در اینجا نحوه تلاش برای دنبال کردن وارن بافت با خرید سهام ژاپنی آورده شده است!

ساخت وبلاگ

وارن بافت به طور بالقوه سود 2 میلیارد دلاری از سهام ژاپنی را کسب کرده است. در اینجا نحوه تلاش من برای دنبال کردن او آورده شده است!

من از نوشتن در مورد بازارهای مالی لذت می برم و اشتیاق به ETF ها دارم. من می خواهم که نوشته های من به دیگران کمک کند تا در مورد سرمایه گذاری یاد بگیرند تا بتوانند از نظر مالی مستقل تر شوند.

  • چرا VUSA هنوز 1 از گزینه های برتر ETF من است!- 6 مارس 2022
  • 1 درآمد منفعل "باید" برای سال 2022!- 5 مارس 2022
  • 1 "تنظیم و فراموش کردن" ETF!- 5 مارس 2022

محتوای این مقاله در زمان انتشار مرتبط بود. شرایط به طور مداوم تغییر می کند و از این رو باید هنگام تکیه بر هر محتوای موجود در این مقاله ، احتیاط شود.

Fans of Warren Buffett taking his photo

منبع تصویر: احمق Motley

شما در حال خواندن مقاله رایگان با نظرات هستید که ممکن است با خدمات سرمایه گذاری حق بیمه Motley Fool متفاوت باشد. امروز به یک عضو Motley Fool تبدیل شوید تا به توصیه های تحلیلگر برتر ما ، تحقیقات عمیق ، منابع سرمایه گذاری و موارد دیگر دسترسی پیدا کنید. بیشتر بدانید.

در آگوست سال 2020 ، وارن بافت فاش کرد که برکشایر هاتاوی حدود 6 میلیارد دلار در پنج شرکت ژاپنی سرمایه گذاری کرده است. برخی از تحلیلگران معتقدند که این موضوع تاکنون سود 2 میلیارد دلاری را به خود اختصاص داده است. با توجه به این ، من به بازار سهام ژاپن و چگونگی سرمایه گذاری می پردازم.

چرا ژاپن؟

ژاپن محل زندگی سومین بورس بزرگ جهان ، بورس اوراق بهادار توکیو و برخی از مشهورترین شرکت های جهان مانند سونی و تویوتا است.

مشهورترین شاخص بازار سهام ژاپن Nikkei 225 است. این شاخص بزرگترین و مایع ترین 225 شرکت در لیست عمومی در ژاپن را دنبال می کند. همچنین به عنوان یک اقدام کلی از اقتصاد ژاپن استفاده می شود و عملکرد بازار سهام است.

چند دلیل وجود دارد که فکر کنیم مریم گلی اوماها فرصت هایی را در سرزمین طلوع خورشید می بیند. اول ، در زمان نوشتن ، این شاخص کمتر از 27. 500 است. این هنوز هم پایین تر از سطح 38. 915 است که در دسامبر 1989 به آن رسیده است. دوم ، اگرچه نسبت متوسط P/E شاخص S& P 500 در بازار داخلی Warren Tuffett حدود 15 است ، در حال حاضر در حدود 25 بسیار بالاتر استدر اواخر سال 2021 ، شاخص پرچمدار ژاپنی حدود 17 سال بود. شاید او در ژاپن ارزش بهتری داشته باشد.

ETF که باید در نظر بگیرید؟

ETF (صندوق مبادله ای) یک صندوق کم هزینه است که یک شاخص یا بخش را ردیابی می کند و می تواند مانند یک سهم از طریق اکثر کارگزاران آنلاین خریداری و فروخته شود. چنین رویکردی به من اجازه می دهد تا فقط با خرید سهام ذکر شده در بورس اوراق بهادار لندن ، در Nikkei 225 سرمایه گذاری کنم. برای نمونه کارها من ، به نظر می رسد این ساده ترین راه سرمایه گذاری در سهام ژاپنی است.

