شکاف داخلی و استراتژی اقدام قیمت

ساخت وبلاگ

در اینجا یک تنظیم ساده تجارت شکاف داخلی صرفاً بر اساس تکنیک GAP UP & Price Action ارائه شده است. بازه زمانی نمودار برای این استراتژی شکاف داخلی 5 دقیقه است.

جالب اینجاست که می توانید از این مجموعه برای سهام تجارت ، شاخص های سهام ، کالاها یا حتی ارز استفاده کنید. علاوه بر این ، شما می توانید از هر ابزاری برای تجارت آن یعنی نقدی (سهام سهام) ، معاملات آتی یا گزینه ها استفاده کنید. همچنین با این استراتژی می توانید با یک بازار صعودی و همچنین یک بازار نزولی تجارت کنید.

ما سهام هایی را که در آن جمع شده اند تجارت خواهیم کرد و به دنبال تأیید اقدامات قیمت برای تأیید تنظیمات تجارت هستیم. از این رو این استراتژی ترکیبی از شکاف و عمل قیمت خواهد بود.

بیایید فرایند را به صورت مرحله به مرحله درک کنیم که چگونه ما این استراتژی را تحلیل و تجارت می کنیم. این یک استراتژی کوتاه داخلی است. شما ابتدا می فروشید و بعداً خریداری می کنید تا موقعیت خود را مربع کنید. عمل فروش ابتدا و سپس خرید سهام به مربع از موقعیت ، Short Sell نامیده می شود.

مراحل تنظیم:

ما در حال تجزیه و تحلیل نمودار نقطه Nifty Bank در مثال زیر هستیم.

مرحله 1: در اینجا ، ما در 5 دقیقه اول شمع روز به دنبال شکاف باز خواهیم بود.

شکاف باز چیست؟همانطور که از نام آن پیداست ، باید بین دو شمع جداگانه شکاف وجود داشته باشد. در شمع 5 دقیقه اول روز باید به شکاف باز نگاه کنیم. به یاد داشته باشید ، در اینجا ما در مورد شمع صحبت می کنیم که در 5 دقیقه اول روز تشکیل شده است و نه شمع 5 دقیقه ای که بعداً شکل می گیرد. بیایید این را از طریق یک مثال درک کنیم. بشرما به نمودار قیمت در پلت فرم وب Upstox Pro نگاه خواهیم کرد.

در اینجا ، ما می توانیم در 5 دقیقه اول شمع روز ، شکاف باز را مشاهده کنیم. به نقطه A (بالای 5 دقیقه گذشته شمع قرمز 5 دقیقه گذشته) و نقطه B (کم از شمع قرمز 5 دقیقه اول روز بعد) نگاه کنید ، این همان چیزی است که به عنوان یک شکاف باز گفته می شود.

مرحله 2: شمع 5 دقیقه اول (شمع با شکاف باز) باید یک سیگنال نزولی (نزدیک قرمز) بدهد

پس از شکاف باز ، شمع 5 دقیقه اول باید به رنگ قرمز بسته شود. لازم نیست به دنبال الگوی شمعدانی نزولی باشیم. فقط یک نزدیک قرمز کافی است. اگر شمع 5 دقیقه اول به رنگ سبز بسته شود ، تنظیم نامعتبر است.

می توانیم ببینیم که شمع 5 دقیقه اول به رنگ قرمز چسبانده و بسته شده است (شمع قرمز مشخص شده با فلش)

مرحله 3: شمع 5 دقیقه دوم نیز باید یک سیگنال نزولی (نزدیک قرمز) بدهد

پس از شکاف باز ، شمع 5 دقیقه اول باید به رنگ قرمز بسته شود. شمع 5 دقیقه دوم پس از شمع شکاف باز نیز باید نزدیک قرمز شود. باز هم ، ما لازم نیست که به دنبال الگوی شمعدانی نزولی باشیم. فقط یک نزدیک قرمز کافی است. اگر شمع 5 دقیقه اول به رنگ قرمز بسته شود و شمع دوم به رنگ سبز بسته شود ، تنظیم نامعتبر است. هر دو شمع 5 دقیقه اول و دوم باید به رنگ قرمز بسته شوند.

در نمودار بالا ، می بینیم که شمع 5 دقیقه دوم نیز به رنگ قرمز بسته شده است (فلش مشخص شده)

مرحله 4: بیایید این موضوع را با کمک یک نمودار درک کنیم و تصمیم بگیریم که چه قیمتی را وارد می کنیم ، جایی که ما از دست دادن توقف خود را حفظ می کنیم و چه موقع از تجارت خارج می شویم (هدف).

