیستم بانکی فعلی ما منجر شد. با توجه به درک تاریخ پول ، باید ایده پول فلزی را به عنوان راه حلی برای مشکلات پولی ما دور کرد.

ماهیت پول

پول یک منبع مشترک است که باید توسط دولت به نفع مردم ایجاد شود.

ارسطو ، فیلسوف یونانی (384 قبل از میلاد - 322 قبل از میلاد)

واضح است که در قرن چهارم قبل از میلاد ، تقریباً 2500 سال پیش ، ارسطو ماهیت پول را درک کرد. پول کالایی نیست که مانند طلا یا نقره استخراج شود. پول کالایی نیست که مانند گندم یا جو کشاورزی شود. پول حیوان مانند گاو یا بز نیست. ماهیت پول این است که این یک اختراع قانونی است. پول موجودی قانون است. نام یونانی برای پول "nomisma" است که از "nomos" به معنای قانون یا رسم الزام آور گرفته شده است. ارسطو پول را به عنوان یک قدرت حقوقی انتزاعی تعریف کرد ، که به طور عمومی برای منافع مشترک کنترل می شد.

شاخه چهارم دولت

دانشمندان سیاسی به سه شاخه دولت اشاره می کنند: اجرایی ؛قوه مقننه ؛و قوه قضاییه

استفان زرلنگا در "علم گمشده پول" با قانع کننده و متقاطع استدلال می کند که یک شاخه چهارم دولت وجود دارد (خواه آن را درک کنیم یا نه) ، به نام قدرت پول. قدرت پول قدرت صدور پول در هر کشور معین است. مارتین ون بورن (هشتم رئیس جمهور ایالات متحده ، 1782-1862) این عبارت را ابداع کرد و به افتخار این بینش واقعاً عالی از ماهیت و مالکیت روند ایجاد پول در این کتاب سرمایه گذاری خواهد شد.

این توانایی برای ایجاد عرضه پول یک کشور باید مهمترین کارکرد دولت باشد. از آنجا که اکنون بانکهای خصوصی بیش از 97 ٪ از عرضه پول را ایجاد می کنند ، آنها کنترل مهمترین شعبه دولت - قدرت پول - را کنترل می کنند که به طور موثری سیستم چک ها و تعادل های موجود در این سه شاخه دیگر دولت را در غرب ما غصب کرده است. دموکراسی ها

استفان زرلنگا با بیان صریح و صریح و صریح بیشترین سهم را در اصلاحات پولی داشته است. این واقعیت که در حال حاضر به رسمیت شناخته نشده است ، منجر به تحریف و فساد جامعه شده است.

ضرورت قانون اساسی برای تعریف پول

قدرت پول آنقدر مهم است که باید به طور رسمی در قانون شناخته شود. هنگامی که جامعه کنترل مسئله پول را به دست آورد ، نمی تواند به بانکداران اجازه دهد دوباره پول صادر کنند.

جالب اینجاست که قانون اساسی ایالات متحده در ماده 1 ، بخش 8 ، بند 5 بیان می کند که کنگره این قدرت را دارد که "پول را سکه کند ، ارزش آن را تنظیم کند".

می توان این موضوع را به عنوان یک قانون اساسی برای کنگره برای صدور پول و خرج کردن آن در گردش ، تفسیر کرد. می توان استدلال كرد كه كنگره این قدرت را دارد كه حق صادر كردن پول ملت را از سیستم خصوصی فدرال رزرو داشته باشد.

با این حال ، بند 5 در ماده 1 ، بخش 8 به طور کامل می گوید: -

برای سکه پول ، تنظیم ارزش آن و سکه خارجی ، و استاندارد وزن و اقدامات را برطرف کنید.

می توان از این بند تفسیر کرد که فقط کنگره صلاحیت سکه پول را دارد ، یعنی تولید سکه های مورد استفاده در ایالات متحده. سکه ها توسط نعناع ایالات متحده ، یک دفتر خزانه داری ایالات متحده تولید می شود و حدود 1/1000 از عرضه پول ایالات متحده را تشکیل می دهد. سکه ها تنها بخشی از عرضه پول ایالات متحده را تشکیل می دهند که مستقیماً به نفع دولت و مردم است.

با توجه به اهمیت پول به جامعه ما ، من معتقدم که تعریف روشنی باید در هر قانون اساسی وارد شود ، (یا در غیر این صورت در قانون ثبت شده است) ، تعیین پول و بیان اهمیت عالی آن در اجرای جامعه.

پول - خدمتکار استاد نیست

کل عرضه پول باید توسط دولت برای و از طرف مردم ایجاد شود. پول باید بنده انسان شود تا استادش.

[ii] استفان زارلنگا ، علم گمشده پول ، (موسسه پولی آمریکا ، 2002) ، ص 9-11.

[iii] استفان زارلنگا ، علم گمشده پول ، (موسسه پولی آمریکا ، 2002) ، ص 17.

[IV] استفان زرلنگا ، علم گمشده پول ، (موسسه پولی آمریکا ، 2002) ، ص 19.

[v] استفان زرلنگا ، علم گمشده پول ، (موسسه پولی آمریکا ، 2002) ، ص 11.

[vi] استفان زرلنگا ، علم گمشده پول ، (موسسه پولی آمریکا ، 2002) ، ص 657.

[vii] نقل قول دسترسی به:- استفان زرلنگا ، علم گمشده پول ، (موسسه پولی آمریکا 2002) ، P396.

[viii] نقل قول دسترسی به:- استفان زرلنگا ، علم گمشده پول ، (موسسه پولی آمریکا ، 2002) ، ص 396.

[IX] استفان زارلنگا ، علم گمشده پول ، (موسسه پولی آمریکا ، 2002) ، ص 9.

کتاب دستیار معامله گر...
ما را در سایت کتاب دستیار معامله گر دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : عزت‌الله انتظامی بازدید : 50 تاريخ : شنبه 5 فروردين 1402 ساعت: 5:44