موردی که من به آن نگاه می کنم Xtrackers Nikkei 225 UCITS ETF (LSE: XDJP) است که از سال 2013 تجارت می کند و دارای هزینه مدیریت بسیار معقول 0. 09 ٪ است. سه دارایی بزرگ در حال حاضر خرده فروشی سریع است که صاحب برند جهانی Uniqlo ، توکیو الکترون ، تولید نیمه هادی ها و SoftBank ، Juggeaut مدیریت سرمایه گذاری است.

شاید بزرگترین اشکال سرمایه گذاری در سهام ژاپنی این باشد که برای من کاملاً جدید است. این بازاری است که من دانش زیادی در مورد آن ندارم و این می تواند بسیار خطرناک باشد.

همچنین ، عملکرد این ETF ضعیف بوده است. بیش از 12 ماه این صندوق در حدود 12 ٪ کاهش یافته و سال به روز حدود 7 ٪ کاهش یافته است.

دلایل خوش بینی

با این حال ، با وجود این منفی ها ، من احساس می کنم دلایلی وجود دارد که خوش بین پیش می رود.

اول ، نخست وزیر نسبتاً جدید ، Fumio Kishida ، سیاست هایی را تصویب می کند که می تواند برای Nikkei طی چند سال آینده مثبت باشد. به عنوان مثال ، آژانس دیجیتال ژاپن در سال 2021 راه اندازی شد. سرمایه گذاران انتظار دارند که این امر باعث تحول دیجیتالی در بخش های دولتی و بخش های خصوصی شود. دوم ، اهداف بلندپروازانه برای کاهش انتشار گازهای گلخانه ای تعیین شده است. این می تواند پول زیادی را به شرکت های انرژی یا شرکت هایی که در فناوری انرژی پاک درگیر هستند ، وارد کند.

سرمایه گذاری در یک بازار متفاوت می تواند بی نظیر و خطرناک باشد. با این حال ، همچنین فرصت هایی برای یادگیری فراهم می کند. برای دارایی های خودم ، من به طور جدی به دنبال رهبری وارن بافت و سرمایه گذاری در سهام ژاپنی به عنوان بخشی از یک سبد متعادل هستم.

در صورت سرمایه گذاری ، ارزش سرمایه گذاری شما ممکن است افزایش یا سقوط کند و سرمایه شما در معرض خطر باشد. قبل از سرمایه گذاری ، شرایط فردی شما باید ارزیابی شود. در نظر بگیرید که از مشاوره مالی مستقل استفاده کنید.

نیکی جرات هیچ یک از سهام ذکر شده را در اختیار ندارد. Motley Fool UK هیچ موقعیتی در هیچ یک از سهام ذکر شده ندارد. نظرات بیان شده در مورد شرکت های ذکر شده در این مقاله ، از این نویسنده ها هستند و بنابراین ممکن است با توصیه های رسمی ما در خدمات اشتراک ما مانند مشاور سهم ، برندگان پنهان و Pro متفاوت باشد. در اینجا در Motley Fool ما معتقدیم که با در نظر گرفتن طیف متنوعی از بینش ، ما را سرمایه گذاران بهتری می کند.

اطلاعات بیشتر در مورد سرمایه گذاری مقالات

Buffett at the BRK AGM

سرمایه گذاری مقالات

از هیچ چیز ، من به طور جدی هدف یک میلیون راه Warren Buffett را هدف قرار می دهم

25 دسامبر 2022 |کریستوفر رون

وارن بافت یک سرمایه گذار بسیار موفق بوده است. کریستوفر رون با پیروی از استراتژی خود معتقد است که می تواند واقعاً هدفش را داشته باشد ...

Young woman working at mode office. Technical price graph and indicator, red and green candlestick chart and stock trading computer screen background.

سرمایه گذاری مقالات

عملکرد سود سهام 6 ٪! 1 سهم انگلستان که من برای سال 2023 در ISA خود خریداری کردم

25 دسامبر 2022 |کوین گودبولد

در حال حاضر چندین سهام بریتانیا برای من جذاب به نظر می رسد ، اما من برای اصول قوی آن به دنبال این یکی می روم و ...

