شیر نشانگر پست (PIV) چیست و آیا آنها مورد نیاز است؟

ساخت وبلاگ

post indicator valve PIV-1

دسترسی سریع به آبپاش آتش نشانی اتوماتیک یا دریچه اصلی کنترل آب سیستم ایستاده مرطوب می تواند در مواقع اضطراری مهم باشد. اما اگر شیر کنترل اصلی سیستم شما در زیر زمین ، دسترسی سریع ، بصری یا در غیر این صورت قرار دارد ، بدون شیر نشانگر پست (PIV) امکان پذیر نیست.

اگر شیر کنترل اصلی زیرزمینی دارید ، ممکن است بخواهید PIV را به سیستم خود اضافه کنید.

ادامه خواندن را برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد شیرهای نشانگر پست ، نحوه کار آنها ، چرا ممکن است شما بخواهید برای آبپاش یا سیستم ایستاده اتوماتیک خود بخواهید ، و چه چیزی را می توانید هنگام نصب ، تعویض یا حفظ آنها انتظار داشته باشید.

Fire Protection Questions? Click to Contact Us Now!

PIV چیست؟

به طور خلاصه ، شیرهای نشانگر پست (PIV) محکم ، دسترسی به بالای زمین و شیرهای اپراتور هستند که برای سیستم های آبپاش اتوماتیک و سیستم های ایستاده مرطوب استفاده می شوند که شیرهای اصلی آبرسانی آنها در زیر زمین قرار دارد.

با داشتن دریچه های اصلی زیرزمینی ، هر دو دشوار است بدانید که آیا آنها در موقعیتی باز یا بسته قرار دارند و دسترسی با عجله دشوار است. PIV در اصل یک لوله یا پست است که از زمین که به زیرزمینی اصلی وصل شده است ، بالا می رود. این وسیله ای برای دسترسی و کنترل سریع به شیر کنترل آبرسانی فراهم می کند تا بتواند به سرعت آب را به سرعت تأمین یا خاموش کند ، و همچنین دارای نشانگر است که نشان می دهد شیر باز است یا بسته است.

PIV ها چگونه کار می کنند؟

مکانیسم های کار در شیر نشانگر پست نسبتاً مستقیم به جلو هستند.

با این حال ، دانستن قسمت های اصلی یک PIV معمولی ، درک بهتری از نحوه کار قطعات برای کار با شیر اصلی آب زیرزمینی ایجاد می کند. پنج مؤلفه اصلی عبارتند از:

چهار قسمت اول ذکر شده ، تمام قسمت های بیرونی هستند که در بالای زمین قابل مشاهده هستند. قسمت پنجم ، دریچه دروازه (همچنین به عنوان شافت عامل نیز شناخته می شود) ، مکانیسم داخلی است.

در یک PIV استاندارد ، بدنه پست در بالای لوله آبرسانی سیستم آبپاش/سیستم ایستاده نصب شده است. بعضی اوقات این بدان معنی است که قسمت زیرین PIV در زیر زمین دفن شده است ، در حالی که در موارد دیگر ، ممکن است دارای فلنج باشد که به یک سکوی بتونی که لوله تأمین را ذخیره می کند ، پیچیده می شود. در هر صورت ، بدن پست از زمین بیرون می آید.

در داخل بدنه پست ، شیر دروازه به شیر خاموش لوله آبرسانی زیرزمینی متصل می شود. شیر دروازه سپس توسط محرک/دسته آچار ، که در قسمت بیرونی بدنه پست قرار دارد ، کنترل می شود.

آچار در قسمت بیرونی بدنه پست ذخیره می شود و در حالت بسته یا باز با یک قفل قفل یا مهر و موم سیم به نوعی قفل می شود تا از دستکاری و همچنین باز کردن یا بسته شدن سوپاپ جلوگیری شود.

هنگامی که پرسنل تعمیر و نگهداری یا اضطراری نیاز به کار کردن شیر دارند ، آنها آچار را باز می کنند ، آن را از حالت ذخیره سازی خارج می کنند و انتهای آچار را روی مهره عملیاتی در بالای PIV قرار می دهند و مهره را روشن می کنند ، متعاقباً دریچه دروازه را به داخل می چرخانندیا شیر آبرسانی را باز یا بسته کنید.

یک علامت نشانگر با هر دو نشانه "باز" و "بسته" به شیر دروازه وصل شده و از طریق پنجره نشانگر بصری قابل مشاهده است. اگر PIV در موقعیت خاموش ذخیره شود ، "خاموش" از طریق پنجره نشانگر بصری در حالت استراحت قابل مشاهده خواهد بود. هنگامی که شخصی از آچار برای چرخش و باز کردن دریچه دروازه استفاده می کند ، علامت نشانگر برای نشان دادن "باز" از طریق پنجره حرکت می کند.

از آنجا که علامت نشانگر به دریچه دروازه متصل شده است (همچنین به عنوان شافت عامل نیز گفته می شود) و به عنوان شافت برای باز کردن یا بسته شدن شیر ، بالا می رود و می افتد ، نشان می دهد که آیا شیر کاملاً باز شده ، کاملاً بسته است یا اینکه آیااین فقط ممکن است تا حدی باشد (اگر علامت به طور کامل در پنجره نشانگر بصری آشکار نشود). این امر به پرسنل تعمیر و نگهداری و اضطراری اجازه می دهد تا به سرعت تشخیص دهند که شیر در واقع کاملاً و به درستی باز یا بسته است.

