چرا هنگام خرید یا فروش خانه به یک وکیل احتیاج دارید

ساخت وبلاگ

خرید خانه احتمالاً بزرگترین و مهمترین خریدی است که در زندگی خود انجام می دهید. این قانون همچنین شامل قانون املاک و مستغلات است که بی نظیر است و موضوعات ویژه حقوقی و مشکلاتی را ایجاد می کند که در سایر معاملات وجود ندارد. یک وکیل املاک و مستغلات برای رسیدگی به این مشکلات آموزش دیده است و بیشترین تجربه را برای مقابله با آنها دارد.

خرید خانه

در خرید معمولی در خانه ، فروشنده با یک نماینده املاک و مستغلات ، معمولاً به صورت کتبی وارد قرارداد می شود. هنگامی که کارگزار یک خریدار بالقوه را پیدا می کند ، آنها مذاکرات را انجام می دهند و بیشتر اوقات به عنوان واسطه ای (بین Go-Between) بین خریدار و فروشنده عمل می کنند.

پس از دستیابی به توافق غیررسمی ، خریدار و فروشنده وارد یک قرارداد کتبی رسمی برای فروش خانه جدید می شوند. این به توافق نامه خرید معروف است. فرایند خرید خانه سپس مراحل زیر را دنبال می کند:

 • طرفین سپاه را باز می کنند و در تاریخ اختتامیه برای معامله فکر می کنند
 • خریدار تعهد خود را برای تأمین اعتبار از یک بانک دریافت می کند (مگر اینکه خریدار خرید مستقیم پول نقد را انجام دهد).
 • یک جستجوی عنوان برای برآورده کردن وام دهنده و خریدار و اطمینان از عدم وجود ابری در عنوان انجام می شود
 • سرانجام ، این ملک از فروشنده به خریدار منتقل می شود و فروشنده قیمت خرید را در این قرارداد معامله می کند.

این روند ساده به نظر می رسد ، اما بدون وکیل ، عواقب آن ممکن است فاجعه بار تر از خرید خودرویی باشد که معلوم می شود لیمو یا سرمایه گذاری سهام است که غیر منطقی بود.

از اصطلاحات مبهم یا نامشخص خودداری کنید

یک وکیل می تواند به شما در جلوگیری از برخی از مشکلات مشترک در خرید یا فروش خانه کمک کند. به عنوان مثال ، یک فروشنده می تواند توافق نامه کارگزاری را امضا کند که با تعدادی از مسائل حقوقی سروکار ندارد. این اتفاق اغلب اتفاق می افتد زیرا Realtors اغلب از فرم های استاندارد استفاده می کنند ، انتظار دارند که همه شرایط را پوشش دهند.

در صورت عدم توافق برعکس ، فروشنده ممکن است مسئولیت پرداخت کمیسیون کارگزاری را حتی در صورت عدم وقوع فروش ، مسئولیت پرداخت ، یا ممکن است مجبور به پرداخت بیش از یک کمیسیون کارگزاری شود. با این حال ، این همیشه اینگونه نیست ، زیرا برخی از کشورها صریحاً کارگزاران را از جمع آوری کمیسیون های غیرمجاز منع می کنند. با این وجود ، بهتر است با کارگزار خود توافق نامه کتبی داشته باشید تا از عدم اطمینان جلوگیری کنید.

بنابراین توصیه می شود که فروشنده با توجه به توافق نامه کارگزاری ، مشاوره و راهنمایی یک وکیل را داشته باشد. حتی اگر توافق نامه یک فرم استاندارد باشد ، شرایط آن باید برای فروشنده توضیح داده شود و در صورت لزوم تجدید نظر شود.

توافق نامه خرید

توافق نامه خرید تنها مهمترین سند در معامله است. اگرچه فرم های چاپی استاندارد مفید هستند ، یک وکیل در توضیح فرم ها و ایجاد تغییرات و اضافات برای بازتاب خواسته های خریدار خانه و فروشنده مفید است. موضوعات بسیاری وجود دارد که ممکن است در توافقنامه خرید مورد نیاز باشد ، مانند:

 • تضمین فروشنده به درستی تمام افشای قانونی در مورد خانه را به درستی انجام داده است ، و به همین ترتیب به خریدار امکان کافی برای تجزیه و تحلیل افشاگری ها می دهد
 • اگر ملک تغییر کرده است یا اگر علاوه بر این ملک نیز وجود داشته باشد ، آیا این کار به صورت قانونی انجام شده است؟
 • اگر خریدار قصد دارد ملک را تغییر دهد ، آیا می توان آن را به صورت قانونی انجام داد؟
 • چه اتفاقی می افتد اگر یک خریدار یک بازرس خانه داشته باشد و از ملک و موریانه ها ، آزبست ، رادون یا رنگ مبتنی بر سرب بازرسی کند؟
 • اگر این ملک حاوی زباله های خطرناک باشد ، چه می شود؟
 • در صورت عدم تعطیلی ، نتایج قانونی چیست و چه اتفاقی برای پیش پرداخت می افتد؟
 • آیا پرداخت پیش پرداخت توسط یک وکیل طبق دستورالعمل سپرده گذاری برگزار می شود؟چگونه پرداختی انجام می شود؟آیا این اختتامیه شرط دریافت بودجه را به دست می آورد؟

بیشتر خریداران بخش قابل توجهی از قیمت خرید را برای یک خانه با وام وام مسکن از یک موسسه وام دهنده تأمین می کنند. توافق نامه خرید باید حاوی یک ماده با دقت بیان شده (معروف به "احتمالی" باشد) که منوط به خریدار است که تعهد خود را برای تأمین مالی بدست می آورد.