Surprised Black girl holding teddy bear toy on Christmas

سرمایه گذاری مقالات

سهام آمازون به سطح پیش از ارزش گذاری سقوط کرده است. زمان خرید؟

25 دسامبر 2022 |ادوارد شلدون ، CFA

سهام آمازون امسال در حال سقوط است و در سطح 2019 برگشته است. آیا این یک فرصت خرید عالی است؟

Smiling young man sitting in cafe and checking messages, with his laptop in front of him.

سرمایه گذاری مقالات

اگر من یک نمونه کار را از ابتدا شروع می کردم ، امروز 1000 پوند سرمایه گذاری می کردم

25 دسامبر 2022 |ادوارد شلدون ، CFA

ادوارد شلدون در حال فکر کردن در مورد چگونگی سرمایه گذاری 1 کیلوگرم در صورت شروع سفر به سرمایه گذاری خود امروز است.

A mixed ethnicity couple shopping for food in a supermarket

سرمایه گذاری مقالات

آیا Tesco با بازده بالا می تواند پس از افزایش فروش Xmas ، نمونه کارها من را شارژ کند؟

25 دسامبر 2022 |دکتر جیمز فاکس

دکتر جیمز فاکس بررسی می کند که آیا او باید سهام Tesco را برای نمونه کارها خود خریداری کند. غول سوپر مارکت شاهد افزایش فروش است ، ...

Man smiling and working on laptop

سرمایه گذاری مقالات

5. 8 ٪ عملکرد! پیش بینی سود سهام شبکه ملی برای 2023 و 2024 است

25 دسامبر 2022 |رویستون وحشی

در سطوح فعلی ، قیمت سهام شبکه ملی بازده بسیار بالاتر از میانگین شاخص FTSE است. اما چقدر قوی هستند ...

2023 concept with upwards-facing arrows overlaid on a hand with one finger raised, pointing up

سرمایه گذاری مقالات

قیمت سهم Lloyds با کریسمس 2023 به کجا می رود؟

25 دسامبر 2022 |آلن اوسکروفت

آن زمان سال است که تعجب می کنیم که ممکن است در 12 ماه آینده به کجا برود. در اینجا یک ...

Tanker coming in to dock in calm waters and a clear sunset

سرمایه گذاری مقالات

این 3 ارزانترین سهام FTSE 250 است. آیا آنها برای سال 2023 خریداری می کنند؟

25 دسامبر 2022 |سر رولان

این سهام FTSE 250 با ارزش گذاری معامله معامله تجارت می کند ، اما آیا آنها شایسته ارزان بودن هستند؟رولان رئیس تحقیق می کند.

در صورت سرمایه گذاری ، ارزش سرمایه گذاری شما ممکن است افزایش یا سقوط کند و سرمایه شما در معرض خطر باشد. قبل از سرمایه گذاری ، شرایط فردی شما باید ارزیابی شود. در نظر بگیرید که از مشاوره مالی مستقل استفاده کنید.

استراتژی های سهام

درباره Motley Fool UK

هدف ما

برای اینکه جهان باهوش تر ، شادتر و ثروتمندتر شود

The Motley Fool که در سال 1993 توسط برادران تام و دیوید گاردنر تأسیس شد ، به میلیون ها نفر کمک می کند تا از طریق وب سایت ، پادکست ها ، کتاب ها ، ستون روزنامه ها ، نمایش رادیویی و خدمات سرمایه گذاری حق بیمه به آزادی مالی برسند.

شماره های رایگان مجموعه احمقانه Motley را دریافت کنید

آیا می خواهید دیدگاه های ساده ای در مورد آنچه در بورس سهام اتفاق می افتد ، مستقیم به صندوق ورودی شما باشد؟به خود در خبرنامه ایمیل رایگان ما که برای کمک به شما در محافظت و رشد نمونه کارها کمک می کند ، کمک کنید.