پس از اتمام تعمیر و نگهداری PIV یا اضطراری ، شیر به حالت استراحت خود (یا باز یا بسته شده) بازگردانده می شود ، محرک آچار از مهره عملیاتی خارج می شود و در حالت ذخیره سازی آن قرار می گیرد و در جای خود قفل می شود.

PIV ها به طور معمول در کجا قرار دارند؟

PIV ها ممکن است در یک منطقه آسفالت یا محوطه ای قرار بگیرند و اغلب به اتصال آتش نشانی (FDC) نزدیک هستند. مقررات لازم است تا اطمینان حاصل شود که استفاده از آنها در محل آنها مانع نشده است.

به عنوان مثال ، اگر PIV در یک منطقه آسفالت شده باشد ، باید به نوعی در برابر خسارت های ناشی از عبور از ترافیک محافظت شود. اگر PIV در منطقه محوطه ای قرار داشته باشد ، ممکن است توسط درختچه یا رشد بیش از حد پوشانده نشود.

نقش محوری PIV

NFPA از نظر فنی تا زمانی که دریچه کنترل آب آبگریز آتش نشانی هم ذکر شده باشد و دارای یک شاخص در آن باشد ، از نظر فنی نیازی به PIV ندارد.

با این حال ، همانطور که در بخش اول پست ذکر شد ، یک شیر نشانگر پست خواندن و بهره برداری از شیر کنترل که در زیر زمین قرار گرفته است ، بسیار آسان تر می کند. دید آسان و سهولت عملکرد PIV در مواقع اضطراری مفید است. این بدان معناست که می توانید با یک نگاه ، چه دریچه ای باز باشد یا بسته باشد ، و قادر به کار با آن بدون نیاز به دسترسی به زیرزمین است.

در نهایت ، PIV می تواند نقش مهمی در اطمینان از تأمین آب لازم برای سیستم های آبپاش آتش شما در صورت بروز آتش سوزی داشته باشد. علاوه بر این ، در صورت بروز نشت یا شکستن ، PIV می تواند به سرعت خاموش کردن آب کمک کند تا هیچ آسیب جدی وارد نشود.

الزامات نگهداری و بازرسی

برای نگه داشتن شیر نشانگر پست خود در شرایط کار کارآمد و تا کد ، پیشنهادات نگهداری و همچنین الزامات بازرسی همانطور که در زیر ذکر شده است وجود دارد:

 

  • تعمیر و نگهداری: برای جلوگیری از گیر شدن PIV در محل ، توصیه می شود که یک بار در ماه با قرار دادن آن از طریق یک چرخه باز باز ، یک بار در ماه انجام شود. یک بار در سال ، مکانیسم آچار باید با روغن غیر خشک روغن کاری شود.

     

کدهای NFPA مستلزم آن است که شیر از طریق برد کامل خود عمل کند و سپس حداقل یک بار در سال به موقعیت باز خود برگردد.

دریچه های محافظت شده توسط مهر و موم های سیم باید هر هفته بصری مورد بازرسی قرار گیرند. دریچه های محافظت شده توسط قفل و زنجیرهای باید هر ماه بصری مورد بازرسی قرار گیرند. دریچه های محافظت شده توسط سوئیچ های برقی برقی (که امکان نظارت بر وضعیت مهر را فراهم می کند) فقط باید در هر سه ماهه مورد بازرسی قرار گیرند.

اگر با Koorsen Fire & Security همکاری می کنید ، تکنسین شما می تواند به انجام این کارها کمک کند و اطمینان حاصل کند که PIV شما در شرایط کار خوبی قرار دارد و کدگذاری آن است.

هنگام نصب / تعمیر PIV چه انتظاری دارید

اگر در نظر دارید اضافه کردن شیر نشانگر پست را در نظر بگیرید ، مهم است که برای کارهایی که برای نصب آن انجام می شود آماده شوید. از آنجا که PIV ها به زمین می روند (در بیشتر موارد) ، اغلب حفاری های کامل لازم است تا آنها را به شیر کنترل زیرزمینی سیستم آبپاش وصل کنید. علاوه بر این ، حتی اگر به دنبال جایگزینی PIV از قبل موجود هستید یا نیاز به تعمیرات دارید ، هنوز می تواند خاکبرداری لازم باشد.

اگر با Koorsen Fire & Security کار می کنید ، که بیش از 70 سال در کار حفاظت از آتش بوده است ، تجربه شما یکنواخت خواهد بود. آنها در کامیون های هیدرو-مجوز سرمایه گذاری کرده اند که به آنها امکان می دهد کاوش های لازم را برای نصب ، تعمیر یا جایگزینی PIV خود انجام دهند بدون اینکه همه ظروف سرباز یا مسافر یا خطر ابتلا به حفاری استاندارد باشد.

این که آیا شما در حال حاضر یک شیر نشانگر پست برای محافظت از دارایی خود که نیاز به تعمیر و نگهداری یا تعمیر دارد ، یا در نظر دارید خرید و نصب یکی از آنها را در نظر بگیرید ، تیم متخصص در Koorsen آماده است تا در این روند به شما کمک کند. امروز برای کسب اطلاعات بیشتر به آنها تماس بگیرید.

کتاب دستیار معامله گر...
ما را در سایت کتاب دستیار معامله گر دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : عزت‌الله انتظامی بازدید : 15 تاريخ : پنجشنبه 3 فروردين 1402 ساعت: 20:00