شما می توانید خط سبز (36034) را ببینید که در آن ما تأیید شکاف باز و دو شمع 5 دقیقه اول را با دادن نزدیک پایین به رنگ قرمز بسته ایم. لحظه ای که کم شمع قرمز دوم شکسته است ، ورود ما به وجود می آید. ما در 36034 به آن سطح وارد خواهیم شد. از آنجا که Nifty Spot را نمی توان معامله کرد ، می توانید به دنبال تجارت معاملات آینده یا گزینه های تجاری باشید. اگر گزینه های تجارت را انتخاب کردید ، یک راه برای پیشبرد آن این است که می توانید یک دستگاه خودپرداز (با پول) قیمت اعتصاب را خریداری کنید. در مثال ما ، قیمت بازار 36034 و نزدیکترین قیمت اعتصاب 36000 گزینه است. از آنجا که این یک تجارت داخلی است ، می توانید به جای یک قرارداد منقضی ماهانه ، به یک انقضا هفتگی بروید.

حال ، اجازه دهید از دست دادن توقف در نظر بگیریم. می توانید خط قرمز (36223) را مشاهده کنید که زیاد شمع 5 دقیقه اول است. این 189 امتیاز بالاتر از نقطه ورود 36034 است. اگر بانک Nifty برود و به 36223 (از دست دادن توقف ما) برخورد کند ، ما ضرر خواهیم کرد و از موقعیت خود خارج خواهیم شد.

از آنجا که این یک تجارت داخلی است ، بازه زمانی نمودار 5 دقیقه است ، ما هدف ما برای پاداش 1: 2 هستیم. در مثال ما ریسک 189 امتیاز ، ما هدف 378 امتیاز از قیمت ورودی خود را هدف قرار خواهیم داد که به 35636 می رسد (36034-378)

می توانید خط بنفش (35636) را مشاهده کنید. هنگامی که قیمت به 35636 رسید ، از موقعیت گزینه 36000 قرار داده شده خود خارج خواهیم شد.

ما امیدواریم که این استراتژی شکاف داخلی ساده و آسان برای درک باشد. می توانید آن را در نمودارها مشاهده کنید و ببینید که آیا قادر به شناسایی چنین تنظیماتی هستید یا خیر.

تا آن زمان ، تجارت مبارک!

هرگز فرصت معاملاتی را با تسهیلات معاملاتی حاشیه از دست ندهید

از 2 برابر اهرم در بیش از 370+ سهام لذت ببرید

images

برنامه iOS

برنامه اندرویدی

مراقب باشید از راهنمایی ها

امروزه ، تعداد زیادی از متخصصان/ راهنمایی ها در گروه های WhatsApp و Telegram فعالیت می کنند. آنها ادعا می کنند که می دانند چه باید.

خرید و نگه داشتن گزینه های نزدیک به انقضا

جستجوهای محبوب در بورس سهام

موجودی:

شاخص ها:

بازار سهام:

ماشین حساب:

طبقه 30 ، برج آفتاب ، Senapati Bapat Marg ، Dadar (W) ، Mumbai ، Maharashtra 400013