هشدارها و سلب مسئولیت ها

ما اقدامات معقولی را انجام داده ایم تا اطمینان حاصل کنیم که هرگونه اطلاعاتی که توسط Motley Fool Ltd ارائه شده است ، در زمان انتشار دقیق است. هرگونه نظر بیان شده فقط نظرات نویسندگان است. محتوای ارائه شده شرایط خاص هیچ فرد یا گروهی خاص از افراد را در نظر نگرفته و مشاوره شخصی یا توصیه شخصی را تشکیل نمی دهد. در هنگام تصمیم گیری ، هیچ محتوا به عنوان مشاوره شخصی یا توصیه شخصی اعتماد نمی شود. اگر به مشاوره یا توصیه شخصی نیاز دارید ، لطفاً با یک مشاور مالی مستقل واجد شرایط صحبت کنید. هیچ مسئولیتی توسط نویسنده ، Motley Fool Ltd یا Richdale کارگزاران و خدمات مالی با مسئولیت محدود برای هرگونه ضرر و زیان که توسط هر فرد از هر تصمیمی تجربه می شود ، چه در نتیجه ، یا به هر طریقی مربوط به محتوای ارائه شده توسط Motley Fool Ltd ، پذیرفته نشده است.؛شرط آن یک فعالیت کنترل نشده است.

ارزش سهام ، سهام و هر درآمد سود سهام ممکن است کاهش یابد و همچنین افزایش یابد و تضمین نمی شود ، بنابراین ممکن است کمتر از سرمایه گذاری خود بازگردید. شما نباید هیچ پولی را که نمی توانید از دست بدهید سرمایه گذاری کنید ، و برای تأمین هزینه های زندگی خود نباید به هیچ درآمد سود سهام اعتماد کنید. سهام ذکر شده در صرافی های خارج از کشور ممکن است مشمول هزینه های اضافی معاملات و نرخ ارز ، هزینه های اداری ، حفظ مالیات و استانداردهای مختلف حسابداری و گزارش باشد. آنها ممکن است پیامدهای مالیاتی دیگری داشته باشند و ممکن است همان یا محافظت از نظارتی را ارائه ندهند. هزینه نرخ ارز ممکن است از نظر استرلینگ بر ارزش سهام تأثیر منفی بگذارد ، و حتی اگر قیمت سهام به ارز مبدا افزایش یابد ، می توانید در استرلینگ پول خود را از دست دهید. هر آمار عملکردی که برای تغییرات نرخ ارز تنظیم نمی شود ، احتمالاً منجر به تصویر نادرست از بازده واقعی برای سرمایه گذاران مبتنی بر استرلینگ می شود.

Fool و Motley Fool هر دو نام تجاری Motley Fool Ltd. هستند. Motley Fool Ltd نماینده منصوب کارگزاران Richdale و خدمات مالی با مسئولیت محدود است که توسط سازمان رفتار مالی مجاز و تنظیم شده است (FCA) (FRN: 422737). ما اطلاعات ، نظر و تفسیر درباره محصولات اعتباری مصرف کننده ، وام ، وام ، بیمه ، بیمه ، پس انداز و محصولات و خدمات سرمایه گذاری ، از جمله موارد شرکای وابسته ما را منتشر می کنیم.

Motley Fool Ltd. دفتر ثبت شده: 5 میدان خیابان جدید ، لندن EC4A 3TW.|ثبت شده در انگلیس و ولز. شماره شرکت: 3736872. شماره مالیات بر ارزش افزوده: 188035783.

© 1998 - 2022 The Motley Fool. کلیه حقوق محفوظ است. The Motley Fool ، Fool و Logo Fool علائم تجاری ثبت شده از شرکت Motley Fool Holdings Inc.

کتاب دستیار معامله گر...
ما را در سایت کتاب دستیار معامله گر دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : عزت‌الله انتظامی بازدید : 16 تاريخ : پنجشنبه 3 فروردين 1402 ساعت: 23:44