جستجوی عنوان

پس از امضای توافق نامه خرید ، لازم است که عنوان فروشنده را به ملک تعیین کنید تا خریدار و موسسه مالی را برآورده سازد. به طور کلی ، جستجوی عنوان از یک شرکت بیمه انتزاعی یا عنوان سفارش داده می شود. یک وکیل برای بررسی وضعیت عنوان و اظهار نظر در مورد عنوان یک سیاست عنوان ضروری است.

هنگامی که نوبت به دست آوردن بیمه عنوان می رسد ، یک وکیل می تواند به بررسی عنوان جستجوی عنوان کمک کند و استثنائات عنوان را در مورد آنچه بیمه نشده است توضیح دهد. آنها همچنین تعیین می کنند که آیا توضیحات حقوقی صحیح است و آیا در مورد صاحبان مجاور یا صاحبان قبلی مشکلاتی وجود دارد یا خیر.

علاوه بر این ، یک وکیل می تواند تأثیر تسهیلات و توافق نامه ها یا محدودیت های تحمیل شده توسط یک مالک قبلی را توضیح دهد ، و اینکه آیا محدودیت های قانونی وجود دارد که توانایی شما در فروش ملک را تضعیف می کند.

جستجوی عنوان چیزی در مورد منطقه بندی موجود و آینده به خریدار یا فروشنده نمی گوید. یک وکیل می تواند توضیح دهد که آیا منطقه بندی خانه دو خانواده را ممنوع می کند یا اینکه آیا بهبودهای برنامه ریزی شده قوانین منطقه بندی را نقض می کند.

بستن

بسته شدن مهمترین رویداد در معامله خرید و فروش است. سند و سایر اوراق اختتامیه باید تهیه شود. در پایان، عنوان از فروشنده به خریدار منتقل می‌شود، که باقیمانده قیمت خرید را پرداخت می‌کند. غالباً این موجودی تا حدی از درآمدهای وام مسکن پرداخت می شود.

یک صورت پایانی باید قبل از بسته شدن تهیه شود که بدهی ها و اعتبارات را به خریدار و فروشنده نشان دهد. در اینجا، یک وکیل می تواند در توضیح ماهیت، میزان و عادلانه بودن هزینه های بسته شدن کمک کننده باشد. علاوه بر این، پس از امضای سند و سایر اسناد پایانی، یک وکیل می تواند مطمئن شود که این اسناد به درستی اجرا شده و برای همه توضیح داده شده است.

اهمیت داشتن وکیل در هنگام بسته شدن

فرآیند بسته شدن می تواند برای خریدار و فروشنده گیج کننده و پیچیده باشد. کسانی که در اختتامیه حضور دارند، اغلب شامل خریدار و فروشنده، وکلای مربوطه آنها، عنوان و/یا عامل سپرده گذاری، یک بیمه گر یا مسئول وام برای هر موسسه وام دهنده، و دلالان املاک و مستغلات و مشاوران املاک هستند.

همچنین ممکن است در آخرین لحظه در مورد تحویل دارایی و اموال شخصی یا تعدیل هزینه های مختلف مانند سوخت و مالیات اختلافاتی وجود داشته باشد. اگر تنها فرد بدون وکیل در آنجا هستید، ممکن است حقوق شما در خطر باشد.

خرید یا فروش خانه؟یک وکیل می تواند کمک کند

حتی اگر در طول مذاکرات به وکیل نیاز نباشد، خریدار و فروشنده ممکن است بخواهند با یک وکیل مشورت کنند تا به سؤالات حقوقی مهمی مانند عواقب مالیاتی معامله املاک پاسخ دهند.

عواقب مالیاتی ممکن است برای یک فروشنده خانه از اهمیت حیاتی برخوردار باشد. به عنوان مثال، عواقب مالیات بر درآمد فروش، به ویژه اگر فروشنده سود زیادی کسب کند، ممکن است قابل توجه باشد. یک وکیل می‌تواند راهنمایی کند که آیا فروشنده می‌تواند از مقررات مالیاتی که در شرایط خاص اجازه حذف سود سرمایه را می‌دهد استفاده کند.

اگر می خواهید هنگام انجام یکی از بزرگترین خریدهای زندگی خود آرامش خاطر داشته باشید، باید با یک وکیل املاک با تجربه صحبت کنید.

کتاب دستیار معامله گر...
ما را در سایت کتاب دستیار معامله گر دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : عزت‌الله انتظامی بازدید : 15 تاريخ : پنجشنبه 3 فروردين 1402 ساعت: 21:40