play-storeapple-store

راهنمای حساب DEMAT

راهنمای حسابداری

راهنمای تجارت آنلاین

راهنمای معاملاتی داخلی

راهنمای آینده و گزینه ها

راهنمای صندوق های متقابل

راهنمای بازار سهام

راهنمای کارگزار

راهنمای حساب DEMAT

راهنمای حسابداری

راهنمای تجارت آنلاین

راهنمای معاملاتی داخلی

راهنمای آینده و گزینه ها

راهنمای صندوق های متقابل

راهنمای بازار سهام

راهنمای کارگزار

اوراق بهادار RKSV: شماره ثبت SEBI شماره INZ000185137 |کد عضو NSE: 13942 |کد CLRG BSE: 6155 |CDSL: In-DP-CDSL- 00282534 |NSDL: In-DP-NSDL-11496819 |CDSL: In-DP-CDSL- 00283831 |NSDL: In-DP-NSDL-11497282 |افسر انطباق: آقای مانوج آگاروال. شماره تلفن: (022) 24229920. ایمیل: انطباق@rksv. in |کالاهای RKSV کد عضو MCX: 46510 |Sebi Regn. شماره INZ000015837 |RKSV Securities شماره CIN: U74900DL2009PTC189166 |کالاهای RKSV شماره CIN: U74110DL2012PTC236371 |افسر انطباق: آقای آمیت لالان. شماره تلفن: (022) 24229920. ایمیل: انطباق@rksv. in |آدرس ثبت شده: 807 ، خانه دهلی نو باخامبا ، محل کانیاژ ، دهلی نو 110001. |آدرس مکاتبات: RKSV/UPSTOX ، طبقه 30 ، برج آفتاب ، Senapati Bapat Marg ، Dadar (W) ، Mumbai ، Maharashtra 400013. برای هرگونه شکایت ، از طریق ایمیل به شکایاتupstox.com و شکایات. [email protected] |روش ارائه شکایت در نمرات SEBI: ثبت نام در پورتال نمرات. جزئیات اجباری برای تشکیل شکایات در نمرات: نام ، تابه ، آدرس ، شماره تلفن همراه ، شناسه پست الکترونیکی. مزایا: ارتباطات مؤثر ، جبران سریع شکایات.|لطفاً اطمینان حاصل کنید که سند افشای ریسک را طبق مقررات SEBI و شرایط استفاده و خط مشی رازداری ما با دقت بخوانید.

نام تجاری Upstox و آرم علائم تجاری ثبت شده RKSV Securities India Pvt هستند. آموزشی ویبولیتین |برنامه های کارگزاری مقرون به صرفه ، یک کارگزار آنلاین معتبر و قابل اعتماد را به Upstox تبدیل می کند. در وب و موبایل موجود است ، راحتی بی نظیری را برای معامله گران ارائه می دهد. اگر قصد دارید یک حساب DEMAT را به صورت آنلاین باز کنید ، آنگاه Upstox فقط مکان مناسبی برای شماست.

سلب مسئولیت: سرمایه گذاری در بازار اوراق بهادار در معرض خطرات بازار است ، قبل از سرمایه گذاری تمام اسناد مرتبط را با دقت بخوانید.*کارگزاری از حد مجاز SEBI تجاوز نمی کند

سرمایه گذاران توجه: طبق بخشنامه NSE به تاریخ 6 ژوئیه 2022 ، بخشنامه BSE مورخ 6 ژوئیه 2022 ، بخشنامه MCX مورخ 11 ژوئیه 2022 هشدار داده شده است که آنها را از معامله در هر طرح از سرمایه گذاری های جمعی غیر مجاز/ مدیریت نمونه کارها خودداری کنند ، نشانگر/ تضمین/ بازده / پرداخت ثابت و غیره. سرمایه گذاران بیشتر هشدار می دهند تا از شیوه هایی مانند: الف) به اشتراک گذاری من) اعتبارنامه تجارت - شناسه و رمزهای عبور از جمله OTP. ، ii) استراتژی های معاملاتی ، iii) جزئیات موقعیت. ب) تجارت در محصولات اهرم /مشتقات مانند گزینه های بدون درک مناسب ، که می تواند منجر به خسارات شود. ج) گزینه های نوشتن/ فروش یا تجارت در استراتژی های گزینه بر اساس نکات ، بدون دانش و درک اساسی محصول و خطرات آن د) برخورد با نکات ناخواسته از طریق واتساپ ، تلگرام ، اینستاگرام ، یوتیوب ، فیس بوک ، پیام کوتاه ، تماس ها و غیره. ه) تجارت / تجارت در "گزینه ها" بر اساس توصیه های مشاوران سرمایه گذاری غیرمجاز / ثبت نشده و تأثیرگذار.

با مهربانی ، دستورالعمل های مشاوره را برای سرمایه گذاران طبق مبادله با استناد به بخشنامه آنها در تاریخ 27 اوت 2021 در مورد آگاهی از سرمایه گذاران و محافظت از دارایی های مشتری: دستورالعمل های مشاوره برای سرمایه گذاران ، بخوانید.

با مهربانی ، مشورتی را که توسط مبادله با اشاره به بخشنامه آنها در تاریخ 14 ژانویه 2022 در مورد به روزرسانی زمینه های اجباری KYC تا 31 مارس 2022 مطرح شده است ، بخوانید: به روزرسانی KYC

کتاب دستیار معامله گر...
ما را در سایت کتاب دستیار معامله گر دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : عزت‌الله انتظامی بازدید : 18 تاريخ : پنجشنبه 3 فروردين 1402 ساعت: 23:36